Skocz do zawartości

Podłączenie zestawu głośników do laptopa


Matix732

Recommended Posts

Cześć,

mam taką zagwostkę, obecnie na codzień korzystam z laptopa lenovo, i chciałbym podłączyć do niego zestaw głośników 5.1.
Wcześniej były podłączone do PC poprzez złącze optyczne do karty wewnętrznej.

Potrzebuję rady odnośnie, adapterów? zewnętrznych kart dźwiękowych? sposobu podłączenia zestawu i utrzymania jak najlepszej jakości audio.
(dlatego odpada zwykły jack) myślałem o jakiejś karcie zewnętrznej mającej złącze optyczne a przesyłającej dźwięk z laptopa poprzez USB,
lub adapterze bluetooth do którego podepnę przez toslink głośniki.



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Zwykły jack to dźwięk stereo.

Chcesz wyjść na 5.1 ale do czego?

Masz kolumny od kina? Jakiś zesatw komputerowy?

Pytam bo często tam są zintegrowane DACi czy procesory. Wiec to zalezy co masz.

 

Mam zestaw logitech z906

42 minuty temu, Butler napisał:

Jak masz w tym Lenovo HDMI?

Laptop to Lenovo legion 5, z wyjść mam tu USB 3.2, HDMI 2.0, USBC i bluetooth w wersji 5.2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Moim zdaniem najlepszą opcją będzie znaleźć adapter USB -> optyk, bo Z906 grają nieźle same z siebie :)

Jak się nie uda, to najprostsza Maya U5 będzie rozsądną opcją bez przepłacania. 

Właśnie nie mogłem znaleźć niczego takiego,
chciałem też uniknąć DACa żeby nie konwertować sygnału na analogowy.
Ale znalazłem coś takiego i myślę, że taki ekstraktor był by najlepszy, bo wszystko wszystko poszło by cyfrowo, mam rację?

https://allegro.pl/oferta/ekstraktor-hdmi-2-0-toslink-konwerter-arc-hdcp-4k-13519186193?bi_s=ads&bi_m=showitem:desktop:top:active&bi_c=ZjhmZjI4MDEtZTJhOS00MmVlLThkNWMtYzg3YmU1ZjFlY2VlAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=4abf21a4-d662-4ada-8774-fc13d6f0c038

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Matix732 napisał:

Zależało by mi na pełnej funkcjonalności.
Czyli tego typu konwertery z HDMI na wyjście optyczne wciąż nie dadzą mi pełnego dźwięku 5.1?

Dadza, ale tylko w granicach tego, co da sie wyslac przez spdif - czyli DD/AC3 lub DTS. Jesli nic nowszego nie jest potrzebne, to bedzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej doczytałem nieco o przesyłaniu dźwięku przez HDMI, i też słyszałem, że potrafią wystąpić problemy z dźwiękiem przestrzennym ale podobno instalacja dolby access z ms store rozwiązuje problem. Jak dobrze zrozumiałem.

Czyli zostaje mi zakup takiego typu urządzenia:
https://allegro.pl/oferta/ekstraktor-dzwieku-arc-hdmi-4k-hdr-hdcp2-2-toslink-12505050762?bi_s=ads&bi_m=showitem:desktop:top:active&bi_c=OThiMGJjMjAtMWUxZS00OWZhLTg1NjItODRkMmY5OTZjNzIyAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=18e24d67-7347-477c-9e3d-4ec9a3d79dbe

 

Zrzutekranu2023-06-12175424.png.b07fac7f395d66864fde19daf7df9448.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...