Skocz do zawartości

Czego najczęściej słuchacie?


Józef67

Recommended Posts

siema :), nie wiem czy mi przysługuje grafomanić w dziale "audiofile dyskutują" ... no ale ...

Kino domowe poskładane, skalibrowane (nawet nie bolało), teraz korzystanie.

Wiem, ze istnieje gatunek "audiofil" dla którego uszy to najważniejszy odbiornik, ale ja jestem wzrokowcem.
Gdy słucham (czasem) Vivaldiego czy Beethovena wystarczy mi audio, ale znacznie częściej słucham/oglądam rocka, folk roka, popu, celtic music itp. 
Nie wystarczy mi dźwięk gdy wiem, że na video można zobaczyć takie laski jak Lindsey Stirling, Angie Violinist, Hayley Westerna, Senta-Sofia Delliponti i kilkanaście innych.
Pewno to jakiś rodzaj profanacji ale często wolę klip z Youtoba niż MQA czy flac z Tidala ...
W takich przypadkach ciężko mi udawać prawowiernego audiofila. :( 

Ciekawi mnie czego słuchają audiofile z forum AUDIO i czy nie ciągnie ich do mniej profesjonalnych formatów.
:) 

Edytowano przez Józef67
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat przedkładam jakość dźwięku nad efekty wizualne. Jak słyszę że to nie gra to najpiękniejszy teledysk mi tego nie zrekompensuje.

Ale żeby nie było...Anię Przybylską mogłem oglądać w najgorszych produkcjach i po kilka razy 😛

A co słucham? Dżem, Perfect, Emerson Lake & Palmer, Scorpions, Cat Stevens, The Moody Blues, Elton John, Deep Purple, Whitesnake, Axel Rudi Pell, Procol Harum,  Chris de Burgh, Leonard Cohen, Gary Moore. Czasem trochę Whisky Blues...A czasem Ich Troje, Sylwia Grzeszczak...

Dobra dość bo wyjdę na starego piernika 🙂

Edytowano przez Tasiorsa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychowałem się na Punk Rocku i Liście Przebojów PR3 z lat 80 i ten czas w muzyce jest mi najbliższy. Słucham poza muzyką disco  prawie wszystkiego z tamtych czasów. Od kiedy mam Tidala poznaję nowych wykonawców i nowe gatunki muzyczne. Staram się słuchać wszystkiego co na forum pojawia się w dziale Czego Słuchasz . Dzięki temu poznałem takich artystów jak Kari Bremnes , Mariza czy Nils Lofgren.  Od czasu do czasu zapodam coś jazzowego.Dla mnie ważniejsza jest jakość dźwięku niż efekty wizualne więc źródłem jest Tidal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Józef67 napisał:

ale jest klimat który preferujesz ... cały weekend ma lać ... :) :P 

U mnie się jakoś trzyma pogoda, przynajmniej na razie 😉 

Ostatnio słucham sporo współczesnej muzyki, głównie klimatów elektronicznych, art-popowych. Oczywiście wracam też do klasyki rockowej, progresywnej, jazzowej. Muzyka filmowa, z gier video, rzadziej rap, ale też się zdarza. Oprócz tego muzyka świata - potrafi oczarować i zafascynować swoim klimatem. Muzyka poważna również, ale jeszcze trochę nieśmiało. 

 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc przez audiofilski los zmuszony odprawić swoją audio pokutę znowu siedzę w nausznikach... i słucham Breakout, E. Geppert i E. Bartosiewicz. Staram się dojść do siebie po nokaucie z najmniej oczekiwanej strony.... ale już jest lepiej, nawet jak za oknem letnia pogoda gaśnie z każdą godziną a słuchawki to nie to samo co stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

Będąc przez audiofilski los zmuszony odprawić swoją audio pokutę znowu siedzę w nausznikach... i słucham Breakout, E. Geppert i E. Bartosiewicz. Staram się dojść do siebie po nokaucie z najmniej oczekiwanej strony.... ale już jest lepiej, nawet jak za oknem letnia pogoda gaśnie z każdą godziną a słuchawki to nie to samo co stereo. 

Zaleciało horrorem, jeśli możesz rozwiń temat, czyżby eksmisja z świątyni muzyki ?

@Piotr Sonido, a czego Ty słuchasz ? ... bo sprzęt który Cię chyba dość mocno kręci to tylko "media playery" ... 

Edytowano przez Józef67
...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bebop napisał:

jeśli chcesz się dowiedzieć czego słuchamy, jest już taki wątek. Bardzo fajny i nie trzeba powielać

A, dzięki i sorry.

Jest mały kłopot, nie wiem czy starczy mi żywota by przejrzeć 385 stron. Do tego nie rozkminiłem jak otworzyć 1 stronę 😳. Ponadto rozkmin jest zbyt obszerny i głęboki.
Mnie właściwie bardziej chodziło o to czy audiofile skręcają z prawomyślnej oficjalnej profeski na meandry muzyki np. na youtube.

Co do muzy to zdarza mi się słuchać szanty / country / i Celine Dion.
Nie słucham heavy matalu, disco polo, rapu i hip hopu, zresztą trzy ostatnie to nie muzyka ...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2023 o 20:08, Józef67 napisał:

Nie słucham heavy matalu, disco polo, rapu i hip hopu, zresztą trzy ostatnie to nie muzyka ...

Tak, trzecie od końca jest specyficzne. Rapu słucham rzadko, ale są naprawdę udane albumy i w tym gatunku. Kiedyś też tak myślałem, że rap to szajs, ale poznałem fajne albumy i zmieniłem zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Adi777 napisał:

Tak, trzecie od końca jest specyficzne. Rapu słucham rzadko, ale są naprawdę udane albumy i w tym gatunku. Kiedyś też tak myślałem, że rap to szajs, ale poznałem fajne albumy i zmieniłem zdanie.

Heavy metal jest dla mnie zbyt ciężki, zbyt duszny. O disco polo nie ma po co pisać.
Rap ... słyszałem, polskie teksty ... ilość bluzgów zawstydziłby statystycznego kibola.
Hip hop ... 17 letni geniusze "odkrywają" prawa rządzące światem, znane od tysięcy lat. Po czym kontestują swoje ciężkie życie ...
I nie tylko o to chodzi. Człowiek ogarnia 5 oktaw dźwięku nie po to by słuchać mono deklamacji na jednej nucie. Ja wiem że "śpiewanie" trzech zwrotek na jednej nucie to jest jakiś wyczyn, ale ja nie mogę tego słuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metal, hard rock, pop, klasyczna, sciezki dzwiekowe z filmow ale i ( ostatnio ) wykonawcow jak np. Katie Melua i jej podobnych.

Jakies 130 cd mam tak ze troche jest tego. Wiem, wiem ze niektorzy maja tego wielokrotnosc ale mnie wystarczy. 

Czasem jak czytam recenzje sprzetu, to sprawdzam podanych wykonawcow na Spotify - tak odkrylem Katie Melua, Alison Krauss i Allan Taylor.

Z przegladania gazet mam Dream Theatre.

Reszta to z lat mlodosci - pewnie jak wiekszosc osob w srednim wieku - Metallica, Megadeath, AC/DC, Nickelback, Iron Maiden, Annihilator, ZZTop.

No i Madonna, Sandra, Genesis, Kasia Kowalska, Queen i wiele innych.

Albo wlaczam cd albo Spotify via bluetooth. I tak czas leci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Józef67 napisał:

Rap ... słyszałem, polskie teksty ... ilość bluzgów zawstydziłby statystycznego kibola.
Hip hop ... 17 letni geniusze "odkrywają" prawa rządzące światem, znane od tysięcy lat. Po czym kontestują swoje ciężkie życie ...
I nie tylko o to chodzi. Człowiek ogarnia 5 oktaw dźwięku nie po to by słuchać mono deklamacji na jednej nucie. Ja wiem że "śpiewanie" trzech zwrotek na jednej nucie to jest jakiś wyczyn, ale ja nie mogę tego słuchać. 

Nie miałem na myśli polskiego rapu. Dla mnie teksty w tej muzyce mają drugorzędne lub trzeciorzędne znaczenie. Najważniejszy jest instrumental.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artur Brol napisał:

Reszta to z lat mlodosci - pewnie jak wiekszosc osob w srednim wieku - Metallica, Megadeath, AC/DC, Nickelback, Iron Maiden, Annihilator, ZZTop.

No i Madonna, Sandra, Genesis, Kasia Kowalska, Queen i wiele innych.

Albo wlaczam cd albo Spotify via bluetooth. I tak czas leci.

Jak powiedział klasyk ... mamy sentyment do tego co słuchaliśmy w młodości. Aczkolwiek w latach 70tych, jeśli ktoś miał ograniczony dostęp do muzyki z "zgniłego zachodu" to repertuar miał ograniczony (dotyczy również mnie). 
Zmienia się również gust, a z biegiem czasu odkrywamy nowych wykonawców, czasem słuchamy aż do znudzenia się i wykupujemy streaming na Spotify lub Tidal i mamy kolejne ulubione.

24 minuty temu, Adi777 napisał:

Nie miałem na myśli polskiego rapu. Dla mnie teksty w tej muzyce mają drugorzędne lub trzeciorzędne znaczenie. Najważniejszy jest instrumental.

Instrumental jest rzeczywiście wciągający, ale w takich utworach chyba chciałbym rozumieć tekst. 
Mam kumpla, który (40 lat temu) znając jedno obce słowo "love" mówił, że obcojęzyczne piosenki rozumie lepiej niż polskie :P 
Ale ja tak nie mam i czasem lubię posłuchać/pooglądać lyrics video.

A z klimatu Necro prawdę pisząc znam (słuchałem X razy) tylko Epitaph King Crimson.
ale spróbuję się zapoznać i oswoić ... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...