Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Focal Aria 926


Spider

Recommended Posts

Wtam forumowiczów,

temat trochę już był a trochę nie więc jak możecie dajcie swoją opinie. Szukam nowego wzmacniacza do Arii 926, teraz grają z Denonem pma900+wiim pro+tidal/spotify i poszukuje nowego wzmacniacza (niestety założenie podstawowe to budżet 6-max 7k  i uwaga dokładna elektroniczna regulacja głośności, brzmienie ma byc rozwinięciem brzmienia denona czyli w miare ciepło/przyjemnie ale klasa wyżej), i tak to podsumowuje:

- Marantz 7000n - wydaje sie ze tej samej klasy co denon pma900 ale przy odsłuchu brzmiał nieco bardziej odważnie, scena fajniejsza, mięska więcej praktycznie na całej szerokości, generalnie ładnie podobnie do denona ale fajniej - mały kroczek do przodu

- Arcam SA20 - z opisów widzę ze tez powinien utrzymywać charakter denona ale wszystkiego więcej i lepiej / szlachetniej mozna powiedziec - to powinien być cały krok do przodu ? i to na razie chyba moja wygrywajaca propozycja do odsluchu finalnego

- Audiolab 7000n - ??? 

- Rotel A14 - ???

- Roksan Atessa - oj nie - za bardzo misiowato, wolny i rozlewający sie bas, do focali nie pasuje wg mnie 

- CA CXA61/81 - tez nie ! - super analitycznie, za ostra góra, jak w aptece w połączeniu z focalami

 

co myslicie ??? ew inne sugestie ? dzieki!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybrydy rzadko kiedy posiadają elektroniczny potencjometr. Audiolab 7000A może być dobrym kierunkiem, bo jest pomiędzy Cambridgem i Roksanem. Warto byłoby też sprawdzić Fezza Torus 5050, z pilotem powinno być okej w kwestii głośności. Jeśli dobrze pamiętam, to Primare i15 też posiada cyfrowy potencjometr, warto będzie go sprawdzić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denona pma 1700 odsłuchałem i jest ok - nie ma jakiegoś wielkiego kroku do przodu vs bardzo udany denon pma900 ale dziwęk ok - niestety regulacja głośności analogowa - a ja szukam dokładnej elektronicznej :)
 

a co jeszcze myslisice o połaczeniu Arii 926 z Atoelm In200 ? - super opinie zbiera 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2023 o 09:28, Spider napisał:

Denona pma 1700 odsłuchałem i jest ok - nie ma jakiegoś wielkiego kroku do przodu vs bardzo udany denon pma900 ale dziwęk ok - niestety regulacja głośności analogowa - a ja szukam dokładnej elektronicznej :)
 

a co jeszcze myslisice o połaczeniu Arii 926 z Atoelm In200 ? - super opinie zbiera 

IN200 zdecydowanie warty rozważenia, w dobrej cenie mamy też Musical Fidelity M5si w outlecie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Mocna hybryda z elektronicznym potencjometrem Magnat MA 900. Przesiadłem się z Denona PMA-720ae na magnata i to co mogę napisać to dźwięk z dużo większą szczegółowością, bas schodzący niżej ale lepiej kontrolowany. Z uwagi na lampy barwa dźwięku bardziej po stronie cieplejszej - na długie odsłuchy idealnie. Do tego naprawdę dobrze wyposażony a cenowo można wyrwać za 4000 zł nowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie, szukam wzmacniacza do 6k-7k nowy lub używka, muzyka metal/rock, salon 18m, lubię jak dobrze cyka góra także nie chcę żeby mi wzmacniacz zgasił to cykanie. Wzmacniacz musi mieć pilota i tryb standby bo jestem zbyt leniwy żeby ciągle do niego wstawać, najlepiej z optykiem a hdmi arc to już będzie sztos bo będzie podpięty pod tv.  Możecie coś polecić ? myślałem nad advance acoustic a10 ale czytałem że on właśnie dusi górę pasma. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Luc Adams napisał:

Podbijam pytanie, szukam wzmacniacza do 6k-7k nowy lub używka, muzyka metal/rock, salon 18m, lubię jak dobrze cyka góra także nie chcę żeby mi wzmacniacz zgasił to cykanie. Wzmacniacz musi mieć pilota i tryb standby bo jestem zbyt leniwy żeby ciągle do niego wstawać, najlepiej z optykiem a hdmi arc to już będzie sztos bo będzie podpięty pod tv.  Możecie coś polecić ? myślałem nad advance acoustic a10 ale czytałem że on właśnie dusi górę pasma. Pozdrawiam.

HDMI ARC, pilot, lekko zaznaczona góra? Brzmi to dla mnie jak Audiolab 7000A, na pewno jest tu więcej sopranu niż w Advance Acoustic A10, ale jeśli chciałbyś jeszcze więcej tego pasma, to spojrzałbym na Cambridge Audio CXA81 oraz Primare i15 Prisma ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...