Skocz do zawartości

Pierwszy komplet do 5k


Fes

Recommended Posts

Witam wszystkich 

Piszę gdyż chciałbym po 15 latach zrobić większy upgrade mojego sprzętu. Jestem laikiem i proszę pomińcie śmiechy gdyż to jest dla mnie pierwszy krok w ten świat. Wolę posłuchać doświadczonych ludzi niż uczyć się na błędach i dlatego zwracam się do was.

Do teraz korzystam z Logitech Z906 (tak wiem to zestaw pod komputer), w połączeniu z IFI Blue v2. Skracając historię całego zestawu zaczęło się od komputera i oglądania filmów, poprzez przeprowadzkę. 

Dzisiaj wykorzystuje do słuchania muzyki iPhone w połączeniu z IFI po bluetooth gdyż tak jest najłatwiej dla mnie (wszystko jest schowane przed dzieckiem). Tak na prawdę zaczynam odkrywać świat słuchania na nowo gdyż jest to jedna z nielicznych atrakcji która zostaje Ojcu :)

Napiszę trochę o moim guście muzycznym, najlepiej zdefiniują go dwa albumy i kilka pojedynczych utworów: 

- Album: In Search of Sunrise 4 - Tiesto

- Album: Dreamland - Rober Miles

- Utwór Oxygene 2 - Jarre

- Utwór: Smalltown Boy - Bronski Beat

- Utwór: Saltwater - Chicane

Do brzegu, 

Budżet na cały zestaw do 5.000 zł - jeżeli okaże się dokładając 500 zł lub 1000 zł będzie przeskok o klasę wyżej napiszcie to proszę. 

Obecnie widziałem w promocji zestaw kolumn Dali Oberon 7, opinie bardzo dobre i szukam miejsca gdzie można je znaleźć ale proszę nie sugerujcie się tymi kolumnami gdyż nie słyszałem ich na żywo.

Zależy mi na brzmieniu utworów (rozróżnieniu każdego dźwięku) a nie głośności i basach. - Pamiętam kiedy kolega pokazał mi co potrafi jego DAC nagle usłyszałem utwór na nowo i w pełnej klasie - tego szukam. Słucham raczej cicho gdyż dziecko śpi w drugim pokoju albo na normalnej głośności po pracy. 

Pokój w którym będzie sprzęt ma około 20 m2, mam w nim mało miejsca a jak żona zobaczy bycze kolumny to mnie zabije na miejscu. 

Chciałbym słuchać muzyki po bluetooth gdyż daje mi to największą uniwersalność i potrzebuję zasięgu zbliżonego do IFI Blue (30m) gdyż jedna ściana jest tak gruba że są problemy z zasięgiem (może on zostać ważne bym mógł go połączyć do zestawu).
Jeżeli jest to głupi pomysł bo np Bluetooth ograniczona jakość napiszcie to proszę - jestem laikiem. Mogę pomyśleć o Tidal Connect ale zostawiam to jako alternatywę.

Ostatnia rzecz czy macie pomysł gdzie można posłuchać takiego zestawu w Łodzi lub Warszawie? 

 

Kończąc, bardzo chciałbym  wszystkim podziękować za przeczytanie mojego długiego postu i za każdą odpowiedź która pozwoli mi wejść w świat prawdziwej muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w takiej sytuacji zainteresowałbym się zestawem z kolumnami podstawkowymi i wzmacniaczem zintegrowanym pokroju Cambridge AXA35, Topping MX5. Fajne, niedrogie sprzęty i pozostawiają sporo opcji na dobór kolumn. Do tego kolumny podstawkowe jak np. Fyne F500 z naszego outletu - https://www.q21.pl/fyne-audio-f500-czarny-outlet.html

Jeśli uda Ci się wstawić niewielkie kolumny podłogowe, to warto będzie zainteresować się System Audio Saxo 40 - niewielkie, eleganckie kolumny, o bardzo smukłej budowie i neutralnym dźwięku https://www.q21.pl/system-audio-saxo-40-czarny-satyna-outlet.html

Jako źródło streamingu posłużyć może WiiM Pro - bardzo uniwersalny sprzęt i świetnie wyceniony. 

Zapraszamy do nas na odsłuchy, wypożyczenia i oczywiście indywidualne ceny dla forumowicza :) Nasz salon mieści się blisko Łodzi, w Pabianicach, przy ulicy Reymonta 12. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Maksymalna szerokość kolumn którą mogę wcisnąć to 30cm (+2/3 cm) dla kolumn podłogowych. 

Na pewno udam się do salonu, aby porozmawiać. Czy jest możliwość sprawdzenia tego zestawu na żywo albo tych kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to taki standardowy wybór. I wcale nie jest to zły wybór.

Cambridge AXRR100 + Heco Aurora 700 albo ELAC F6.2 i do tego do sieci Wiim Mini.

8 godzin temu, Fes napisał:

Maksymalna szerokość kolumn którą mogę wcisnąć to 30cm (+2/3 cm) dla kolumn podłogowych. 

Co to znaczy wciskanie kolumn podłogowych?

Gdzie Ty je chcesz wcisnąć?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielkie i dobrze grające konstrukcje, które nie będą dominowały w zakresie niskich rejestrów to Acoustic Energy AE120. Plus tego modelu jest taki, że są na prawdę filigranowe, bardzo ładnie wykonane i wpasowują się w Twoje oczekiwania brzmieniowe. Z kolumn o tych rozmiarach żona będzie na pewno zadowolona. Z uwagi, że nie są to najbardziej budżetowe kolumny musiałbyś połączyć je z Denonem DRA-800H, który zapewni spójny charakter ponieważ sam gra dosyć ciepło. Jest to fajny amplituner, który zapewni Ci bogatą funkcjonalność przy uwzględnieniu serwisów strumieniujących, obsługi serwerów muzycznych, radia internetowego czy komunikacji poprzez bluetooth oraz airplay 2 (tak, bluetooth to transmisja stratna dlatego współcześnie do streamingu wykorzystuje się tzw. natywną obsługę streamingu). Poza tym Denon wyposażony jest w sekcję wejść HDMI wraz z HDMI Arc dzięki czemu będziesz w stanie sterować poziomem głośności z TV jednym pilotem. Proponowane wcześniej Aurory 700 są świetne, ale ogromne :) Pomysł z kolumnami podstawkowymi jest też super. W tym budżecie będziesz miał większy wybór i możesz przycelować w wyższą serię. Z najciekawszych opcji to według mnie Dali Oberon 3, Monitor Audio Silver 100 czy Elac Carina BS243.4.  Zwłaszcza Elac`i robią tu fenomenalną robotę. Dobrze aby dobór elektroniki uzależniony był od konkretnego modelu kolumn. Zachowanie takiej kolejności jest wygodniejsze dlatego to Ci mogę zarekomendować to wizytę w jakimś salonie (zapraszamy do Oświęcimia) lub do skorzystania z opcji wypożyczenia sprzętu na testy do domu i podjęcie decyzji na podstawie oceny sprzętu przy uwzględnieniu odpowiedzi akustycznej Twojego pomieszczenia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

W tej cenie to taki standardowy wybór. I wcale nie jest to zły wybór.

Cambridge AXRR100 + Heco Aurora 700 albo ELAC F6.2 i do tego do sieci Wiim Mini.

Co to znaczy wciskanie kolumn podłogowych?

Gdzie Ty je chcesz wcisnąć?

 

Odległość to wolne miejsce między ścianą a szafką (róg pokoju) - teraz stoi tam lamka którą mogę usunąć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Niewielkie i dobrze grające konstrukcje, które nie będą dominowały w zakresie niskich rejestrów to Acoustic Energy AE120. Plus tego modelu jest taki, że są na prawdę filigranowe, bardzo ładnie wykonane i wpasowują się w Twoje oczekiwania brzmieniowe. Z kolumn o tych rozmiarach żona będzie na pewno zadowolona. Z uwagi, że nie są to najbardziej budżetowe kolumny musiałbyś połączyć je z Denonem DRA-800H, który zapewni spójny charakter ponieważ sam gra dosyć ciepło. Jest to fajny amplituner, który zapewni Ci bogatą funkcjonalność przy uwzględnieniu serwisów strumieniujących, obsługi serwerów muzycznych, radia internetowego czy komunikacji poprzez bluetooth oraz airplay 2 (tak, bluetooth to transmisja stratna dlatego współcześnie do streamingu wykorzystuje się tzw. natywną obsługę streamingu). Poza tym Denon wyposażony jest w sekcję wejść HDMI wraz z HDMI Arc dzięki czemu będziesz w stanie sterować poziomem głośności z TV jednym pilotem. Proponowane wcześniej Aurory 700 są świetne, ale ogromne :) Pomysł z kolumnami podstawkowymi jest też super. W tym budżecie będziesz miał większy wybór i możesz przycelować w wyższą serię. Z najciekawszych opcji to według mnie Dali Oberon 3, Monitor Audio Silver 100 czy Elac Carina BS243.4.  Zwłaszcza Elac`i robią tu fenomenalną robotę. Dobrze aby dobór elektroniki uzależniony był od konkretnego modelu kolumn. Zachowanie takiej kolejności jest wygodniejsze dlatego to Ci mogę zarekomendować to wizytę w jakimś salonie (zapraszamy do Oświęcimia) lub do skorzystania z opcji wypożyczenia sprzętu na testy do domu i podjęcie decyzji na podstawie oceny sprzętu przy uwzględnieniu odpowiedzi akustycznej Twojego pomieszczenia ;)

Bardzo dziękuję za bardzo dużo informacji. Z chęcią bym odwiedził salon w Oświęcimiu ale trochę daleko :(

Koniecznie przyjrzę się temu Denonowi, jego funkcje wyglądają fenomenalnie. 

Żona już patrzyła na Acoustic Energy AE120 i faktycznie wpadły jej w oko, teraz jeszcze muszę poszukać i zobaczyć jak grają. Bardzo dziękuję za fajną sugestię ;) Wspominałeś o opcji wypożyczenia sprzętu jak to wygląda gdyż pierwszy raz o tym słyszę.

 

 

19 godzin temu, Q21 napisał:

Jak najbardziej. Prosimy jednak o kontakt wcześniej, to przygotujemy salkę i upewnimy się, że jest dostępna w dogodnym terminie :) Na miejscu mamy bardzo szeroki asortyment, kilkadziesiąt par kolumn, podobnie ze wzmacniaczami. Na pewno coś ciekawego się znajdzie. 

Z jakim wyprzedzeniem powinienem pisać w sprawie umówienia wizyty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Fes napisał:

Odległość to wolne miejsce między ścianą a szafką (róg pokoju) - teraz stoi tam lamka którą mogę usunąć :)

Róg to nie jest dobry pomysł dla kolumn.

Najpierw posłuchaj sprzet w salonie bo może od razu go skreślisz a może do razu tak ci sie spodoba.

Wtedy wez na odsłuch domowy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2023 o 17:20, Piotr Sonido napisał:

Róg to nie jest dobry pomysł dla kolumn.

Najpierw posłuchaj sprzet w salonie bo może od razu go skreślisz a może do razu tak ci sie spodoba.

Wtedy wez na odsłuch domowy.

 

Bardzo dziękuję za radę, będę musiał bardzo dokładnie sprawdzić gdzie mogę jeszcze rozłożyć kolumny (tak by żona nie latała za mną :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...