Skocz do zawartości

Komputer stacjonarny z Tidalem jako źródło + Sennheiser HD650 ale co pomiędzy?


Recommended Posts

Witam, mam stacjonarny komputer z dobrą płytą główną gigabyte gaming5, zainstalowałem Tidala wykupiłem jakość Master. Wymęczyłem internet w poszukiwaniu słuchawek i wybrałem Sennheiser HD650 

wiem że mają dużo ohm 

poprzednio słuchałem na taniochach typu brainwavz M1 i telefoniku więc będzie skok ogromny 

chciałbym zafundować tym słuchawkom porządne napędzanie aby pokazały co producent w nich ukrył 

nie mam pojęcia o co chodzi z tymi DACami i wzmacniaczami? 

czy wzmacniacz słuchawkowy ma DAC? 

chciałbym dowiedzieć się nazwy wzmacniacza lub czego mi tam trzeba abym mógł zamówić i prosto podłączyć jakieś nowe urządzenie do 700zł które będzie pasować do HD650 i komputera

lubie brzmienie ciepłe ale w miare szczegółowe z niskim basem i aby wysokie tony były przyjemne plastyczne czy jakoś tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

nie każdy wzmacniacz posiada wbudowany DAC, te 2w1 często nazywane są "combo" lub po prostu DAC/Amp. 

Do HD650 przyda się mocniejszy wzmacniacz, więc te 700 PLN może być bardzo na styk. Warto sprawdzić droższego Toppinga DX3 Pro lub iFi Audio Uno + Toppinga A50 (mamy go obecnie w naprawdę świetnej cenie). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek. Czy komputer wykrył nowe urządzenie audio i czy zostały zainstalowane sterowniki? Z tego co widziałem na poradnikach na YT powinno się to stać automatycznie.

Jeżeli tak to należy na komputerze wybrać topinga jako urządzenie do odtwarzania dźwięku.

Edytowano przez WaldekA
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Opcją alternatywną mógłby tu być Audioquest Dragonfly Red (środkowy model) https://www.tophifi.pl/sluchawki/wzmacniacze-sluchawkowe/audioquest-dragonfly-red.html

Nie dość,  że uzyskałbyś mocny sygnal na wyjściu (2.1V) to jeszcze miałbyś niezły DAC. Jak chciałbyś to sprawdzić, to zapraszamy Cie do naszych punktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...