Skocz do zawartości

Słabszy nowszy amplituner - Atmos vs Moc, impedancja...


Gumowe Ucho

Recommended Posts

Rozważam upgrade ampli, ale budżet pozwala na... downgrade?

Mam Denon AVR-2113.

Chciałbym kiedyś ustawić Atmosa, ale na ten moment móc Xbox podłączyć do samego AVR żeby otrzymać lepszy dźwięk HD - ale nie rezygnować z Dolby Vision i tego 4K/60fps (na 120 mi nie zależy, bo Sony nie daje opcji VRR/120fps razem z DV). 

Niestety w budżecie widzę jedynie modele, które mają niższą moc na kanał przy 8 ohmach (czyli podstawowe 7.2: 1300H, 1500H, 1700H itp.). Na przykład 80 w porównaniu do moich 95. Staram się to sprawdzać na stronie Crutchfield żeby było fair.

Zaskakuje mnie fakt, że "słabsze" konstrukcje mają mniejszą minimalną impedancję (4 ohm), podczas gdy mój ma minimum 6ohm, co naciągam Pylonami Pearl 25 (4 ohm).

Czy zrobię sobie downgrade? Filmy i gry 90%, ale czy ucierpi muzyka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Jak zależy Tobie także na stereo , to szukaj czegoś z pre-out .

Z czasem dołożysz końcówkę mocy.

Tanio i dobrze mała Aiyima 07 sobie poradzi :)

To stanowi niejakie "obejście", prawda? Można użyć jakiegoś wzmacniacza stereo do tego?

 

A jeżeli bez, to jak bardzo odczuwalna będzie przesiadka na 80W? Widziałem na forum, że ktoś sobie nawet "wyższym" ampli subiektywnie pogorszył sprawę.

@Q21, @S4Home doradzicie coś? Niekoniecznie Denon, ale dlaczego niższa moc nominalnie daje radę z 4ohm, i jakie są dziś alternatywy, żeby sobie nie "zrobić gorzej"? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc to tylko jeden z czynników. Nowsze ampli może Ci się spodobać bardziej, może mniej. Ogromną rolę gra też przyzwyczajenie do obecnego dźwięku - może być lepiej, ale przez przyzwyczajenie wyda Ci się, że jest gorzej. 

Warto rozważyć np. Onkyo TX-NR6100, Yamahę V4A, czy VSX-934 od Pioneera. Obecnie mamy dostępnych dużo amplitunerów, do tego w normalnych cenach. W razie czego zapraszamy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...