Skocz do zawartości

Czego najczęściej słuchacie?


Józef67

Recommended Posts

Dnia 5.08.2023 o 16:35, Józef67 napisał:

Zaleciało horrorem, jeśli możesz rozwiń temat, czyżby eksmisja z świątyni muzyki ?

@Piotr Sonido, a czego Ty słuchasz ? ... bo sprzęt który Cię chyba dość mocno kręci to tylko "media playery" ... 

Co masz na mysli?

Wydaje mi się że jest już taki post.

Co do muzyki u mnie na przestrzeni dosłownie ostatnich 7 lat zmieniła się ona diametralnie.

Dawniej w zasadzie sama elktronika. Ale raczej cieżkie brzmienia Techstep/Darkstep, oldschoolowe Psytrance, Schranz, Minimal Techno. Ale poźniej się to diametralnie zmieniło.

Teraz jest muzyka elekotrniczna, filmowa, klasyczna, rock, Blues. Nie słucham Disco Polo, trashmetale i takie tam tez raczej unikam. W zasadzie max dla mnie to Korn i Metallica które lubie.

Lubię polską muzykę, nudzi mnie plumkanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Co do muzyki u mnie na przestrzeni dosłownie ostatnich 7 lat zmieniła się ona diametralnie.

Czyli wszystko zgodnie z teorią zmieniającego się gustu :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U mnie głównie rock i hard rock. 

Tool, AC/DC, Van Halen, Pink Floyd, Dire Straits, Queen, The Rolling Stones.

Ale kompletnie innych rzeczy też lubię posłuchać, elektroniki, bluesa, jazzu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Józef67 napisał:

Rap ... słyszałem, polskie teksty ... ilość bluzgów zawstydziłby statystycznego kibola.
Hip hop ... 17 letni geniusze "odkrywają" prawa rządzące światem, znane od tysięcy lat. Po czym kontestują swoje ciężkie życie ...

To proponuję odkryj kolego np. takich Łonę i Webbera.

Raper może być np. prawnikiem, a językiem posługiwać się z dużą swobodą, nawet elegancją, "mięsa" używając dla podkreślenia wagi przekazu 😜

Może stworzyć płytę, która przez krytyków uznana jest za najlepszą płytę roku, bez względu na gatunek - "Śpiewnik domowy" 2020.

Raper może również z dużym szacunkiem skorzystać z klasyki polskiej piosenki, przykład ponizej

https://tidal.com/track/73752707

 

To tyle na temat stereotypów... 

19 godzin temu, Józef67 napisał:

Rap ... słyszałem, polskie teksty ... ilość bluzgów zawstydziłby statystycznego kibola.
Hip hop ... 17 letni geniusze "odkrywają" prawa rządzące światem, znane od tysięcy lat. Po czym kontestują swoje ciężkie życie ...

To proponuję odkryj kolego np. takich Łonę i Webbera.

Raper może być np. prawnikiem, a językiem posługiwać się z dużą swobodą, nawet elegancją, "mięsa" używając dla podkreślenia wagi przekazu 😜

Może stworzyć płytę, która przez krytyków uznana jest za najlepszą płytę roku, bez względu na gatunek - "Śpiewnik domowy" 2020.

Raper może również z dużym szacunkiem skorzystać z klasyki polskiej piosenki, przykład ponizej

https://tidal.com/track/73752707

 

To tyle na temat stereotypów... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, stach_s napisał:

Raper może być np. prawnikiem, a językiem posługiwać się z dużą swobodą, nawet elegancją, "mięsa" używając dla podkreślenia wagi przekazu 😜

Może stworzyć płytę, która przez krytyków uznana jest za najlepszą płytę roku, bez względu na gatunek - "Śpiewnik domowy" 2020.

Rzucanie "mięsem" może znaleźć akceptację w młodszych rocznikach, dla mnie muzyka to kultura i nie podlega to dyskusji. Ktoś lubi, słucha, nie mój biznes.
Jak napisałem nie trawię również "śpiewania" całego utworu na jednej nucie. Po co bulić za sprzęt grający w zakresie 20 Hz do 40kHz by słuchać mono deklamacji na niskim c .

Strywializowałem problem, ale parafrazując powiedzenie smerfa Marudy "nie cierpię rapu i hip hopu."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej słucham audiobooków, w zasadzie codziennie. Często kupuję audiobooki, czasem słucham z utuba ale najczęściej na Audiotece,  mam subskrypcję. Co do muzyki to gusta zmieniają mi się z wiekiem, na zmianę upodobań ma też wpływ posiadany aktualnie sprzęt audio. W młodości lubiałem punk-rocka, hard-rocka, heavy metal. Ulubiony zespół tamtych czasów to Judas Priest. Później wolałem elektronikę, muzykę klubową jak minimal czy progressive. Do dzisiaj lubię posłuchać Metro Area, Koto, soundtraki Moricone i wiele innych. Ostatnie 10 lat przeważa muzyka akustyczna, folk, smooth jazz, gitara akustyczna, pianino. Ewolucja postępuje i dzisiaj jestem bardziej wybredny co do jakości nagrań, niż to było 30-ci lat temu. Hip-hopu nie lubię i nie rozumiem, ale to bardziej subkultura niż muzyka IMO. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, SIpo napisał:

Najwięcej słucham audiobooków, w zasadzie codziennie. Często kupuję audiobooki, czasem słucham z utuba ale najczęściej na Audiotece,  mam subskrypcję

Mam kolegę w pracy, który próbował mnie przekonać do audiobooków.

Nie da rady, wolę książkę, może być nawet w Kindlu, ale jednak ...

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Ma  kolegę w pracy, który próbował mnie przekonać do audiobooków.

Nie da rady, wolę książkę, może być nawet w Kindlu, ale jednak ...

Też tak miałem, zawsze czytałem dużo ale od kilku lat mam problem ze wzrokiem, mogę czytać ale muszę się oszczędzać. Wtedy odkryłem audiobooki, teraz "słucham więcej książek "niż kiedyś czytałem. Taki paradoks.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

siema

Słucham muzy na spotify i Tidalu. Gdy po kilku dniach przechodzę z jednego na drugi mam wrażenie że widzę go po raz pierwszy i mam trudności z nawigacją.

Częściowo to pewno wina sklerozy, ale chyba nie tylko. Chyba zdecyduję się na jeden, raczej Tidal bo jest tam trochę video, głupia sprawa ale nie zauważam różnicy w jakości dźwięku.

Też tak macie, czy śmigacie na kilku platformach streamingowych bez problemów ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...