Skocz do zawartości

Odtwarzacz Blu-ray do telewizora Sony Bravia z możliwością odtwarzania plików RMVB


Darom

Recommended Posts

Zastanawiam się nad odtwarzaczem Blu-ray do oglądania filmów z płyt. 

Obecnie mam odtwarzacz Sony BDP - S6700. Ale ten nie odtwarza mi filmów zapisanych w formacie RMVB.  Nie wiem czy to jest dobry odtwarzacz blu-ray. Nie dawno była aktualizacja oprogramowania w nim.

Nie dawno też zaciekawił mnie odtwarzacz  Sony X800M2. Czy ktoś może z Was posiada ten odtwarzacz blu-ray ?  Czy ten odwarzałby format plików RMVB ?  - Czy jest lepszy od Sony BDP - S6700 ?  

Na moim odtwarzaczu obecnym jak oglądam jakieś filmy DVD to jakoś nie widzę specjalnie szału. Mam telewizor Sony Bravia więc wydaje mi się, że chyba obraz czy dźwięk oglądanego filmu powinien być super.  A mam wrażenie, że te filmy co normalnie oglądam w telewizji na polsacie czy tvpuls są w lepszej jakości. 

Czy ktoś może mi coś doradzić ?  

Czy warto do takiego odtwarzacza jednego czy drugiego dokupić sobie odbiornik Sony STR-DN1080 by wzmocnić obraz i dźwięk ? 

Edytowano przez Darom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Darom napisał:

Czy ktoś może z Was posiada ten odtwarzacz blu-ray ?

Ja nie.

7 godzin temu, Darom napisał:

Czy ten odwarzałby format plików RMVB ?

Nie odtworzy. To archaiczny format obrazu, 20 lat temu miały go na wyposażeniu niektore playery DVD typu Manta.

7 godzin temu, Darom napisał:

Czy jest lepszy od Sony BDP - S6700 ? 

Tak

7 godzin temu, Darom napisał:

Na moim odtwarzaczu obecnym jak oglądam jakieś filmy DVD to jakoś nie widzę specjalnie szału. Mam telewizor Sony Bravia więc wydaje mi się, że chyba obraz czy dźwięk oglądanego filmu powinien być super.  A mam wrażenie, że te filmy co normalnie oglądam w telewizji na polsacie czy tvpuls są w lepszej jakości. 

Czy ktoś może mi coś doradzić ?  

@J4Z Ci odpowiedział. Format DVD ma mniejszą rozdzielczość (480p) od sporej części kanałów telewizyjnych.

8 godzin temu, Darom napisał:

Czy ktoś może mi coś doradzić ?  

A o co pytasz? Chcesz RMBV? To muzeum. Chcesz DVD? Muzeum. Teraz by mieć jakość to masz telewizję cyfrową z kanałami HD, płyty BluRay oraz stream VOD typu Netflix, Disney+ itp.

8 godzin temu, Darom napisał:

Czy warto do takiego odtwarzacza jednego czy drugiego dokupić sobie odbiornik Sony STR-DN1080 by wzmocnić obraz i dźwięk ? 

Amplituner to zawsze progres względem dźwięku z TV. Obrazu Ci nie poprawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darom Jak sama nazwa wskazuje odtwarzacz blue-ray dobrą jakość uzyskuje odtwarzając płyty blue-ray. Jakość obrazu nagranego na płytach DVD jest po prostu słaba. Nawet upscaling niewiele pomoze. Chcąc uzyskać jakość przynajmniej HD uzywaj płyt blue-ray. Wymiana odtwarzacza lub tv niewiele Ci pomoże. To, ze odtwarzacz odtwarza płyty DVD to tak przy okazji, ale oby uzyskać odpowiednią jakość należy uzywać innych formatów niż DVD (blu -ray HD lub blue-ray 4K. Z gó... bata nie ukręcisz. Dodam jeszcze , ze należy też używać kabla o odpowiedniej przepustowości. Np HDMI .

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Butler Powiedz proszę mi w czym jest lepszy Sony X800M2 od Sony BDP - S6700 ? 

4 godziny temu, Rega napisał:

Dodam jeszcze , ze należy też używać kabla o odpowiedniej przepustowości. Np HDMI .

@Rega Mój odtwarzacz jest podłączony kablem HDMI z telewizorem. Czy jest sens wymieniać ten odtwarzacz co mam na ten Sony X800M2 ?

Edytowano przez Darom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaromTyle , że zamiast płyt blue-ray usiłujesz osiągnąć wysoką jakość obrazu z płyt DVD.  NIE DA SIE!. Sam oceń czy jest sens wymiany - kup płytę z filmem blue-ray. Oglądając na odtwarzaczu blue -ray płyty DVD to tak jakbyś usiłował obejrzeć obraz wysokiej jakości na tv 4K ALE z podłączonym sygnałem SD. Może dla lepszego zobrazowania - To tak jakbyś podłączył odtwarzacz kaset VHS do tv HD i oczekiwał wysokiej jakości obrazu. Odtwarzacze blu-ray mam od 2010 roku. Było ich kilka. Żaden nie odtwarzał płyt DVD w jakości satysfakcjonującej. Zwyczajnie - format DVD nie pozwala na uzyskanie lepszej jakości. To był format przejściowy po kasetach VHS, a to, że obecnie ciągle jeszcze są w sprzedaży to anachronizmm związany z niewielką wiedzą ogółu n/t wysokiej jakości obrazu oraz tego, że w 90% polskich domostw ciągle jeszcze na poczesnym miejscu stoją odtwarzacze DVD. Zwykły Kowalski jest mało zorientowany w różnicach jakościowych. Dla niego ciągle jeszcze jest ważne aby obraz ,,nie śnieżył,, i nie skakał. Ważne dla Kowalskiego jest też , ze różnica cenowa pomiędzy płytami DVD a blue-ray jest bardzo znacząca. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rmvb to bardzo stary format i do tego licencjonowany więc mało firm raczej dodawało jego obsługę. 
W zakresie dwóch podanych przez Ciebie modeli. Pierwszy z nich to odtwarzacz BluRay z funkcją konwersji sygnału do 4K a drugi to odtwarzacz Ultra HD BluRay co powoduje, że może dodatkowo odczytywać płyty BD 4K.

Zysk ze zmiany będzie, gdy masz telewizor UHD (nie podałeś informacji, który model posiadasz). Filmy na płytach BD 4K mają lepszą jakość (nawet wobec ich odpowiedników na platformach streamingowych), oferują dodatkowe metadane dla kontrastu (HDR). Dodatkowo mechanizm konwersji z klasycznego BD na 4K pewnie będzie trochę lepszy bo X800 ma nowszy procesor od Sony.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin Molak napisał:

Zysk ze zmiany będzie, gdy masz telewizor UHD (nie podałeś informacji, który model posiadasz).

@Marcin MolakMam model telewizora Sony KD-65AG9. Myślisz, że odtwarzacz, który posiadam czyli BDP - S6700 jest słaby do tego telewizora ? Lepszy będzie model Sony X800M2 ? - Zacząłem się ostatnio wahać i się zastanawiać. Ale to dlatego głównie, że nadchnąłem się na filmy zapisane w formacie RMVB, którego mój odtwarzacz nie obsługuje i takich filmów w tym formacie nie obejrzę. 

Oczywiście mój odtwarzacz DVD jest podłączony kablem HDMI takim: https://www.euro.com.pl/kable/ugreen-hd101-4k-60hz-1m.bhtml

Mam nadzieje, że dobry jest ten kabel ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darom - trochę mieszasz pojęcia. Raz piszesz, że masz odtwarzacz blu-ray, a zaraz później że ,,mój odtwarzacz DVD,,.... . Określ też jakie masz płyty. Jeśli są to DVD to poprawy jakości  NIE UZYSKASZ. DVD i Blu-ray to są dwa różne formaty. DVD = byle jak. Blu-ray= dobrze. To, że odtwarzacz Blu-ray odtwarza płyty DVD nie oznacza , ze uzyskasz jakość  blu-ray z płyt DVD. Odpuść sobie RMVB - to stary format i wysokiej jakości też tam nie uświadczysz. Tym bardziej, mało popularny.

 Myślę, że bardziej dokładnie już nie można, niż próbowaliśmy razem z Kolegami wyjaśnić Ci temat. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darom napisał:

@Marcin MolakMam model telewizora Sony KD-65AG9. Myślisz, że odtwarzacz, który posiadam czyli BDP - S6700 jest słaby do tego telewizora ? Lepszy będzie model Sony X800M2 ? - Zacząłem się ostatnio wahać i się zastanawiać. Ale to dlatego głównie, że nadchnąłem się na filmy zapisane w formacie RMVB, którego mój odtwarzacz nie obsługuje i takich filmów w tym formacie nie obejrzę. 

Oczywiście mój odtwarzacz DVD jest podłączony kablem HDMI takim: https://www.euro.com.pl/kable/ugreen-hd101-4k-60hz-1m.bhtml

Mam nadzieje, że dobry jest ten kabel ?

W przypadku tego telewizora ma sens bo będziesz mógł korzystać z dobrodziejstw płyt UHD (BluRay 4K). Co do kabla to BD daje obraz 4K 60Hz - jeżeli ten jest słabo ekranowany i zobaczysz jakieś artefakty na obrazie to warto. Jeżeli nie to pamiętaj że HDMI to sygnał cyfrowy i wiele obietnic producentów to jedynie papka marketingowa.

Dla klasycznych płyt BD czy DVD oczywiście zadziała upscaling. Tutaj akurat sam telewizor ma proces który to robi więc przy Twoim obecnym odtwarzaczu trzeba by wyłączyć upsacaling (wówczas konwersja sygnału idzie na TV).

Jedyna uwaga - nie skorzystasz z HDR10+ i takiego odtwarzacza BD nawet nie musisz szukać bo Sony obsługuje jedynie Dolby Vision. A właściwie odtwarzacze obsługujące obydwa formaty ma jedynie Panasonic i Magnetar (historycznie miało Oppo ale już nie są produkowane). No i pamiętaj że płyt UHD jakoś szerokiego wyboru nie ma i są sporo droższe od klasycznych BD - ale większość z nich rzeczywiście ma dużo lepszą jakość - plus ścieżki Dolby Atmos również obsługiwane przez Twój TV

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darom napisał:

nadchnąłem się na filmy zapisane w formacie RMVB, którego mój odtwarzacz nie obsługuje i takich filmów w tym formacie nie obejrzę. 

Jeśli posiadasz filmy RealMedia Variable Bitrate to jestem przekonany że pochodzące z sieci P2P, warez itp., a więc na komputerze. Ten format nie był nigdy nośnikiem oficjalnych treści. Więc jeśli chcesz je obejrzeć, jedyne sensowne wyjście to podłączyć komputer (PC, laptop, odtwarzacz multimedialny itp) pod TV (lub ampituner który rozważasz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcin Molak napisał:

Co do kabla to BD daje obraz 4K 60Hz

@Marcin MolakCzy ten kabel HDMI, którym obecnie teraz łącze telewizor z odtwarzaczem jest zły ? Powinienem mieć inny ? Lepszy ?

7 godzin temu, Marcin Molak napisał:

oczywiście zadziała upscaling. Tutaj akurat sam telewizor ma proces który to robi więc przy Twoim obecnym odtwarzaczu trzeba by wyłączyć upsacaling (wówczas konwersja sygnału idzie na TV).

@Marcin MolakA gdzie mogę ten upsacaling ustawić ? Bo nigdy czegoś takiego nie zauważyłem w ustawieniach telewizora ani w menu ustawień odtwarzacza. I co wtedy mi to da ? Czy to wpłynie też na jakość oglądania programów telewizyjnych polsat, tv plus i inne ? 

7 godzin temu, Marcin Molak napisał:

A właściwie odtwarzacze obsługujące obydwa formaty ma jedynie Panasonic i Magnetar

@Marcin Molak Czy dobrze zrozumiałem, że odtwarzacz Panasonić i Magnetar odtworzy mi również format RMVB ? Czy odtwarzacze tych firm są lepsze od odtwarzacza Sony ? Może wtedy bym wymienił posiadany przeze mnie odtwarzacz na lepszy. Jeśli taki faktycznie jest i coś faktycznie zmieni u mnie na lepsze. 

Czy może jednak zostać przy tym co mam ? 

Ktoś kiedyś mi też mówił o innym rozwiązaniu. A mianowicie o minikomputerku podłączonym na stałe przez USB LUB HDMI do telewizora. Na komputerek pozgrywałbym wszystkie filmy z płyt, które mam i mógłbym sobie oglądać te filmy tak jak na Disney++ czy na Netfliks. 

Porobiłbym sobie wtedy okładki do filmów i opisy filmów i mIałbym wtedy łatwiej. Dostosowałbym sobie menu filmów do swoich potrzeb.  Nigdy z czegoś takiego nie korzystałem. Więc nie wiem czy bym sobie poradził.  Co o tym sądzicie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wtedy na takim minikomputerku z filmami zainstaluj Plex Serwer. Na TV zwykłą aplikacje Plex. Oba urządzenia będą musiały być połączome w sieć domową. Nie musisz łączyc ich razem HDMI. Plex sam Ci okładki zrobi na podstawie tytułów, a na TV bedziesz używał apki tak jak byś miał Netflix czy Disney+.

filmy3d(Kopiowanie).PNG.836fdf34858eea4956736f701e4865fb.PNG

tetris.jpg.5d655f0b807d62d6082be42cb18d89e0.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Butler napisał:

Jeśli posiadasz filmy RealMedia Variable Bitrate to jestem przekonany że pochodzące z sieci P2P, warez itp., a więc na komputerze. Ten format nie był nigdy nośnikiem oficjalnych treści. Więc jeśli chcesz je obejrzeć, jedyne sensowne wyjście to podłączyć komputer (PC, laptop, odtwarzacz multimedialny itp) pod TV (lub ampituner który rozważasz).

Albo dokonać konwersji takiego pliku na komputerze na taki który jest czytany przez dowolny odtwarzacz BD :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zachodu na bawienie się recznie w zmianę formatu i wypalanie plyt. W opcji co podalem nic nie trzeba samemu robić, tylo nazwy filmow muszą być wg. schematu. PLEX sam w locie transkoduje jak odbiornik będzie niekompatybilny, o ile oczywiście mu w opcjach PLEX na to pozwolimy, bo domyślnie w sieci wewnętrznej to jest wyłączone (na sieć zewnętrzną jest 'on').

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...