Skocz do zawartości

Audio pro a 36 vs wzmacniacz sieciowy + hdmi arc


radek. Ch

Recommended Posts

Witam 

posiadam od 6 miesięcy w/w kolumny aktywne muzycznie grają dla mnie dobrze ale wydaje mi sie ze bardzo słabo słyszę dialogi w filmach , zastanawiam się nad jakaś zmiana upgradem na wzmaczniacz stereo sieciowy z obsługa spotify plus ogladanie filmów przez hdmi arc . Myślałem o magnatach 700 i 750 ale nie maja obsługi streamingowych ale powiedzmy ze bez tego sie obede mogę sluchac przez bletooth albo podłączonego laptopa. Nie wiem co z kolumnami myślałem ogolnie o Klipsch R-620F   priorytet to jakość dźwięku podczas muzyki później filmy .Czy zamiana ma sens budżet max 6 k czy ktos moze porównanie Audio pro do takiej opcji czy raczej to nie ma sensu . Mogą tez byc amplitunry  do kina ale chyba muzycznie będzie dużo gorzej ,  pokój max 25-30 m2 kolumny podłogowe Z gory dziękuje za rady 

Edytowano przez radek. Ch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeśli HDMI ARC jest wyznacznikiem to na pewno Denon jest dobrą opcją. Z kolumn warto spojrzeć na w/w opcje. Dopisałbym do nich System Audio Saxo 40 oraz Pylon Audio Sapphire 25 z naszego outletu - https://www.q21.pl/pylon-audio-sapphire-25-orzech-pcv-outlet.html
https://www.q21.pl/system-audio-saxo-40-czarny-satyna-outlet.html

Z tych opcji Polki i Q Acoustics są bardziej żywe i dynamiczne, Pylony cieplejsze, a Saxo są neutralną kolumną. Wszystkie z nich są dobrymi opcjami. XT60 to niższa seria, więc szedłbym w kierunku opcji outletowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanniem to są przeciętne kolumny.

Ale jesli tylko filmy lezą Ci źle to pytanie czy to nie kwestia źrodla albo materiału źrodłowego.

Sama muzyka gra dobrze? Bo dla mnie to były nudne  i płaskie kolumny.

Do wzmacniacza który ma HDMI a nie ma sieci dołozysz Wiim mini i problem z głowy.

DRa800 + Polki już będzie lepiej.

Ale na przykład ten Magnat + Wiim + Magnat Signature / Monitor Audio Bronze będzie jeszcze lepiej.

Kwestia budżetu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobi dość sporą :) Możesz wtedy spojrzeć na Octavio Amp 32v, Audiolaba 6000A, Magnata MR 780, czy Atolla IN50, Cambridge Audio CXA 81 z naszego outletu, czy Musical Fidelity M2si. Octavio, Atoll, Musical i Magnat są po cieplejszej stronie mocy, Cambridge jest najjaśniejszy, ale też jest najwyższą i najdroższą półką w tym zestawieniu. Wszystkie z nich są bardzo ciekawymi sprzętami i wszystkie da się polubić. Jak zawsze, w jednych rzeczach będą lepsze, w innych gorsze od siebie. Do Atolla i Musicala będziesz potrzebował zewnętrznego DACa pokroju Toppinga E30, iFi Zen Air DACa, Cambridge Audio DACMagic 100, resztę podłączysz do TV optykiem :) Albo streamer pokroju wspomnianego WiiM Mini, Octavio Streama. 

W naszym salonie będziesz w stanie odsłuchać wszystkie z tych opcji i jeszcze więcej. 

Z kolumn dalej możesz iść w Bronze 500, ale gorąco zapraszam do naszego filmu, gdzie znajdziesz propozycje w tym budżecie: 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2023 o 22:49, radek. Ch napisał:

dziekuje za sugestie czy cos moze w wyższym pulapie cenowym  jest powiedzmy do 8 k warte rozwazenia czy raczej te 2 k wiecej nie zrobi roznicy ?

W pasywnym zmieni.

10 godzin temu, radek. Ch napisał:

Kupilem Denona + Klipsch R-820F  jak kogos interesuje to dam znac jak porownanie do Audio pro 

 

No to nie jest sprzęt który może konkurowac do innego w kwocie 8K

Przesłuchałeś?

No pewnie napisz. Jak znam oba to powiesz że Audio pro grało przytłumione jak zza kotary i płytko.

Tu poczułeś pazur. Zobaczymy na jak długo :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie muzycznie jest duzo lepiej ale nie do konca jestem za dowolony z tego denona zastanawiam sie nad odeslaniem go i kupnem MAGNATA MC 400  ktory tez ma wszystko co potrzebuje ogolnie troche jest drogi ale jezeli jakosc dzwieku by byla bardzo dobra to bym przelknal dodatkowe koszta czy ktos moze cos powiedziec o tm urzadzeniu ? jak to bedzie grac z Klipshcami 820  ? jak  by bylo porownojac do tego denona ktory troche nijako jak dla mnie gra 

albo w tanszej wersji MA 700 

Edytowano przez radek. Ch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba sprzęty są po cieplejszej stronie mocy, Advance nazwałbym spokojniejszym, a Magnata bardziej agresywnym, co zdecydowanie może się podobać. Są to też sprzęty z wyższej półki niż Denon moim zdaniem. Lepsza scena, detal i dynamika. Wchodząc w ten budżet nie zapominałbym jednak o Audiolabie 7000A, który też ma komplet funkcji, jest mimo wszystko bliższy bycia neutralnym, chociaż dalej podbija bas w umiarkowany sposób. On oczywiście posiada HDMI ARC. Zapraszamy do filmu o całej serii 7000:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, radek. Ch napisał:

ogolnie muzycznie jest duzo lepiej ale nie do konca jestem za dowolony z tego denona zastanawiam sie nad odeslaniem go

Czyli jednak ten amplituner nie panuje nad tymi kolumnami?

Wybrałeś największe kolumny z tej serii i trudno się temu dziwić.

Denon jest funkcjonalny, ale brzmienie może przez to cierpieć.

Odeślij i szukaj czegoś innego, najlepiej coś bez zbędnych dodatków.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, radek. Ch napisał:

ogolnie muzycznie jest duzo lepiej ale nie do konca jestem za dowolony z tego denona zastanawiam sie nad odeslaniem go i kupnem MAGNATA MC 400  ktory tez ma wszystko co potrzebuje ogolnie troche jest drogi ale jezeli jakosc dzwieku by byla bardzo dobra to bym przelknal dodatkowe koszta czy ktos moze cos powiedziec o tm urzadzeniu ? jak to bedzie grac z Klipshcami 820  ? jak  by bylo porownojac do tego denona ktory troche nijako jak dla mnie gra 

albo w tanszej wersji MA 700 

Mówiłem.

I nie minął jeszcze termin :P

Problemem jest i Denon i Klipsche.

Branża teraz sięrzuci żeby doradzić Ci wzmak. Ale prawda taka że 820tki także Cie mecza i nawet łagodnym wzmakiem złagodzisz, albo odwleczesz znowu czas w którym znowu to wroci.

No powtórze

Dnia 5.07.2023 o 19:51, Piotr Sonido napisał:

No to nie jest sprzęt który może konkurowac do innego w kwocie 8K

Jesteś pewien że te kolumny mają zostać?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...