Skocz do zawartości

Zamiana wzmacniacza Yamaha 501 na inny


Michal321

Recommended Posts

Witam, szukam zamiennika wzmacniacza Yamaha 501.

Posiadałem zestaw Yamaha 501+Polk Audio S20e, grało to nawet fajnie, ale chciałem czegoś nowego, Yamahe sprzedałem, i zainteresowała mnie Rega Brio, kupiłem ją na szczęście z 14 dniowym zwrotem.

Dźwięk podobał mi się dużo bardziej niż Yamaha, ale syczenie i szum głośnika były nie do zniesienia, odesłałem, później przeczytałem w komentarzach w Internecie że to częste przy tym modelu.

Co byście polecili do tych Polkow(w przyszłości pewnie też zmienię), myślałem o Cyrus One, Marantz 6007.lub Xindak A06.

Budżet do 3000tys

Dziękuję że ewentualną pomoc :)

Edytowano przez Michal321
Literowka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

jeśli spodobało Ci się brzmienie Regi Brio (a bardzo nam przykro, że miałeś problemy z szumem i syczeniem), to warto spojrzeć w stronę cieplejszych wzmacniaczy, takich jak między innymi Magnat MR 780, Quad Vena II, wspomniany przez Ciebie Xindak, Cyrus. 

Warto też zwrócić uwagę na Taga Harmony HTA-1000B. 

Ciężko jest mi powiedzieć, który z nich będzie najbliższy brzmieniowo do Regi, ale każdy będzie bliżej do niej niż do Yamahy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jeśli zupełnie chciałbyś zmienić charakterystykę i nie co pójść wyżej w swoich poszukiwaniach, to proponuję Ci posłuchać

Rotela RA11 Tribute https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/rotel-a11-tribute.html

Niepozorne urządzenie, wydajne, szybkie w dźwięku i barwne. Stara szkoła Rotela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się kierował w kierunku wspomnianego Rotela , Dayens albo Xindaka.

To sa wzmacniacze które powinni Ci się spodobać.

@Q21 weźcie to zgłoście do Regi może bo w tym momencie to jest sprzedaż urządzenia fabrycznie uszkodzonego. Szkoda robić sobie problemy przez to. Nie po to budowaliście własną renomę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...