Skocz do zawartości

Wybór odpowiedniego wzmacniacza dla kolumn B&W 607 S2 i specyficznego pomieszczenia


JacekWoy

Recommended Posts

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Zdecydowanie. Czekamy na info.

 

Pierwsze wrażenia na szybko są takie że brzmienie mi się nie podoba. Jest dużo szczegółów, ale tak jakby nie jest to wszystko spójne. Jak na moje amatorskie ucho to dół gra bardzo fajnie ale reszta jest taka poszarpana. Po dłuższym słuchaniu jest to męczące. W magnacie tego nie było. Jutro jadę na urlop, po powrocie posłucham jeszcze, ale raczej sprzęt nie zostanie ze mną. No cóż, będzie trzeba szukać dalej, napewno posłucham wzmacniacze polecone wyżej to jest Atoll IN80, Vincent SV-500, Rega elex mk4, Fezz Audio Torus 5060 itp.

P.S

Plus Arcam'a jest taki że można go obsługiwać pilotem od tv Samsunga, Yamahę rn803d też się dało. Magnata nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JacekWoy napisał:

Pierwsze wrażenia na szybko są takie że brzmienie mi się nie podoba. Jest dużo szczegółów, ale tak jakby nie jest to wszystko spójne. Jak na moje amatorskie ucho to dół gra bardzo fajnie ale reszta jest taka poszarpana. Po dłuższym słuchaniu jest to męczące. W magnacie tego nie było. Jutro jadę na urlop, po powrocie posłucham jeszcze, ale raczej sprzęt nie zostanie ze mną. No cóż, będzie trzeba szukać dalej, napewno posłucham wzmacniacze polecone wyżej to jest Atoll IN80, Vincent SV-500, Rega elex mk4, Fezz Audio Torus 5060 itp.

P.S

Plus Arcam'a jest taki że można go obsługiwać pilotem od tv Samsunga, Yamahę rn803d też się dało. Magnata nie.

Czyli jednak. Potwierdza się to co zawsze mówie. Do Bowersa jednak mocno cieple wzmacniacze.

Faktycznie In80 i Vincent.

Z tym że znowu MA900 może się obronić.

Dobrych testów :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2023 o 22:40, JacekWoy napisał:

Pierwsze wrażenia na szybko są takie że brzmienie mi się nie podoba. Jest dużo szczegółów, ale tak jakby nie jest to wszystko spójne. Jak na moje amatorskie ucho to dół gra bardzo fajnie ale reszta jest taka poszarpana. Po dłuższym słuchaniu jest to męczące. W magnacie tego nie było. Jutro jadę na urlop, po powrocie posłucham jeszcze, ale raczej sprzęt nie zostanie ze mną. No cóż, będzie trzeba szukać dalej, napewno posłucham wzmacniacze polecone wyżej to jest Atoll IN80, Vincent SV-500, Rega elex mk4, Fezz Audio Torus 5060 itp.

P.S

Plus Arcam'a jest taki że można go obsługiwać pilotem od tv Samsunga, Yamahę rn803d też się dało. Magnata nie.

Dobre opcje :) Wszystko powinno być u nas na stanie, więc zapraszamy do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Aktualizacja:

Po wielu przesłuchaniach zdecydowałem się na wymianę nie tylko wzmacniacza, ale także kolumn. Bowersy były dobre, ale zbyt małe dla mojego przemeblowanego salonu, w którym chciałem uzyskać optymalne ustawienie kolumn.

Przy wyborze wzmacniacza porównywałem Torus 5060, Magnat Ma900 i Mr780, Arcam SA20 oraz Rega Elex MK4. Najbardziej przypadła mi do gustu Rega. Odtwarza dźwięk lekko ocieplony, bardzo dynamiczny.

Do tego dokupiłem kolumny Monitor Audio Silver 100. Całość daje solidną podstawę basową, środek nie jest zbyt dominujący, jest właśnie taki, jak powinien być. Góra jest delikatna, nie męczy, ale jednocześnie wystarczająco szczegółowa.

Źródło to odtwarzacz Wiim Pro z pilotem.

Całość prezentuje się tak:

IMG-6048.jpg

IMG-6049.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...