Skocz do zawartości

Upgrade wzmacniacza o funkcje sieciowe, DAC i multiroom


bandzior85

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym trochę unowocześnić swojego Rotela A11 Tribute o funkcje sieciowe jednocześnie rozbudowując domowe audio o system multiroom. Padło raczej na system MusicCast od Yamahy ponieważ docelowo chce dokupić głośniki bezprzewodowe, a właśnie głośniki i system od Yamahy jakoś przypadły mi do gustu stąd moje pytanie o opłacalność kupna Yamaha WXC-50 którego chce podpiąć do Rotela doposażając go przy okazji o DAC-a. Czy podpinając WXC-50 do Rotela będę mógł za pomocą aplikacji MusicCast sterować nim? Np regulacją głośności? Czy ogólnie warto wydać około 2 tys na to urządzenie? 
Dzięki za ewentualne sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, A11 Tribute nie posiada wejścia by-pass. Będziesz mógł sterować głośnością z poziomu WXC-50, ale nie poprzez Rotela. Sygnał przejdzie przez dwa przedwzmacniacze, co może poskutkować pogorszeniem jakości dźwięku. 

Jeśli szukasz rozwiązania multiroom to jak najbardziej Yamaha z MusicCastem jest jedną z opcji. Warto też jednak sprawdzić Sonos Port - https://www.q21.pl/sonos-port.html

I do niego możesz dokupować głośniki Sonosa, by stworzyć pełen multiroom. W razie czego zapraszamy na odsłuchy i indywidualne wyceny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonos nie ma w sobie daca na czym mi zależy. Zastanawiam się nad ewentualną stratą na jakości. Czy w takim wypadku nie lepiej zakupić amplituner stereo od yamahy. Niestety sensownie prezentujący się model R-N803D już nie jest w produkcji. Wątpię czy tańsze modele dorównują jakością dźwięku chociażby mojemu  Rotelowi A11 Tribute 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bandzior85 napisał:

Sonos nie ma w sobie daca na czym mi zależy. Zastanawiam się nad ewentualną stratą na jakości. Czy w takim wypadku nie lepiej zakupić amplituner stereo od yamahy. Niestety sensownie prezentujący się model R-N803D już nie jest w produkcji. Wątpię czy tańsze modele dorównują jakością dźwięku chociażby mojemu  Rotelowi A11 Tribute 

Warto sprawdzić w takim razie NuPrime Omnia WR-2. Posiada DACa i własny Multiroom. Ze wzmacniaczy ma go również Octavio Amp, ale to znacznie inne brzmienie niż A11. Jeśli chciałbyś korzystać z MusicCasta, to warto będzie zaczekać na nowe wzmacniacze od Yamahy, ale dokładna data ich dostępności i ceny w Polsce nie są jeszcze znane. 

Do Sonosa zawsze możesz też dołożyć oddzielnego DACa, który będzie posiadał wymagane wejścia. W tym przypadku wszystko będzie już zależało od budżetu, warto spojrzeć na EverSolo DAC-Z8, Toppingi z linii E70 oraz D70 Pro (obecnie w bardzo dobrej cenie u nas) - https://www.q21.pl/topping-d70-pro-sabre-czarny.html

Wymagany jest wtedy podział na dwa urządzenia, ale naprawdę, multiroom Sonosa jest świetny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...