Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nieraz na YouTube oglądając filmiki widać jak na głośnikach lub elektronice leżą sobie stopery do drzwi.🤔

Nie ma się co dziwić, to pewnie sie sprzeda jak swierze buleczki.

Apple fani kupowali kuleczka pod komputer za blisko 1000 dolarów to to pewnie też łykną i będą chodzić z duma na twarzy wypisaną że mają high end.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Artur Brol napisał:

Nieraz na YouTube oglądając filmiki widać jak na głośnikach [...] leżą sobie stopery do drzwi.🤔

Akurat to rozwiązanie może działać. Karl-Heinz Fink poleca taki eksperyment. Według niego zmiana rezonansów obudowy może wpłynąć na odbiór sceny stereo. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kraft napisał:

Akurat to rozwiązanie może działać. Karl-Heinz Fink poleca taki eksperyment. Według niego zmiana rezonansów obudowy może wpłynąć na odbiór sceny stereo. 

Czy ja wiem. Jeśli już to raczej stopper tego nie zmieni.

Może przykład.

Olympica Nova 1 - bardzo przyjemny i czysty dźwięk. Bardzo mi się podobało i już szukałem pary  z drugiej ręki. Na marginesie, zaryzykuje i stwierdzę że bardzo podobny dźwięk mają do Diamond 25, jeśli nie ten sam. 🫢

Ale wracając do Sonusow.

Słuchałem ich vs Electa Amator i Minima Amator - ostatnie wersję.

Olympica odpadła z wyścigu od razu - ok, po kilku minutach odsłuchów. 

Dźwięk Amatorów był - nie, nie napisze dzień do nocy - ale wyraźnie pełniejszy, dociążony.

Ten efekt - jako laik jeśli chodzi o konstrukcje kolumn - jestem pewien że zawdzięczają bardziej sztywnej i cięższej konstrukcji. Przy ostukaniu w/w kolumn też można było usłyszeć różnice.

To samo będzie chyba w przypadku Gato FM30 - 30 kg sztuka.

Więc zgodzę się że waga idącą w parze z odpowiednio sztywną konstrukcja, ma wpływ na jakość czy charakter dzwieku ale jeden stopper do drzwi położony na głośniku, nie sądzę.

Zresztą zawsze się zastanawiałem, jaki ma sens stawiania elektroniki która już ma stopki z gumowymi wkładkami na dodatkowych platformach - dla mnie to szarlatanizm który ma na celu tylko wyciągnięcie kasy z kieszeni braci i sióstr audiophilow . 🫡

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...