Skocz do zawartości

Denon AVR-X2700H - cicho gra(?)


woj776

Recommended Posts

Hej, mam pytanie. Posiadam Denona avr-x2700h i zestaw głośników Klipsch:

Fronty RP-260F

Central RP-504C

Sub SPL-120

Mam wrażenie że od jakiegoś czasu grają dużo ciszej niż na początku. Wcześniej zadowalającą głośność osiągałem 'rozkręcając' amplituner na 40-50%, teraz w moim odczuciu podobną głośność osiągam dopiero przy 60+%. Natomiast przy 20-25% zestaw jest ledwo słyszalny. Czy jest to normalne, czy może mogło coś ulec uszkodzeniu? Pytam, bo może powinienem wysłać Ampli na gwarancję, póki jeszcze obejmuje. A może to po prostu normalne dla tego amplitunera? Z góry dziękuję za podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zdarza własnie przy amplitunerach Denona.

I rozwiązanie nie jest do końca jasne.

Ale zobacz czy na pewno nie uległo zmianie żadne ustawienie. Np to zmieniające impedancję kolumn.

Czy próbowałeś resetu urzadzenia?

Co jakiś czas pisze o tym właśnei przytaczając Denona. Mam wrażenie że amplituner sam przestawia się w tryb pracy na 4 omach ze względu na bezpieczeństwo a wowczas jego moc jest znacznie niższa na wyjsciu.

Ale nie wiem czy reset serwisowy (inny niż Ty masz) rozwiązuje ten problem.

Z tego co kojarze to urzytkownicy chyba siędo tego przyzwyczajają.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, woj776 napisał:

Hej, mam pytanie. Posiadam Denona avr-x2700h i zestaw głośników Klipsch:

Fronty RP-260F

Central RP-504C

Sub SPL-120

Mam wrażenie że od jakiegoś czasu grają dużo ciszej niż na początku. Wcześniej zadowalającą głośność osiągałem 'rozkręcając' amplituner na 40-50%, teraz w moim odczuciu podobną głośność osiągam dopiero przy 60+%. Natomiast przy 20-25% zestaw jest ledwo słyszalny. Czy jest to normalne, czy może mogło coś ulec uszkodzeniu? Pytam, bo może powinienem wysłać Ampli na gwarancję, póki jeszcze obejmuje. A może to po prostu normalne dla tego amplitunera? Z góry dziękuję za podpowiedź.

Albo robiłeś po drodze nową kalibrację i Ci ustawiło większy - 🙂 Dlaczego tak mówię? Bo w moim Marantz SR 7015 za pierwszym razem przody ścięło - 4.0 i -4.5 i tak używałem tydzień ale to była szybka kalibracja a po tygodniu miałem czas i ciszę i ponowiłem i wyszło mi -6.0 i -6.5 i widzę że pogłaśniam bardziej 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Zadzwoniłem do serwisu Horna, powiedzieli mi jak zrobić reset do ustawień fabrycznych i polecili ponowną kalibrację. Aczkolwiek Pan z serwisu zaznaczył, że nie słyszał o takich błędach i działanie to może pomóc, ale nie musi. Po wykonaniu ponownej kalibracji dam znać czy pomogło, może przyda się komuś w przyszłości z podobnymi objawami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, woj776 napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Zadzwoniłem do serwisu Horna, powiedzieli mi jak zrobić reset do ustawień fabrycznych i polecili ponowną kalibrację. Aczkolwiek Pan z serwisu zaznaczył, że nie słyszał o takich błędach i działanie to może pomóc, ale nie musi. Po wykonaniu ponownej kalibracji dam znać czy pomogło, może przyda się komuś w przyszłości z podobnymi objawami.

Na pewno słyszał. Bo ten temat tu trafia co pół roku.

16 godzin temu, Butler napisał:

Co oni za głupoty wygadują? Serwis i nie słyszał o takich numerach w Denon? Ja z tym problemu nigdy nie miałem, ale tu na forum już co najmniej kilka razy ktoś się użalał ze system zaczął ciszej grać. No nie wierzę że nikt tego nie próbował zgłaszać.

Dokładnie tak. Głupoty opowiada.

 

To jest co innego od tego co mówicie.

Ale skupmy sie na faktach i ta tym co było omawiane w histori.

Jeśli! Zaznaczam jeśli.

Zerowanie ustawień nie pomoże. Ponowna kalibracja nie pomoże. To oznacza że amplituner sam przestawia się w inny zapewne obronny tryb mocy. I to było omawiane i jest cyklicznie.

Nie jak kable, ale trafia na forum co jakiś czas.

Zobacz czy po ponownej kalibracji masz podobne ustawienia co miałeś kiedyś. A nie że miałeś 0,5 dB a teraz masz 8,5dB

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...