Skocz do zawartości

Dynadio Emit 20 - wymiana CXA 80 na Denon PMA 2500NE lub coś innego?


Carmion

Recommended Posts

Chyba jednak dwa panele dojdą za kolumny. Tylko trzeba podstawę dorobić aby stabilnie stały. Jakoś czuję poprawę w brzmieniu pomimo że panel tylko 5cm grubości.  No i nie rozumiem do końca sensu dawania paneli za kolumnę. Ale działa. Jeszcze dojdą 2 na sufit. Łącznie da to 8 paneli i 3 rogi w pułapkach basowych. Podwójne zasłony welurowe na każde okno, duży dywan. Jak na salon z aneksem i tak nieźle udało mi się ogarnąć akustykę. Na pewno lepiej jest kasę zainwestować w akustykę niż w jakiejkolwiek kable po kilka tysięcy. 

Najchętniej bym zostawił dynaudio i pylony. Ale jednak będę prosił dalej o wymianę na model 25. Mam wrażenie że w moim pomieszczeniu lepiej się odnajduję. Pylon już ma mnie dość i nie chcą się zgodzić..

P_20231006_211453.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się ustawieniem kolumn i wyszło że najlepiej jakby stały na wprost beż żadnego skręcania. Ale bardzo delikatnie tylko skręciłem.  Wcześniej miałem za mocno i dźwięk się przez to zlewał. 

Miałem dziś kontakt z pylonem i sami przyznali że pylon diamond nie powinno się skręcać do miejsca odsłuchu. Ponieważ grają i tak szeroko. Taka sama szkoła jak kolumny dali. No i ma to sens bo jest teraz porządek i nic nie drażni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Chmarski napisał:

A jak brzmienie? Lepiej po kolejnych godzinach grania?

Tak, ale główna zmiana w dźwięku przy zmianie ustawienia. Wcześniej miałem dość mocno skręcone kolumny do środka i dźwięk się zlewał. Jak stoją praktycznie prosto to scena jest szeroka, separacja wyraźniejsza i nie mam uczucia że jest zlany dźwięk. Panele z tyłu też swoje poprawiły. Ogólnie mam wrażenie że rozruszaly się średnie tony i poprawiły się niskie. Niżej schodzi i wokale się uruchomiły przez co wysokie tak nie drażnią a nawet się zrobiły przyjemnie zaokrąglone. Czuć że schodzi niżej Bass. Największe wrażenie robi w filmach. Jestem zdziwiony że dwie kolumny tak sobie radzą.  Momentami mam wrażenie jakby grało 3.1.  Bass też jest dość spory i momentami mam wrażenie jakby subwoofer chodził. Temat suba do filmów całkowicie już odpiszczam bo jest zbędny. Chyba że ktoś oczekuję trzęsienia podłogi. 

 

Chłopaki od pylona powiedzieli żebym się wstrzymał z decyzją nad wymianą, są pewni że model 28 mi bardziej podejdzie tylko czasu potrzeba, minimum 100h. Dali mi jeszcze dwa tygodnie na zastosowanie. Problemu by mi nie zrobili pod warunkiem że bym sam do nich podjechał na wymianę, bo wysyłki drogie żeby co chwilę coś wysyłać na palecie. Ogólnie podejście mają dobre bo starają się żebym był zadowolony i finalnie nie olali klienta. 

 

Kolumny raczej zostają, z czasem pewnie pomyśle nad lepszym dac i preamp i do tego źródło i końcówkę. Ale na razie chcę się po prostu cieszyć muzyką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Carmion napisał:

Największe wrażenie robi w filmach. Jestem zdziwiony że dwie kolumny tak sobie radzą.  Momentami mam wrażenie jakby grało 3.1.  Bass też jest dość spory i momentami mam wrażenie jakby subwoofer chodził. Temat suba do filmów całkowicie już odpiszczam bo jest zbędny.

Mam tak z moimi Quadralami. Podłączyłem do nich nawet ostatnio JL Audio d108 i praktycznie nie było różnicy. Może jeszcze kiedyś przetestuję jakiś niżej schodzący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

Mam tak z moimi Quadralami. Podłączyłem do nich nawet ostatnio JL Audio d108 i praktycznie nie było różnicy. Może jeszcze kiedyś przetestuję jakiś niżej schodzący.

Mi się wydaję że już powinien być jakiś typowo do kina jakiś svs lub rel z bass reflex. Ja to jakbym miał suba to bym ustawił na 40hz w dół. Ale rzadko oglądam filmy żeby tak inwestować. I to już by musiał być typowo akcji. Dobry sub też kosztuje. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal napisał:

A wzmacniacz stereo do kina  to średni pomysł 🤨

A ja się tradycyjnie nie zgodzę 😃 miałem 5,1 bardzo przyzwoitej jakości (17k cena nowego) i mi wystarcza do filmów dobre stereo... (może jestem mało wymagający to fakt). I tak jest przepaść do każdej grajbelki... a muzyka jest priorytetem 

 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 20.08.2023 o 17:17, kaczadupa napisał:

Jak wszędzie, na każdej giełdzie trzeba być uważnym. Jak jest możliwość to lepiej podjechać i sprawdzić na miejscu.

Jest jeszcze facet w klubie MF na forum audiostereo, który od lat sprzedaje nowe MFy (każdy model) z pominięciem krajowego dystrybutora - czytaj - będzie dużo taniej.

Cześć

Mam prośbę jakiś link można prosić?

Zarejestrowałem się ale nie mogę tego tematu namierzyć.

Będę wdzięczny za pomoc

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...