Skocz do zawartości

Kolumny do pokoju z aneksem okolo 30m.


dawid_ols

Recommended Posts

Jeśli chodzi o rozstaw kolumn to beda one od siebie odsunięte o jakies 1,70m. Tył kolumn od ściany planuję odsunąć ok 30cm. Główne miejsce odsłuchu około 3m od kolumn. 

Już prawie podjąłem decyzję nad Magnatem MA900 i Silver 500 ale zaczynam teraz znów się zastanawiać czy nie jest to za duży zestaw do tego pomieszczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dawid_ols napisał:

Jeśli chodzi o rozstaw kolumn to beda one od siebie odsunięte o jakies 1,70m.

Mały rozstaw, aby uzyskać ładną stereofonię.

Z rysunku na poprzedniej stronie widzę, że konkretne miejsce na ustawienie sprzętu jest i będzie problem coś w tej kwestii zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2023 o 15:46, dawid_ols napisał:

Jeśli chodzi o rozstaw kolumn to beda one od siebie odsunięte o jakies 1,70m. Tył kolumn od ściany planuję odsunąć ok 30cm. Główne miejsce odsłuchu około 3m od kolumn. 

Już prawie podjąłem decyzję nad Magnatem MA900 i Silver 500 ale zaczynam teraz znów się zastanawiać czy nie jest to za duży zestaw do tego pomieszczenia. 

nie jest.

Chociaż faktycznie rozstaw by się przydał.

13 godzin temu, dawid_ols napisał:

Chodzi mi po głowie jeszcze streamer. Najlepiej jakby był z obsługą CD. Czy dostanę coś takiego do kwoty 2000? 

nie razem. Takie kombo robił Marantz a dawno dawno temu jeszcze Onkyo.

No chyba że osobne urządzenia.

Do Magnata możesz podłączyć Wiim mini z dobra obsługa sieci albo Malinkę bo już są dostepne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dawid_ols napisał:

Mimo wszystko zostaje przy Silver 500 i Ma900.

Chodzi mi po głowie jeszcze streamer. Najlepiej jakby był z obsługą CD. Czy dostanę coś takiego do kwoty 2000? 

 

 

Na ten moment nie jest to wykonalne. Przynajmniej jeśli chodzi o sprzęty nowe. Rozważ raczej tani streamer + odtwarzacz CD. Yamaha CD-S303 lub Pioneer PD-30AE. Yamaha zagra bardziej liniowo, Pioneer nieco bardziej skrajami pasm. Do tego Wiim Mini a najlepiej jeszcze DAC, ale bez niego na początek się obejdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dawid_ols napisał:

Miałem okazje posłuchać kilku kolumn i wybór padł jednak na KEF R5. 

Pytanie co do nich czy MR780, MA900 czy może Audiolab 6000A play (tu się martwię o moc)?

 

Moim zdaniem ani jeden ani drugi. Do KEFa podlaczyl bym cos jaśniejszego. Bardziej zywego.

8 godzin temu, dawid_ols napisał:

Bardzo spodobał mi się Audiolab omnia w kwestii wyposażenia i wyglądu. Czy to bedzie dobre połączenie z KEF R5? 

Dźwiękowo będzie raczej łągodnie. Pod kątem wyposażenia się zawiedziesz bo obsługa sieciowa w audiolabie jest bardzo słaba - archaiczna.

No to masz Arcama SA20 a do tego Wiim mini który podłaczysz z tyłu i tak też go schowasz nikt nie zauważy a sieć jest na znacznie wyższym poziomie.

Także tańszy AXR100 albo CXA61. Cyrus ONE czy Yamaha AS701.

KEFy zasługuja na dobre zasilanie. Model R5 pokaże ci klase po dobrym zasilaniu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2023 o 19:08, dawid_ols napisał:

Miałem okazje posłuchać kilku kolumn i wybór padł jednak na KEF R5. 

Pytanie co do nich czy MR780, MA900 czy może Audiolab 6000A play (tu się martwię o moc)?

 

Osobiście odradzam Ci zestawianie jasnych wzmacniaczy z tymi KEF`ami. To są co prawda konstrukcje z mocnym dołem, ale w zakresie środka czy góry również sporo się dzieje dlatego z czystym sumieniem możesz celować w coś neutralnego lub nawet lekko ocieplonego. W budżecie, w którym się poruszasz sprawdziłbym cieplejszą Regę ELEX MK4 lub bardziej neutralnego Cambridge Audio CXA81/61. KEF`y to kolumny, które lubią moc, powyższe wzmacniacze Ci ją zapewnią a ze względu na różny charakter, porównując je ze sobą mógłbyś się na prawdę świetnie bawić. Z all - in - one`ów w tym budżecie nie ma według mnie lepszej opcji niż Marantz PM7000N, który teraz jest w cenie lepszej niż przed kryzysem a jak go nie było to telefon od zapytań o niego był czerwony. W tym przypadku uzyskasz połączenie brzmienia ciepłego z bardzo fajną przestrzenią i muzykalnością. Wszystko mamy na stanie więc w razie czego możemy podesłać nawet 3 naraz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...