Skocz do zawartości

Wzmacniacze Emotiva - Wasze opinie i rady


Mar55

Recommended Posts

37 minut temu, Mar55 napisał:

Nie bardzo wiem co mam napisać w swoich oczekiwaniach.

Czemu akurat Emotiva? Kolumny masz? 

Napisz jaki masz budżet na sprzęt (nowy, używany) rodzaj słuchanej muzyki, wielkość pomieszczenia, jaki dźwięk tobie się podoba. Co wolisz z czego będziesz chciał słuchać CD, Gramofon,Streaming, pliki MP3, Fla'c itp. Czy masz już jakiś sprzęt? Może fotka miejsca odsłuchowego. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RLC2 napisał:

Czemu akurat Emotiva? Kolumny masz? 

Napisz jaki masz budżet na sprzęt (nowy, używany) rodzaj słuchanej muzyki, wielkość pomieszczenia, jaki dźwięk tobie się podoba. Co wolisz z czego będziesz chciał słuchać CD, Gramofon,Streaming, pliki MP3, Fla'c itp. Czy masz już jakiś sprzęt? Może fotka miejsca odsłuchowego. 

 

 

Emotiva wynikla z rozmów o wzmacniczach. Na razie posiadam cd marantz a monitory będą Usher s-520 ,juz odsłuchane i na moich 15m2 spokojnie dają radę. Wprawdzie basu nieco brakuje ale średnica i góra mnie bardzo odpowiada. Stawiam na dzwięk zrównoważony,lekko ocieplony. Muzyka szeroko pojęty rock ,Cat Stevens,Pink Floyd,Sade Adu. Wzmacniacz nowy lub używany.

Dylemat mam czy zacząć od samego wzmacniacza na cd czy od razu z możliwością mp3 bo mam sporo starej muzy na telefonie w playlistach .

Gramofon odpada,streaming biorę pod uwagę.

Bluetooth też dla mnie ważny pod kątem sluchawek i tu myślę na przyszłość o osobnym dacu.

Ogólnie warunki skromne i budżet do 3 tys.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mar55 napisał:

Na razie posiadam cd marantz a monitory będą Usher s-520 ,juz odsłuchane i na moich 15m2 spokojnie dają radę. posiadam cd marantz 

PM8005 chyba @Kraft taki posiada? 

https://www.olx.pl/d/oferta/marantz-pm-8005-made-in-japan-CID99-IDWaHkD.html

A tu test Usher s-520 z naszego forum.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mar55 napisał:

Emotiva wynikla z rozmów o wzmacniczach. Na razie posiadam cd marantz a monitory będą Usher s-520 ,juz odsłuchane i na moich 15m2 spokojnie dają radę. Wprawdzie basu nieco brakuje ale średnica i góra mnie bardzo odpowiada. Stawiam na dzwięk zrównoważony,lekko ocieplony. Muzyka szeroko pojęty rock ,Cat Stevens,Pink Floyd,Sade Adu. Wzmacniacz nowy lub używany.

Dylemat mam czy zacząć od samego wzmacniacza na cd czy od razu z możliwością mp3 bo mam sporo starej muzy na telefonie w playlistach .

Gramofon odpada,streaming biorę pod uwagę.

Bluetooth też dla mnie ważny pod kątem sluchawek i tu myślę na przyszłość o osobnym dacu.

Ogólnie warunki skromne i budżet do 3 tys.

 

Miałem Emotiva BasX TA1 -  3,5tys zł i grało to sucho bez Basu, ostro wręcz nieprzyjemnie do ciepła to dużo brakowało do neutralności też trochę brakowało, jak chcesz więcej gwarancji to pozytywna opinia i masz 5lat, nie wiem jak droższe sprzęty tej firmy, ale emotiva dla mnie to słaby sprzęt mimo dobrego wykonania ja odradzam a najlepiej posłuchaj w sklepie, ja kupiłem trochę w ciemno, chcesz ciepła to magnat mr 780 będzie o wiele lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No to napisz dlaczego Emotiva skoro nie wiesz co masz napisać :/ .......

 

Szukałem wzmacniacza do Usher s-520 i polecono mi emotive ta - 100,poczytalem recenzje i opinie które są bardzo pochlebne. W tym przypadku tylko używane bo ten model juz nie jest dostępny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mar55 napisał:

Ogólnie warunki skromne i budżet do 3 tys.

Nie masz się czym przejmować. Na rynku wtórnym jest mnóstwo fajnych wzmacniaczy za 1000 czy 2000 zł. Dokupisz sobie tani odtwarzacz strumieniowy i będziesz wyposażony. Nawet z nowych sprzętów dostaniesz w tej cenie co trzeba.

0028_as501-link1-sr-sz_1.png.10d68e45dce96bb33adf54c341232b5a.png

denon-pma-600ne-czarny50154138705_3.jpg.6c537b267bff6b8e1f08c882cd00008c.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RLC2 napisał:

PM8005 chyba @Kraft taki posiada? 

https://www.olx.pl/d/oferta/marantz-pm-8005-made-in-japan-CID99-IDWaHkD.html

A tu test Usher s-520 z naszego forum.

 

Wzmacniacz tylko kolor czarny.

Na usher s-520 jestem zdecydowany.

Pozostaje mi dobrać do nich wzmacniacz który nie wyeksponuje srednicy i góry bo ta już jest ok.

Na forum znalazłem i cytuję:

Recenzenci i użytkownicy zwracają też uwagę na wyeksponowany przełom średnicy i sopranów. Czyli unikać wzmacniaczy o podobnym charakterze. No i naprawdę mała efektywność (82 dB) oznacza, że nie zaszkodzi podłączyć mocniejszy piecyk. Mój Sol II raczej odpada z obydwu ww. względów.   Ale z takim Naimem SN3 ...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2023 o 09:20, Mar55 napisał:

Szukałem wzmacniacza do Usher s-520 i polecono mi emotive ta - 100,poczytalem recenzje i opinie które są bardzo pochlebne. W tym przypadku tylko używane bo ten model juz nie jest dostępny.

Za opinie jest wiecej lat gwarancji :P

Ale nie wiem czy już wtedy tak to działało.

SN3 wcale nie jest demonem mocy.

Naim stawia na coś innego. JAk szukasz samej mocy to faktycznie klasa D. Ale jak szukasz brzmienia do nich nieco z dołe mto może NAD 372/375. Albo Atoll in 100?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie we mnie.

https://sklep.soundclub.pl/pl/terms/gwarancja-2-3-41.html

"

W odpowiedzi na rejestrację prześlemy maila z jej potwierdzeniem oraz informacją gdzie i w jaki sposób można opublikować opinie na temat zakupionego urządzenia [prosimy o cierpliwość - zgłoszenia opracowujemy cyklicznie więc odpowiedź na zgłoszenie może pojawić się w ciągu nawet dwóch tygodni].

Każda opublikowana i zgłoszona nam opinia to jeden dodatkowy rok obowiązywania gwarancji [maksimum trzy dodatkowe lata]. Opinia, do której dołączone jest zdjęcie urządzenia w systemie użytkownika, liczona jest podwójnie.

Po zgłoszeniu opublikowanych opinii [na adres mailowy: gwarancja@soundclub.pl] przesyłamy potwierdzenie przedłużenia gwarancji."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...