Skocz do zawartości

Kolumny do małego pokoju - głównie TV+gry


Teller

Recommended Posts

Witajcie. Przejrzałem parę tematów dot. wyboru sprzętu, ale pomieszczenie jakim dysponuję jest jeszcze mniejsze - 10mkw :D

Do rzeczy. Potrzebuję sprzętu audio do konsoli/oglądania filmów/słuchania muzyki.

Mam do monitora 27" podpiętą konsolę i Chromecasta. Dotychczas w wyjście audio monitora (AUX) były wpięte głośniki Fenda R30BT. Ale, przy przeprowadzce z ciekawości na moment zamieniłem je na tanie głośniki 2.1 Edifier M1360 które mam przy komputerze, i dźwięk w grach/filmach był znacznie lepszy, pełniejszy, słychać było więcej elementów tła itd. - trudno mi to opisać ale myślę że wiadomo o co chodzi. Stąd decyzja o zmianie. 

Moja pierwsza myśl - soundbar. Ale, z tego co czytałem nie warto. Niemniej - mogę się mylić. 

Myślałem nad wzmacniaczem BT Arylic B50. Do tego kolumny. Pytanie jakie - będę siedział 2 metry przed monitorem i wystarczy jak będę je słyszał sam, a nie sąsiedzi. 

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

Około 1000zł na komplet kolumn. 

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Wolałbym nowy. 

3) Jaka jest powierzchnia pokoju?

10mkw

4) Jakiej muzyki słuchamy

Rap, rock progresywny, post-rock, thrash metal, muzyka organowa. Ale na muzyce bym się nie skupiał, bardziej na sprzęcie do gier/filmów. Muzyki zwykle słucham w słuchawkach przed PC. 

5) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Jednorazowy zakup, aczkolwiek nie wykluczam zmiany kolumn w przyszłości, jeśli byłoby to zasadne. 

 

Póki co moje typy (głównie znalezione na forum, i mieszczące się w budżecie) to Elac Debut 2.0 B5.2/B 6.2, JBL Stage A130, Fyne Audio F300, POLK AUDIO Signature Elite ES10, Acoustic Energy AE 100 MKII, Argon Audio Tempo A4. Modele pogrubione znalazłem na stronie lokalnego sklepu, więc może byłaby możliwość odsłuchu. 

Czy któreś z nich sprawdzą się najlepiej w moim przypadku? 

POKOIK.jpg

Edytowano przez Teller
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym różnią się takie kolumienki aktywne od tych kolumn które wspomniałem? Budżet nie jest strasznie sztywny ale póki co mógłbym go zwiększyć o kilka stówek. 

Tamtych Edifierów 2.0 nie znam, widzę że mają sporo dobrych opinii, ale tak naprawdę mam kilka par słuchawek Edifier i jestem zaskoczony jak dobrze grają. I leży mi ten dźwięk. No i te 2.1 od kompa są nawet więcej niż okej. 

W sumie może by te Edifier po prostu podpiąć pod wzmacniacz? Zależy mi na radiu internetowym a wspomniany Arylic daje opcje słuchania go bez ciągłego podpinania telefonu. 

A docelowo zmieniłbym je na te wspomniane kolumienki w przyszłości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Moim zdaniem idź w aktywne. Arylic b50 nie ma dobrych opinii.

Rozumiem że wyglądało by to tak że dźwięk trafiłby w takim wypadku do streamera, np. Wiim, a potem na kolumny aktywne, czyli np. wspomniane przeze mnie Edifier R2850?

Chciałbym to wszystko maksymalnie uprościć, żeby włączać jedno urządzenie i mieć radio, albo żeby włączać TV+to urządzenie. Nie ukrywam że teraz aktywne, tanie kolumny+smartfon trochę mnie irytują. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Teller napisał:

Rozumiem że wyglądało by to tak że dźwięk trafiłby w takim wypadku do streamera, np. Wiim, a potem na kolumny aktywne, czyli np. wspomniane przeze mnie Edifier R2850?

Chciałbym to wszystko maksymalnie uprościć, żeby włączać jedno urządzenie i mieć radio, albo żeby włączać TV+to urządzenie. Nie ukrywam że teraz aktywne, tanie kolumny+smartfon trochę mnie irytują. 

U mnie w aktywnych KEF LSX nie potrzebuję streamera,muzę puszczam z fona przez wifi(Tidal poprzez aplikację Mconnect, lub Kefowską,ale mi Mconnect bardziej pasuje).Mam pierwszą wersję to z tv połączone są optykiem i trzeba je włączać z pilota.Druga nowsza wersja ma już Hdmi  i włącza się już automatycznie z tv, ale jest już niestety dużo droższa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...