Skocz do zawartości

JBL SA750 vs. LEAK STEREO 230


szpilbrg

Recommended Posts

Witam, 

rozważam zakup JBL SA750 lub LEAK stereo 230. Sprzęt do podpięcia w niewielkim pomieszczeniu głównie pod gramofon (muzyka rockowa) okazjonalnie pod telewizor. Jeśli chodzi o głośniki to z uwagi na mały metraż i brak wolnego miejsca zdecydowałem się na JBL l52. Bardzo proszę ekspertów o pomoc w wyborze i Ew uzasadnienie. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kraft napisał:

JBL SA750 operuje pewnie na sygnałach cyfrowych skoro ma DSP. Dla purysty gramofonowego to może być obciach. Nie po to inwestuje w analog, żeby zaraz go konwertować na cyfrę. 

Dzięki za opinie. Nie jestem purysta czy audiofilem. Lubię sprzęt audio ale daleko mi od rozbijania dźwięku na czynniki pierwsze. Winyle zbieram raczej z potrzeby posiadania muzyki w jakiejś fizycznej formie, okładki, wkładki itd. Nie chodzi mi steicte o idealna jakość dźwięku jaka daje winyl. Rozumiem ze z proponowanych sprzętów stawiasz na leaka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

Ja bym kupił jakiś tańszy wzmacniacz. Ale jak masz problemy z modami, to Dirac JBL-a może się przydać. Tylko drogi. 

Zaproponowano mi komplet JBL sa750 + JBL l52 za 13 500 zł. 
Wiesz coś na temat leaka 230? Bo nigdzie w Polsce nie da się go posłuchać. To porównywalne sprzęty z JBL?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wygląd retro jest dla Ciebie punktem obowiązkowym, to jest to dobra opcja. SA30 to bardzo dobry wzmak. 

Sam jednak rozważyłbym tańszy wzmacniacz i do niego Pylon Audio Jade 20, ale tak czy siak wybór jest bardzo ograniczony przy retro wyglądzie i współczesnym sprzęcie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DaftPunk napisał:

Dobry, a do jakiego metrażu poszukujesz zestawu? 

Dość trudny pokój, sanon z kuchnia ok 25-30 m2

4 godziny temu, Q21 napisał:

Jeśli wygląd retro jest dla Ciebie punktem obowiązkowym, to jest to dobra opcja. SA30 to bardzo dobry wzmak. 

Sam jednak rozważyłbym tańszy wzmacniacz i do niego Pylon Audio Jade 20, ale tak czy siak wybór jest bardzo ograniczony przy retro wyglądzie i współczesnym sprzęcie. 

Wiem ze ten wygląd znacznie ogranicza sprawę. Pylony bardzo mi się podobają, podobnie jak JBL l82 ale to niestety za duży gabaryt do mojego pomieszczenia. Czy znacie jakieś godne uwagi nieduże głośniki w rozmiarze do 40 cm wysokości w tym stylu  poza JBL l52 i Wharfedale denton? Chce wziąć jble ale nie podoba mi się do końca jakość ich wykonania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, szpilbrg napisał:

Wiem ze ten wygląd znacznie ogranicza sprawę. Pylony bardzo mi się podobają, podobnie jak JBL l82 ale to niestety za duży gabaryt do mojego pomieszczenia. Czy znacie jakieś godne uwagi nieduże głośniki w rozmiarze do 40 cm wysokości w tym stylu  poza JBL l52 i Wharfedale denton? Chce wziąć jble ale nie podoba mi się do końca jakość ich wykonania.

Znalazłem to, czego szukałem! 

Nasz magazyn ze sprzętem, który ma wygląd vintage :) Zachęcam do przejrzenia - https://www.q21.pl/uploads/Katalog/Q21 Vintage Audio_compressed.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...