Skocz do zawartości

Klipsch - instalacyjne surroundy


JakubAndryszczak

Recommended Posts

Dzień dobry!

Na wstępie: tak wygląda salon:

image.png.334a7709836fdc29e5d4bccd3f50163f.png

Byłem już na odsłuchach, bardzo spodobały mi się Klipsch RP II (pierwsza wersja grała niestety zbyt męcząco).

Głośniki surround w tym zestawieniu na pewno będą instalacyjne (jeden w ścianie, drugi w zabudowie kuchennej).

Problem w tym, że chyba najlepszy wybór (Klipsch 160 RPW) nie jest dostępny - dzwonię i piszę po salonach i odpowiedź mam jedną - "Nie ma i nie będzie".

180 RPW jest bez problemu dostępne - to może takie? Tylko czy nie będą za duże/mocne?

Pan z akustyki.pl polecił mi jeszcze PRO 16 RW (https://akustyka.pl/produkt/klipsch-pro-16-rw-glosnik-sufitowy-50w/), z tym, że to chyba nie ta sama seria, co RP.

Teoretycznie na e-bayu 160 RPW są jeszcze dostępne ale szczerze mówiąc trochę boję się gwarancji etc., tym bardziej, jak trzeba będzie wymienić głośnik na nową sztukę, której już nie dostanę..

Prosiłbym o poradę, jak ugryźć temat, co wybrać.

Z góry dzięki! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JakubAndryszczak napisał:

Byłem już na odsłuchach, bardzo spodobały mi się Klipsch RP II (pierwsza wersja grała niestety zbyt męcząco).

Druga jest pod tym kątem poprawiona. ale szczerze jak długo ich słuchałeś?

Bo powiem Ci jeśli wyłapałeś to drażnienie w jedynkach to w dwójkach to kwestia czasu.

 

Jeśli jednak z przody wylądują RP no to te kolumny są dobra opcją. PRO 16 będzie ok.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Druga jest pod tym kątem poprawiona. ale szczerze jak długo ich słuchałeś?

Bo powiem Ci jeśli wyłapałeś to drażnienie w jedynkach to w dwójkach to kwestia czasu.

 

Jeśli jednak z przody wylądują RP no to te kolumny są dobra opcją. PRO 16 będzie ok.

 

2x po godzinie z hakiem, przełączaliśmy się między kolumnami, użyliśmy i Denona (chyba DRA 800H) i Onkyo (6100) i na obu w I wersji drażniła góra, szczególnie przy bezpośrednim porównaniu. A szkoda, bo w teoretycznie w ciemno chciałem kupić I wersję, ale dobrze, że poszliśmy na odsłuchy. Z przodu wyląduje 6000f Ii, centralny z tej samej serii (404 II). Niechętnie ale przychylam się do stwierdzenia, że Klipscha nie można brać bez odsłuchu. Pod znakiem zapytania mam tylko te instalacyjne surroundy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2023 o 06:46, JakubAndryszczak napisał:

2x po godzinie z hakiem, przełączaliśmy się między kolumnami, użyliśmy i Denona (chyba DRA 800H) i Onkyo (6100) i na obu w I wersji drażniła góra, szczególnie przy bezpośrednim porównaniu. A szkoda, bo w teoretycznie w ciemno chciałem kupić I wersję, ale dobrze, że poszliśmy na odsłuchy. Z przodu wyląduje 6000f Ii, centralny z tej samej serii (404 II). Niechętnie ale przychylam się do stwierdzenia, że Klipscha nie można brać bez odsłuchu. Pod znakiem zapytania mam tylko te instalacyjne surroundy.

No dobra Twoja decyzja. Centralny jest kapitalny. Fronty no to już Twoja decyzja. Trzymam kciuki żeby było dobrze.

PRO16 będa ok.

Albo zrób sobie na płasko 240D. Z tym że instalacyjne no fajne bo znikają.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Albo zrób sobie na płasko 240D. Z tym że instalacyjne no fajne bo znikają.

 

Właśnie dlatego będą instalacyjne, WAŻ (żona) :)

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No dobra Twoja decyzja. Centralny jest kapitalny. Fronty no to już Twoja decyzja.

Między 6000 MK1 a MK2 wyszło mi ok 1200 zł różnicy, wydaje mi się, że warto dopłacić.

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

PRO16 będa ok.

A gdyby pójść w większe (180 RPW) i mieć pewność, że to ta sama seria.. nie byłoby problemu, gdyby tak duży głośnik grał "w ucho"? Oczywiście chcę kanapę odsunąć delikatnie od rogu ale cudów nie zdziałam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2023 o 06:55, JakubAndryszczak napisał:

A gdyby pójść w większe (180 RPW) i mieć pewność, że to ta sama seria.. nie byłoby problemu, gdyby tak duży głośnik grał "w ucho"? Oczywiście chcę kanapę odsunąć delikatnie od rogu ale cudów nie zdziałam.

Nie. Z tym że one będa wtedy prawdopodobnie bardziej ściszone i tak obcięte.

Ale jak chcesz dla designu. albo średnica gra bardziej nasyconym dźwiękiem to wtedy ok.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, panowie, właśnie przyszły!

Klipsch 502L THX

image.png.5e320ccec32e6ff0655d4b0ad1a05909.png

Dziękuję za pomoc!

Ważne pytanie: 4-5 cm po bokach głośnika (+ 2 cm wygłuszenia) wystarczą?

Znalazłem pierwszą lepszą piankę na allegro (nie wiem, na co patrzeć): https://allegro.pl/oferta/pianka-akustyczna-mata-wygluszajaca-samoprzylepna-5643821159?fbclid=IwAR3eOtNPkpPuY0gy8yrs_Bg2iRc4L01r-TRA5oHVPa1UKlMZDBxkz_EfHvI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyjaśnić dokładniej? Jak po bokach? Nic nie musisz robić w sumie, wypełnij przestrzeń w środku np. Wełną owczą i tyle.

A głośniczki ekstra, będziesz zadowolony.

PS. Uważaj na montaż, to najsłabszy punkt tych Klipschów. Nie przesadzaj z siłą dokręcania bo łatwo uwalić te plastikowe mocowania.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

Możesz wyjaśnić dokładniej? Jak po bokach? Nic nie musisz robić w sumie, wypełnij przestrzeń w środku np. Wełną owczą i tyle.

Słupek, w którym będzie prawy surround (zabudowa kuchenna) będzie robiony na wymiar i zastanawiam się, ile miejsca/przestrzeni im zostawić:

image.png.3ff89b8c389997a989c1513812ff2ade.png

Dokładnie w niebieskim miejscu na dole rysunku będzie surround.

Rzut od strony kanapy:

image.png.4c82c002352ed533e8cef395425dfef6.png

Pierwotny plan to przyklejenie maty akustycznej we wnętrzu zabudowy, gdzie będzie głośnik, ale może rzeczywiście napchać tam (tak po prostu, garścią, luzem?) takiej wełny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustal gdzie będziesz siedzieć, konkretnie gdzie głowa. Kąt 100-110 od ucha będzie optymalny, tak wyznaczysz pozycję głośnika.

Napchaj tam wełny owczej. Zostało mi sporo bo za dużo kupiłem, jak coś to pisz. Matę w środku bym odpuścił zupełnie.

Niżej!!! Wysotonowy na wysokości ucha. 100-110cm od podłogi (sprawdź jak wysoko będziesz siedzieć, ja lubię się rozłożyć i jestem nisko). Będą Atmosy w suficie, nie zbliżaj ich kątowo nawzajem do siebie. To musi być "bańka" która Cie otacza, im rownomierniej rozłożone głośniki tym lepiej.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JakubAndryszczak napisał:

Panie, panowie, właśnie przyszły!

Klipsch 502L THX

image.png.5e320ccec32e6ff0655d4b0ad1a05909.png

Dziękuję za pomoc!

Ważne pytanie: 4-5 cm po bokach głośnika (+ 2 cm wygłuszenia) wystarczą?

Znalazłem pierwszą lepszą piankę na allegro (nie wiem, na co patrzeć): https://allegro.pl/oferta/pianka-akustyczna-mata-wygluszajaca-samoprzylepna-5643821159?fbclid=IwAR3eOtNPkpPuY0gy8yrs_Bg2iRc4L01r-TRA5oHVPa1UKlMZDBxkz_EfHvI

A jednak! Super!

Na same wygłuszenie Zostaw tyle miejsca ile wełna będzie miała. Nie specjalnie więcej tam potrzebujesz.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...