Skocz do zawartości

Odtwarzacz cd


Odtwarzacz cd

Recommended Posts

Witam  , proszę o radę , chcę kupić odtwarzacz cd , używany do 5000-6000 zł , na chwilę obecną mam nagrany cd ATC cd2 , reszta toru to wzmak KRELL VANGAURD DIGITAL i kolumny Audiohysic clasic 8 , poproszę o opinię i radę na temat atc cd2 i radę co ewentualnie zamoast niego odsłuchać , słucham prawie wszystkiego , oprócz ciężkiego metalu i muzyki klasycznej , dziękuję z góry za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Za ta cene masz sporo nowych odtwarzaczy na rynku.

Czy w twoim torze jest juz przetwornik cyfrowo analogowy?

Atc cd2 jest duzo drozszy ,mówię o nowych.

Jesli przetwornik gdzies tam jest jusz mozesz kupic transport I jeszcze Kasa ci zostanie z tych 6 tys.

Jesli juz masz tego atc nagranego mozesz sprobowac.

Ja jednak z doswiadczenia wiem ze roznicy w brzmieniu odtwarzaczy nie ma albo jest baardzo mala wiec jak dla mnie płacenie tyle bedzie bez sensu przy takim wyborze I mozliwosciach.

Chyba ze inne funkcje są ci potrzebne a ten czy tamten odtwarzacz je ma to spoko .

Atc ma też tańszy model jak by co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artur Brol napisał:

Ja jednak z doswiadczenia wiem ze roznicy w brzmieniu odtwarzaczy nie ma albo jest baardzo mala wiec jak dla mnie płacenie tyle bedzie bez sensu przy takim wyborze I mozliwosciach.

Śmiała teza.

Można wiedzieć jakie odtwarzacze CD były przez Ciebie odsłuchiwane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, lysy napisał:

Śmiała teza.

Można wiedzieć jakie odtwarzacze CD były przez Ciebie odsłuchiwane?

Już podaję.

Gato Audio cdd1 jakieś 4 tys euro

Primare cd 35 jakieś 3200 euro

Jako transport porównane z CXC od Cambridge około 700 euro

Zero różnicy.

Jako odtwarzacz - cdd1 vs CXC wraz z gato audio DIA 250s - dźwięk taki sam.

To samo z Primare.

 

Także to nie teza jest

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Artur Brol napisał:

Już podaję.

Gato Audio cdd1 jakieś 4 tys euro

Primare cd 35 jakieś 3200 euro

Jako transport porównane z CXC od Cambridge około 700 euro

Zero różnicy.

Jako odtwarzacz - cdd1 vs CXC wraz z gato audio DIA 250s - dźwięk taki sam.

To samo z Primare.

 

Także to nie teza jest

 

A jakim złączem te transporty były wpinany w DAC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Brol napisał:

Ja jednak z doswiadczenia wiem ze roznicy w brzmieniu odtwarzaczy nie ma albo jest baardzo mala

No widzisz to jednak każdy ma swoje zupełnie odmienne doświadczenie odnośnie brzmienia CD jako transportu. Ja nie miałem dużego porównania gdyż dotyczył on tylko 3 modeli ...Denon Dcd-720ae, Rotel A11 Tribute i Rotel RCD-1572MKII. I gdzie pomiędzy Denonem a Rotelem A11 nie było różnicy to w przypadku 1572MKII to był przeskok na totalnie inny poziom, 1572MKII zjadł  swoich tańszych konkurentów na śniadanie. Tak więc moje doświadczenie odnośnie różnic w brzmieniu CD zupełnie odbiega od Twojego i spokojnie mogę stwierdzić że różnice są ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż kłucic się nie będę bo możliwe że w tych niższych klasach sprzetu te różnice są może większe. A nie mam zamiaru dla samego posiadania doświadczenia zrobić z pokoju odsłuchowego pokóju testowego.

Obawiam się tylko - też z małego doświadczenia z tymi dwoma odtwarzaczami - ze wyżej to już jest naciąganie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest Audiolab 6000 CDT tranport. Nowszy 7000 CDT lub drozszy 8300CDQ - odtwarzacz, pre amp i z wyjsciem sluchawkowym.

Vincent jesli interesuja lampy.

Musical Fidelity M2 scd lub M3 scd.

Denon tez ma kilka modeli ze swoim AL32 procesorem. I to juz od podstawowego modelu.

I tak dalej ...

A jak zaczniesz szukac i czytac to sie za rok obudzisz, tyle tego jest 😁

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też uważam, że warto pójść w transport. Krell ma z tego co pamiętam niezłą sekcję cyfrową, więc odtwarzacze mogą być downgradem. Oczywiście nie muszą, bo jak mówię, nie pamiętam tego Krella zbyt dobrze w kwestii jego DACa. 

Z transportów warto rozważyć Audiolaby - 6000CDT, 7000CDT i 9000CDT. Cambridge CXC również jest bardzo często wybieranym sprzętem, podobnie Primare. Spokojnie możesz też iść w wyższe Denony, Musical Fidelity. Zachęcam do obejrzenia naszego filmu z odtwarzaczami CD:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...