Skocz do zawartości

Wymiana kolumn


Recommended Posts

Witam, kupiłem nowe kolumn w sklepie, stacjonarnie sprzedawca doradził mi takie do mojego pomieszczenia mam wrażenie że jednak się przeliczył są za małe do pomieszczenia 45 m2 to model JBL studio 680. Do tego przy ropakowywani ich w domu zauważyłem duża rysę, sprzedawca o tym wie odrazu go poinformowałem. Myślicie że jest szansa na wymianę na większe kolumny. IMG_20230610_163417.jpg.ed40ecdcb8d33fd19f9f9099133ae9bf.jpg

Edytowano przez Arkadiusz Szostak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, lysy napisał:

A były uszkodzone w jakiś sposób te kolumny po rozpakowaniu czy wszystko z nimi ok było?

Rozpakowałem je w domu i zobaczyłem odrazu wykonałem telefon do sprzedawcy. Jak je odsłuchiwałem nie pamiętam ale chyba już były rozpakowane kwestia jest inna czy dał by się wymienić na większe nawet tego samego modelu czy zdarzają się takie rzeczy czy ktoś miał doświadczenie 

Co do rysy to nie jest zarysowane nie czuć pod paznokciem to jaby wyszło od producenta. 

Edytowano przez Arkadiusz Szostak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie dzisiaj byłem na odsłuchu sprzedawca się zgodził na wymianę. Były słuchane jbl studio 690 czyli model większy od moich potem Polk Audio Reserve R700 następnie Audiovector QR3 na koniec Revel Concerta 2 F35. Jbl odrzuciłem od razu bas był nie do ogarnięcia bardzo mocny mój salon by tego nie wytrzymał już 680 są dokuczliwe. Polk grał bardzo dobrze bas skierowany do dołu ładnie trzymał tylko ten gabaryt są ogromne. Revel Concerta 2 F35 podobnie co Polk tylko widzę że mało popularna marka. No i na koniec Audiovector QR3 mala kolumna ale za to bardzo duża scena dobry bas no i wykonanie na wysokim poziomie za tą cenę. Tylko się boję jak się zachowa w moim salonie. Salon jest spory 45 m2 ale zagracony wiec nie czuje się tych metrów. Co myślicie iść w ten Audiovector QR3. Zapomniał napędzał będzie to marantz pm7000n. 

Edytowano przez Arkadiusz Szostak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lysy napisał:

@Arkadiusz Szostak

Czy na odsłuchu wszystkie w/w kolumny były podłączone do Twojego wzmacniacza czyt. Marantz PM7000N?

Konkretny bas mają, aczkolwiek to spokojniejsze granie w porównaniu do QR3

Tak ten sam wzmacniacz. W poniedziałek jadę jeszcze posłuchać Fyne Audio F502. 

Co do Dynaudio emit 50 odpuszczę ze względu na mocny bas. Zobaczę może uda mi się przynajmniej dwa modele przywieźć do mnie i wtedy będzie łatwiej. Ciekaw jestem Audiovector QR3 i zobaczę między Polk Audio Reserve R700 a właśnie Fyne F502.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze posłuchaj QR3 w salonie i koniecznie wypożycz do domu. Gdy ich słuchałem w ok. 20m2 świetnie zaadoptowanej sklepowej salki to nawet wtedy wysokie tony potrafiły być ostrawe (ale jeszcze do zaakceptowania). W domu jednak zapewne góra okaże się jeszcze mocniejsza ze względu na brak (aż takiej) adaptacji.

QR3 to kolumny ciekawe i świetnie wykonane. Bardzo zgrabne. Mi też się podobają. Ale są dość specyficzne (lekkie, jasne, niezwykle przestrzenne brzmienie). Przemyśl czy jednak nie nazbyt specyficzne i czy z nimi długo pomieszkasz;) 

Możesz wypróbować też podstawkowe QR1. Słuchałem w tym samym salonie (w innym czasie). Dawały spokojnie radę. I wysokie tony były moim zdaniem mniej fatygujące. Ale dla Ciebie te monitory najpewniej za małe.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Arkadiusz Szostak napisał:

Zobaczę może uda mi się przynajmniej dwa modele przywieźć do mnie i wtedy będzie łatwiej.

Tak zrób, i posłuchaj ich parę dni na spokojnie w domu.

16 godzin temu, Arkadiusz Szostak napisał:

Tak ten sam wzmacniacz. W poniedziałek jadę jeszcze posłuchać Fyne Audio F502. 

Spoko, i czekamy na relację z odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 25.07.2023 o 21:02, Arkadiusz Szostak napisał:

Widzę że małe zainteresowanie to może zapytam czy ktoś posiada Audiovector QR3 i napisze jak brzmią w domowych warunkach ewentualnie reszta z wymienionych wyżej dodam jeszcze do tego Dynaudio emit 50. 

Słuchałem raz Emit 50 w salonie.

Niezły dźwięk ale troszeczkę mu brakowało do innych które tam odsluchowalem. Patrz zdjęcia.

20221227_142646.jpg

20221227_135835.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...