Skocz do zawartości

Głośniki do salonu do 1000zł


Sonek

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Szukam głośników/nagłośnienia do salonu. Załączam zdjęcie w załączniku. Problematyczne jest to, że od TV i miejsca gdzie mógłby stać jakiś wzmacniacz/kontroler do docelowego miejsca na głośniki są drzwi i mam problem jak puścić przewody, przejście pod panelami mam tylko w jedną stronę (w prawo, a przejście dookoła salonu nie wchodzi w gre). Blisko obu narożników są gniazda z prądem.

Chciałbym wydać około 1000zł na głośniki plus mogę dać ze 300zł na jakiś kontroler jeśli potrzebny. Chciałbym, aby była możliwość puszczania muzyki z telefonu (tidal, youtube) i TV.

Rodzaj muzyki to klubowa/pop etc.

Mogę liczyć na jakieś propozycje jak wybrnąć z tej sytuacji? Belki mi się nie podobają, ale jak nie będzie opcji to spróbuje.

Ewentualnie między TV, a lewymi drzwiami mam miejsce na 20cm szerokie i 30cm głębokie na głośnik. TV wisi na ścianie i pod nim jest półka.

 

Sprzęt nowy, być może na fakture.

Diagram bez tytułu.jpg

Edytowano przez Sonek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będę mógł je połączyć z telewizorem LG OLED BX?

Widzę, że tv nie ma złącza RCA, ale ma wyjście optyczne. Czy zapewni ono dobrą jakość? Czytałem gdzieś opinie, że na RCA działały lepiej.

Link do specyfikacji TV: https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-oled55bx3lb#

Edytowano przez Sonek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sonek napisał:

Czy będę mógł je połączyć z telewizorem LG OLED BX?

Widzę, że tv nie ma złącza RCA, ale ma wyjście optyczne. Czy zapewni ono dobrą jakość? Czytałem gdzieś opinie, że na RCA działały lepiej.

Optyk jak najbardziej da radę. Co do lepszej jakości po RCA, to wszystko zależy od przetwornika umieszczonego pomiędzy źródłem a samymi kolumnami. W tym budżecie jednak bym nie kombinował i wziął same S1000 :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...