Skocz do zawartości

Zmiana wzmaka


on_michu

Recommended Posts

Cześć. Jestem tu nowy więc wybaczcie jesli gdzieś coś źle zamieszczam. Ale do sedna. 

Chciałbym zmienić moj wzmak 2.0 na coś świeższego. Oto lista moich pomysłów ... I analogicznie niezła zagwozdka.

Yamaha as701 

Pioneer a40

Denon pma600ne

Denon pma 800ne

Denon dra800h 

Marantz pm6007

 

Chodzi to na kolumnach 

Phonar veritas p3

 

Pokoj ok 25m2

Muzyka od Filmowej przez starego rocka po wspolczesne hip hopy i popy 🙈 generalnie wszytsko.

 

Chciałbym sie zmieścić w budżecie do 3500 pln 

 

Pomożecie 🙏

Edytowano przez on_michu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu na to gdzie mieszkam wolalbym żeby był nowy. Wiem ze dużo tracę. Ale niestety Wiedeń rzadzi sie innymi prawami i wcale bym sie nie zdziwił gdyby sprzęt pochodził tydzień i padł.

Wcześniej chodziło to z Yamahą RX-V677 i w piętę jako 5,1 z Magnat QUANTUM 673

Generalnie i tak slucham na tym tylko muzyki wiec magnaty poszly z Yamahą i subem do drugiego mieszkania a docelowo chce zostawic phonary bo są jeszcze w super stanie i dokupić jakiś wzmacniacze. Wiem że chce żeby był to wzmacniacze zintegrowany dwu kanałowy. 

Mialem okazję słuchać tych kolimn na marantz model 30 jeśli dobrze pamiętam. I wychodzę z założenia ze na yahaszce te kolumny nie grały wcale 🤷

 

 

 

Edytowano przez on_michu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja bym do listy na pewno dopisał Audiolaba 6000A, w razie czego u nas jest dostępny w promocyjnej cenie :) 

Posłuchałbym też na pewno Yamahy i Marantza z Twojej listy, poszukał też Cambridge Audio CXA61 lub AXR100, może uda się dorwać PM7000N w jakiejś promocji :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chaotycznego posta dawno nie czytałem. Padł w sklepie ? Skoro w sklepie sprzedającym wzmacniacze - to zwrot do dostawcy. CO niszczy Cambridge? W jaki sposób? W/g jakiego gościa? O co Chodzi w tym poście? Pisanie slangiem młodzieżowym niewiele tłumaczy. Człowieku ogarnij się jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rega napisał:

Tak chaotycznego posta dawno nie czytałem. Padł w sklepie ? Skoro w sklepie sprzedającym wzmacniacze - to zwrot do dostawcy. CO niszczy Cambridge? W jaki sposób? W/g jakiego gościa? O co Chodzi w tym poście? Pisanie slangiem młodzieżowym niewiele tłumaczy. Człowieku ogarnij się jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć.

Myślę, że mogę wytłumaczyć.

Padł w sklepie - czyli zapewne sprzedający w sklepie zaproponował ten model

Niszczy - w znacznym stopniu jego brzmienie przewyższa Cambridge

Gość - sprzedający w sklepie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, może jestem tępy, ale nie sądzę aby pisząc na poważnym forum należałoby oczekiwać, że licząc na odpowiedź, nalezy liczyć na tłumaczenie pytania. Może, licząc na odpowiedź, należałoby to zrobić z zasadami polskiej gramatyki ? Slang jest dobry w pubie lub na dzielni, chcącemu przypodobać się otoczeniu. Niekoniecznie na forum.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ferszcik napisał:

Myślę, że mogę wytłumaczyć.

Padł w sklepie - czyli zapewne sprzedający w sklepie zaproponował ten model

Niszczy - w znacznym stopniu jego brzmienie przewyższa Cambridge

Gość - sprzedający w sklepie

Nie nie zle sie wyrwałem. Padło hasło ze m2si niszczy cxa i ze nie ma nawet o czym gadać. 🙈 Moja wina 

Mój telefon przeważnie wie lepiej co chce napisać i często gęsto zminia formy zdań. Dlatego że w pracy muszę gadać w 2 językach po pracy jeszcze w trzecim i tel sam głupieje 😜

7 minut temu, ferszcik napisał:

Myślę, że mogę wytłumaczyć.

Padł w sklepie - czyli zapewne sprzedający w sklepie zaproponował ten model

Niszczy - w znacznym stopniu jego brzmienie przewyższa Cambridge

Gość - sprzedający w sklepie

Brawo 🤘

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, on_michu napisał:

Panowie padł w sklepie taki model wzmaka ...

 

Musical Fidelity M2si

Wg gościa w sklepie niszczy Cambridge cxa61. Ktoś coś?? 

M2si oraz CXA61 to bardzo dobre wzmacniacze, ale różne brzmieniowo. CXA61 gra raczej V-ką, z dużą dozą detali, a Musical jest cieplejszy, według wielu bardziej muzykalny. 

bez odsłuchu nie da się powiedzieć, który bardziej Ci się spodoba, bo oba są bardzo dobrymi sprzętami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Rega napisał:

Rozumiem, też tak miałem, ale przed opublikowaniem posta, dobrze jest sprawdzić treść, bo trafią się tacy jak ja i zwyczajnie nie zrozumieją. Pozdrawiam. 

Wiem jak go przeczytałem sam nie wiedziałem o co chodzi. Wybacz. Pisałem w biegu bo jade do drugiego sklepu a tam zaraz wracam i musze się określić 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, on_michu napisał:

Wiem jak go przeczytałem sam nie wiedziałem o co chodzi. Wybacz. Pisałem w biegu bo jade do drugiego sklepu a tam zaraz wracam i musze się określić 

Określić się co kupujesz czy określić się co wypożyczasz do odsłuchu w domu?

Na ślepo najłatwiej o złą decyzję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, on_michu napisał:

W Wiedniu to niestety nie dziala tak super jak w Polsce. Tutaj nie maja za wiele domosów. Mogę odsłuchać w skleie i na tyle 

Z Twoich wypowiedzi wynika że biegasz od sklepu do sklepu, w międzyczasie piszesz na forum. I jeszcze masz zaraz podjąć jakąś decyzję. Pamiętaj że tak na szybko trudno podjąć dobrą decyzję. Jeżeli nie możesz zabrać sprzętu do domu. Posłuchaj w jednym sklepie, na następny dzień w drugim sklepie a trzeciego dnia podejmij decyzję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, on_michu napisał:

W Wiedniu to niestety nie dziala tak super jak w Polsce. Tutaj nie maja za wiele domosów. Mogę odsłuchać w skleie i na tyle 

Tak jest wszędzie na świecie. Wypożyczenia do domu to polski wynalazek. Osobiście to smieszy mnie , kiedy chętni mają pretensje do sklepu o brak takiej możliwości. Widać, że nie byli za granicą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, on_michu napisał:

No raczek. Musical nie ma żadnej optyki generalnie jest golutki. Może faktycznie bas jest bardziej syty, ale poza tym bida. 

Ale poniekąd to jego duży plus, dźwiękowo gra inaczej(wg mnie lepiej dla innego slabiej) brak DACa czy przedwzmacniacza gramofonowego to może być plus, bo możesz sobie dołożyć taki jaki Ci będzie pasować a jak wyjdzie jakiś ciekawszy DAC to możesz go zawsze zmienić, nie zmieniając wzmacniacza(jeśli np z niego jesteś zadowolony). Sam jestem użytkownikiem all in one, czyli streamera,radia i wzmacniacza z dac i preampem gramofonowym, ale po czasie już dokupiłem osobny streamer, teraz poluje na dac i preamp gramofonowy, tak by jednak moc się uwolnić od tego klocka, który jest spoko jednak nie daje mi żadnej zmiany toru audio ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...