Skocz do zawartości

Prośba o radę czy to zagra


Graf_Orlok

Recommended Posts

Witam,

Na wstępie napiszę, że nie wiem czy dobry temat wybrałem, piszę tu pierwszy raz. Chciałem zapytać czy mając ten wzmacniacz Kenwood ka-550d

https://www.hifiengine.com/manual_library/kenwood/ka-550d.shtml

I te kolumny Heco profiton 370

https://hifi-wiki.com/index.php/Heco_Profiton_370

Czy to zagra? moc kolumn będzie odpowiednia dla wzmacniacza? Pod 4 czy 8 ohm? Nigdy jeszcze nie podłączałem pod din, ale myślę, że sobie poradzę.

Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi

 

Pozdr

 

Edytowano przez Graf_Orlok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno zagrać. Jak najbardziej.

Kolumny masz 4 Omowe.

Wzmacniacz przewidziany jest do zasilania kolumn od 4 do 16 Omów.

http://e-hifi.pl/index.php?id=11

Przy 4 Omach masz 2 x 52 Watów grania. 

Producent kolumn zaleca moc wzmacniacza  10-50 W  przy 4 Omach. 

Także pasuje jak diabli :)  Graj i ciesz się muzyką.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2023 o 21:43, terracan1929 napisał:

Powinno zagrać. Jak najbardziej.

Kolumny masz 4 Omowe.

Wzmacniacz przewidziany jest do zasilania kolumn od 4 do 16 Omów.

http://e-hifi.pl/index.php?id=11

Przy 4 Omach masz 2 x 52 Watów grania. 

Producent kolumn zaleca moc wzmacniacza  10-50 W  przy 4 Omach. 

Także pasuje jak diabli :)  Graj i ciesz się muzyką.

 

Dziękuję za odpowiedź, bardzo bardzo. Chodzi o to, że obawiałem się ich mocy a mocy mojego wzmacniacza, bo piszą, że te głośniki to 2x70w ... A wzmacniacz to właśnie 2x52 chyba że ja czegoś nie rozumiem, bo serrio słabo się znam. Dotychczas pod mój segment Kenwooda miałem podłączone tanie kolumny podłogowe Koda 2x30w. Więc moc tych Heco nie będzie na mojego Kenwooda nie odpowiednia na pewno? A drugie pytanie co do tych kolumn to kwestia ich podpięcia,bo nie bardzo rozumiem ten schemat 4-8ohm

Screenshot_2023-08-17-21-47-43-22_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

23 godziny temu, Bebop napisał:

Heco Profiton 370 - ale fajne dziadki - masz je? Ciekawy jestem jak to gra. 

Pewien dziadek mieszkający niedaleko ma je na sprzedaż za atrakcyjną cenę właśnie. Dam info jak podłącze 🙃 chociaż słyszałem już opowieści legendarne o tych starych heco 

10 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Wg danych technicznych to zagra:) a jak? To już może opiszesz jak skompletujesz sprzęt :)

Dam info na pewno tu, obiecuje. Wiele osób polecało mi stare heco właśnie 🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Graf_Orlok napisał:

Chodzi o to, że obawiałem się ich mocy a mocy mojego wzmacniacza, bo piszą, że te głośniki to 2x70w ... A wzmacniacz to właśnie 2x52 chyba że ja czegoś nie rozumiem, bo serrio słabo się znam. Dotychczas pod mój segment Kenwooda miałem podłączone tanie kolumny podłogowe Koda 2x30w. Więc moc tych Heco nie będzie na mojego Kenwooda nie odpowiednia na pewno?

Nie obawiaj się. Kolumny nie mają mocy. Zagrają poprawnie nawet ze wzmacniaczem kilkuwatowym. Ta ich "moc" to wartość jakiej nie należy przekraczać, żeby ich nie spalić. Po prostu nie powinno się podłączać mocniejszego wzmacniacza i dawać go na maksa.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Nie obawiaj się. Kolumny nie mają mocy. Zagrają poprawnie nawet ze wzmacniaczem kilkuwatowym. Ta ich "moc" to wartość jakiej nie należy przekraczać, żeby ich nie spalić. Po prostu nie powinno się podłączać mocniejszego wzmacniacza i dawać go na maksa.

Dzięki! I sorry za lamerskie trochę pytania 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2023 o 22:52, Kraft napisał:

Po prostu nie powinno się podłączać mocniejszego wzmacniacza i dawać go na maksa.

Ta sama zasada dotyczy słabych wzmacniaczy, bo później jest płacz i zgrzytanie zębów.

Dnia 17.08.2023 o 22:52, Kraft napisał:

Kolumny nie mają mocy.

Zgadza się, ale są mniej lub bardziej wymagające kolumny i to już ma duże znaczenie dla podpinanej elektroniki.

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...