Skocz do zawartości

Magnat RS8 vs Pylon Pearl Sub


Gumowe Ucho

Recommended Posts

Dnia 8.07.2023 o 19:28, Gumowe Ucho napisał:

To inna półka cenowa ale myślę o upgrade Magnata na Pylona. Coś mało słyszę o tym subie, a fronty mam Pearle więc by pasował :D 

Byłby upgrade czy tylko branding? Może bardziej muzykalny?

Nie ma sensu celować w suby z linii kolumn. Są firmy, które robią dobre kolumny, są takie które robią dobre suby i niewiele jest takich, które robią dobrze obie te rzeczy. Pytanie co chcesz osiągnąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2023 o 07:44, Piotr Sonido napisał:

Tylko Branding.

Przy tej wymianie nic nie zyskasz.

Skąd ten pomysł?

 

 

Pomysł stąd że znalazłem na OLX Pylona za 800zł gdzie nowy kosztuje 2k. Więc miałbym droższy model, a Pylon lubię bo kocham ich fronty ;)

20 godzin temu, S4Home napisał:

Nie ma sensu celować w suby z linii kolumn. Są firmy, które robią dobre kolumny, są takie które robią dobre suby i niewiele jest takich, które robią dobrze obie te rzeczy. Pytanie co chcesz osiągnąć?

Fronty bardzo lubię i ufam marce, chociaż 40Hz minimum nie napawa optymizmem. Cena też sugeruje coś premium, a testów nie widziałem wielu, stąd pytanie jaki jest ten Pearl Sub.

Dnia 9.07.2023 o 19:52, Q21 napisał:

Szukasz subwoofera do muzyki, czy do kina domowego, jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe?

Mam KD. Naprawdę w większości filmy/seriale + gry, z 90%, czasem cieszę się muzyką. Różnie to bywa, czasem Pure Direct lepszy, cudownie brzmią Pylony odciążone od basu, ale Magnat bywa nieco "mulisty" w muzyce (nie mam porównania z żadnym subem). Zakładam, że Pearl Sub będzie bardziej muzykalny, ale czy straci w kinie?

Salon z kuchnią ok. 25m2 + korytarz, oczywiście wiem że to się magicznie nie odcina, więc powiedzmy ponad 30 będzie.

Sub wciśnięty między sofę a ścianę w kącie, dosłownie nie ma innego miejsca dla niego, na przyszłość widzę tam SVS PB1000 bo ma podobne wymiary i wygląd do RS8.

 

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście na Pylona to będzie raczej skok w bok. Pójście od razu w stronę PB1000 jest moim zdaniem znacznie rozsądniejszym wyborem. Warto też zwrócić uwagę na Klipsche z nowej serii, modele RP-1000SW oraz RP-1200SW. Na forum znajdziesz o nich wątek i sprawdzają się bardzo dobrze zarówno w kinie, jak i w muzyce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gumowe Ucho napisał:

Pomysł stąd że znalazłem na OLX Pylona za 800zł gdzie nowy kosztuje 2k. Więc miałbym droższy model, a Pylon lubię bo kocham ich fronty

Rozumiem, ale w tym przypadku warto się przełamać i postawić na coś bardziej sprawdzonego. Według mnie Fyne Audio F3.10 sprawdzi się tu lepiej. To bardzo dynamiczny sub z bardzo dobrą kontrolą więc sprawdzi się zarówno w kinie jak i w muzyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2023 o 10:24, Gumowe Ucho napisał:

Pomysł stąd że znalazłem na OLX Pylona za 800zł gdzie nowy kosztuje 2k. Więc miałbym droższy model, a Pylon lubię bo kocham ich fronty ;)

No i na tej miłości liczą właśnie na zarobek. Z drugiej strony nie zaciekawiło Cie że już ktoś sprzedaje uzywanego suba tak mocno przecenionego :)

Nie zmieniaj.

Chcesz lepiej to wiekszy Magnat RS12 on już gra znacznie ciekawiej. REL z modelami HT 1003 i 1205 Albo SVS PB1000 do kina.

Ewentualnie któryś z nowych Klipschów linia Premier.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2023 o 07:12, Piotr Sonido napisał:

No i na tej miłości liczą właśnie na zarobek. Z drugiej strony nie zaciekawiło Cie że już ktoś sprzedaje uzywanego suba tak mocno przecenionego :)

Nie zmieniaj.

Chcesz lepiej to wiekszy Magnat RS12 on już gra znacznie ciekawiej. REL z modelami HT 1003 i 1205 Albo SVS PB1000 do kina.

Ewentualnie któryś z nowych Klipschów linia Premier.

 

Rozumiem. W takim razie kiedyś będzie Subgrade. Jak wygląda rynek powiedzmy tych 2-3tys.? SVS PB1000 wygląda jak idealny kompromis na papierze, a jak ma się sprawa z REL? Warto REL Zero?

Dodam, że siedzi dosłownie między ścianą a kanapą, i musi "dopełniać" małe satelitki Cambridge Audio Minx Min12 (150Hz), zatem mile widziana rozpiętość od 20Hz do 200Hz, gdzie SVS daje radę (widziałem konstrukcje z max 100Hz). Chyba że dedykowany sub Minx mógłby być "drugim" subwooferem de facto niskotonowym dla Minxów.

Lubię używać sub w muzyce, zakładam ze REL lub SVS poradzi sobie lepiej. A przejście na Magnata RS12 - to będzie więcej tego samego, czy znaczny progres? Czy też moje "usadzenie" subwoofera po prostu nie da wykorzystać lepszego sprzętu?

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ht 1003 MK1 idzie wyrwać za 2.5k nówkę. Ten sub fajnie uzupełnił mi scenę i odciążył kolumny, w których niskie tony i tak bardzo lubię. Podpasowalo mi bardzo takie zgranie Bas naturalny, soczysty miękki, zwinny, nienachalny i bywa tak dyskretny, że można się początkowo zastanawiać czy działa i dopiero jego wyłączenie pokazuje różnice. Zrobiła się taka miła banieczka (otoczenie dźwiękiem) w miejscu odsłuchu Na chamówe w remizie się nie nadaje i do bicia filiżanek w kredensie też niekoniecznie. Trzęsienie ziemi to już miałem okazję przeżywać z mocnym Klipschem i akurat takiego przestawiania organów nie chciałem -po prostu masaż d*** przez 2-3 godz. filmu do mnie nie przemawiał, ale wiem, że to też ma zwolenników. Z Rel jest tak jakby kulturalniej, super do muzyki i całkiem poprawnie do kina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2023 o 12:35, Gumowe Ucho napisał:

Lubię używać sub w muzyce, zakładam ze REL lub SVS poradzi sobie lepiej. A przejście na Magnata RS12 - to będzie więcej tego samego, czy znaczny progres? Czy też moje "usadzenie" subwoofera po prostu nie da wykorzystać lepszego sprzętu?

RS12 to więcej tego samego, może lepsza odpowiedź. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Q21 napisał:

RS12 to więcej tego samego, może lepsza odpowiedź. 

Dzięki za odpowiedź - tego mi akurat nie potrzeba.

A jak się ma pojedynek SVS vs REL? Z tego co czytam SVS bardziej kinowy, imponujące zejście do LFE (niższa utrata dB aż do 20Hz), a REL bardziej muzykalny, skontrolowany, subtelny (ale zjazd do 28Hz).

Ale SVS już ma taką jakość, że pewnie też odczuję ulepszenie w muzyce - z drugiej strony REL w roli "dopełniacza" Cambridgów bez niskotonowego głośnika brzmi dobrze.

To uproszczenie, ale LFE potrafią absolutnie zrobić scenę np. w serialu Love & Death w jednej stresującej scenie muzyka cichnie i oprócz dialogów leci wyłącznie jakiś stresujący i wypełniający scenę ton LFE, kapitalna sprawa - Magnat się spisał! Tego też nie chcę poświęcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2023 o 12:35, Gumowe Ucho napisał:

Rozumiem. W takim razie kiedyś będzie Subgrade. Jak wygląda rynek powiedzmy tych 2-3tys.? SVS PB1000 wygląda jak idealny kompromis na papierze, a jak ma się sprawa z REL? Warto REL Zero?

REL seria T jest dedykowany do stereo. On jest mały. Warto ale on nie sprawdzi się jak PB1000. To kompeptnie inne suby.

PB1000 to 100% kina a REL Tzero to 100% stereo w małym pomieszczeniu.

Ty pownieneś iść w coś pośrodku czyli HT1003 albo 1205

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gumowe Ucho napisał:

Dzięki za odpowiedź - tego mi akurat nie potrzeba.

A jak się ma pojedynek SVS vs REL? Z tego co czytam SVS bardziej kinowy, imponujące zejście do LFE (niższa utrata dB aż do 20Hz), a REL bardziej muzykalny, skontrolowany, subtelny (ale zjazd do 28Hz).

Ale SVS już ma taką jakość, że pewnie też odczuję ulepszenie w muzyce - z drugiej strony REL w roli "dopełniacza" Cambridgów bez niskotonowego głośnika brzmi dobrze.

To uproszczenie, ale LFE potrafią absolutnie zrobić scenę np. w serialu Love & Death w jednej stresującej scenie muzyka cichnie i oprócz dialogów leci wyłącznie jakiś stresujący i wypełniający scenę ton LFE, kapitalna sprawa - Magnat się spisał! Tego też nie chcę poświęcić.

Najlepszą opcją będzie wypożyczenie obu i porównanie. W razie czego zapraszamy do kontaktu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...