Skocz do zawartości

Kino domowe - mały salon


Manitexx

Recommended Posts

Cześć. 

szukam głośników 5.1 do niewielkiego  salonu z aneksem kuchennym - razem około 24 m2.

Zakupiłem już:  Denon AVR-X1700H

 

Zastanawiam się nad:

Focal Sib Evo 5.1 (chociaż trochę ponad mój budżet który wynosi do 3500 z subem) + jakiś sub

Klipsch Reference Theater Pack 5.0 plus sub Klipsch R-100SW

Heco Victa Prime 602 + 202 + Center 102 (problemem są rozmiary).

 

Odległość  TV - kanapa to niecałego 2m.

 

Jakie porady?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać faktyczną powierzchnię i wymiary tego pomieszczenia? Aneks kuchenny pomiń, bo już z układu widać ze nie ma on nic wspólnego z rzeczywistą powierzchnią odsłuchu, tylko sztucznie ją zawyża. Jak się domyślam aneks jest po prawej stronie i praktycznie w ogole nie uczestniczy w multimedialnym zyciu tego salonu ze tak powiem :) no chyba ze chcesz tam powiesić kolumny zeby naczynia w zlewie mialy weselej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie wymienione zestawy w zupelnosci sobie poradza :) Myślę że zestaw od Klischa zrobi tutaj świetną robotę. Czy kanapa bedzie centralnie przed tv? Masz mozliwość rozmieszczenia kolumn surround na stojakach po bokach, bedzie na to miejsce, czy beda wisiały z tyłu na scianie? Przydałoby sie jeszcze nanieść umeblowanie na ten rysunek, bo nie wiadomo do konca jak to bedzie stac. Przednia ściana to tylko tv? Szafka na całą dlugosc czy jest miejsce po bokach? Ten rysunek jest bardzo skromny.

Edytowano przez 60d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu bardziej szczegółowy. 

Pod telewizorem jest szafka RTV, po bokach jest około 20 cm miejsca  i tam planowałem głośniki.  Kanapa jest trochę większa niż na zdjęciu - głośniki planowałem dać po bokach. Centralny chciałem dać nad aplitunerem  we wnęce rtv :)

 

Zrzutekranu2023-07-15173941.png.41d3c39c194a909df6d93edae6df22e2.png.   

Edytowano przez Manitexx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moim zdaniem komplet od Heco zdecydowanie będzie tu najciekawszą opcją pod kątem jakościowym, sprawdzą się też przyzwoicie w muzyce w stereo. Możesz tu spokojnie iść w subwoofer od Klipscha, Magnata, a jakby budżet pozwolił to SVS/Rel ;) 

Jeśli zależy Ci tylko na kinie, to poszedłbym w zestaw Klipscha wspomniany przez Ciebie w pierwszym poście. W muzyce jednak będą zauważalnie odstawać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...