Skocz do zawartości

Rega Fono Mini A2D - prośba o pomoc


Callmeback2000

Recommended Posts

Dzień dobry, z góry przepraszam za zapewne idiotyczne pytanie na forum, które jest mocno specjalistyczne. Ja nie jestem niestety. Dokupiłem do Gramofonu REGA mały amplifier Rega Fono Mini A2D. Ma on dwa wejścia Input i dwa wejścia Output na chincze. Gramofon wpina się wejść Input (tak zrobiłem), natomiast jak do tego urządzenia podłączyć glośniki? Tam są tylko dwa wejścia output (czerwony i biały czincz). Czy potrzebuje do tego przejściówki czy jeszcze innego urządzenia? Z góry dziękuje za pomoc.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przedwzmacniacz, Q21 twierdzi, ze:

"Fono Mini A2D MK2 przeznaczony jest do wzmacniania sygnału pochodzącego z wkładek gramofonowych MM i dopasowania go do odpowiedniego poziomu wymaganego przez wejścia liniowe wzmacniacza."

Potrzebujesz jeszcze wzmacniacz mocy.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Rega Fono Mini A2D to przedwzmacniacz gramofonowy. Aby podpiąć go do kolumn pasywnych, potrzebujesz jeszcze wzmacniacza. Warto rozważyć np. Taga Harmony HTA-25B, Topping MX3s, Cambridge Audio AXA35 - zależnie od tego co obecnie posiadasz. 

Jakie masz kolumny i ile możesz wydać na wzmacniacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, 

Rega Fono Mini A2D to przedwzmacniacz gramofonowy. Aby podpiąć go do kolumn pasywnych, potrzebujesz jeszcze wzmacniacza. Warto rozważyć np. Taga Harmony HTA-25B, Topping MX3s, Cambridge Audio AXA35 - zależnie od tego co obecnie posiadasz. 

Jakie masz kolumny i ile możesz wydać na wzmacniacz?

Dzieki za informacje. Kolumn jeszcze nie mam. Co do budżetu ba wzmacniacz to nie chcialbym za duzo wydać. W przyszlosci moze tak, ale na początek w normie. Moze być tez sprzet uzywany.

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Nie ze względu na jakość.

Jaki budżet na wzmak?

Nowy czy używany?

Może być używany. To mój początek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2023 o 22:54, Callmeback2000 napisał:

Dzieki za informacje. Kolumn jeszcze nie mam. Co do budżetu ba wzmacniacz to nie chcialbym za duzo wydać. W przyszlosci moze tak, ale na początek w normie. Moze być tez sprzet uzywany.

Może być używany. To mój początek.

Denon PMA560/860/ NAD C320, Harman HK680, może coś z nowszych. Jaki budżet?

Dnia 14.06.2023 o 00:23, majkel74 napisał:

Wątpliwe żeby zewnętrzne pre phono sprzedawane za 600 zł górowało jakoś jakością nad wbudowanym pre w Elex R, cieszącym się sporym uznaniem. 

Nie pisałem o jakości PRE tylko samej REGI. Ogolnie teraz nie wypada to najlepiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...