Skocz do zawartości

Zestaw małych głośników do kina domowego


Lexlite

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Potrzebuję zestawu kina domowego, które zmieściłby mi się do salonu. Układ salonu dość niefortunny, ale z tym nic już nie mogę zrobić. 

  • Cała ściana TV ma raptem 220cm - na ścianie wisi już TV LG 65". Pod nim planowana jest szafka na amplituner, PS5 i głośnik centralny, na głośniki podłogowe zostaje ok 35-40 cm z każdej strony.
  • Kanapa odsunięta jest od ściany ok 50cm i za nią będzie konsola, na której planowane są dwa głośniki, 
  • Subwoofer jedynie z tyłu przy kanapie, chyba że jest lepsza opcja?

Rzut salonu w załączeniu.

salon.png.fbaff561d75b6bb35576c46f7468a627.png

Zamówiłem już amplituner Denon X1700 i teraz potrzebowałbym dobrać zestaw 5.1, z przeznaczeniem filmy 70%, muzyka 20%, gry PS5 10%.

Budżet +/- 8k.

Przewertowałem już forum kilka razu, byłem już raz w salonie(jeszcze bez odsłuchu) i mam kilka propozycji:

  1. Indiana Line Tesi 561 + 241 + 761, wymiary 180 x 890 x 300
  2. Monitor Audio Bronze 200 + 50 + C150, wymiary 886 x 166 x 265 mm
  3. Dali Oberon 5 + 1 + Vokal, wymiar 162 x 830 x 283 mm

Subwoofer: Klipsch R-120SW

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie. Będzie to mój pierwszy zestaw KD :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę amplituner Denon, kładąc duży nacisk na kino domowe, proponowałbym zestaw oparty na kolumnach Monitor Audio serii Bronze. Będzie to moim zdaniem najlepsze połączenie. Ewentualnie spójrz jeszcze na kolumny Klipsch, które dobrze współpracować będą z Twoim Denonem. Jedynie warto pomyśleć o mocniejszym subwooferze, gdyż cała kubatura pomieszczenia jest dosyć duża. Na pewno warto pozostać przy marce Klipsch, natomiast moja propozycja to model SPL-150 lub REL HT1205.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lexlite napisał:

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi!

Niestety nie mogę przenieść TV na inną ścianę. 

 

Jaka będzie różnica między Bronze 50 a Bronze FX 6G? Co lepiej wybrać do zestawu?

Bronze 50 dajesz do przodu a FX na tyły. FX są bi/di polarne. Ich dzwiek jest bardziej rozproszony. To chcemy uzyskać na surroundach ale nie na przodach.

Jak będzie sub to waskie Bronze 200 albo wspomniane AE Ci się tam wpasują w ta wąską sciane.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lexlite napisał:

Jeżeli chodzi o subwoofer, to czy da się dopasować jakieś bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż SPL-150 lub REL HT1205?

W którym miejscu lepiej umieścić subwoofer?

salon12.png.ed08fd29cd92d92aef23d8b2c8ff0058.png

JBL Stage A120p. Głębokie, niskie i dociążone zejście. Ogólnie to fajne zestawy sobie wybrałeś i tez postawiłbym na Bronzy 200. Co do suba to nie ma odgórnie ustalonych zasad, które sprawdzają się w każdym przypadku. Niskie częstotliwości są mało kierunkowe a poza tym w każdym pomieszczeniu zachowują się inaczej co uzależnione jest od jego proporcji i materiałów z jakich wykonane są ściany. Musisz pokombinować.

Gdybyś szukał ceny - zapraszamy do nas po indywidualną ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Pytanie jak bardzo ekonmiczne.

Ale Magnat CS12 jest na prawde spoko i jest tanszy.

Jeszcze taniej Heco Aurora 30A, JBL Stage

 

 

Zakładałem budżet +/- 2k.  SPL-150 i REL HT1205 niestety przekraczają go dwukrotnie. 

Heco Aurora 30A i JBL Stage A120p są w budżecie. Pytanie, który z nich będzie lepszy do KD i zestawu z Audio Bronze 200/FX?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Lexlite napisał:

Zakładałem budżet +/- 2k.  SPL-150 i REL HT1205 niestety przekraczają go dwukrotnie. 

Heco Aurora 30A i JBL Stage A120p są w budżecie. Pytanie, który z nich będzie lepszy do KD i zestawu z Audio Bronze 200/FX?

 

Będą podobne. Ale ja także oddaje głos na Heco.

JBL jest mocniejszy. Ale nie wiem czy to odczujesz.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...