Skocz do zawartości

Zestaw stereo 5500 zl


jackov15

Recommended Posts

47 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No akustyka i położenie kolumn może mieć bardzo istotne kwestie w odbiorze dzwieku.

Msusisz z tym powalczyć. Jak sam to cieprliwie. Jak z kimś to szykuj budżet.

A może dywanik miedzy wami?

 

Tu mnie masz, akurat miałem pytać czy jest sens, czy to faktycznie poprawia akustykę itp. Nic dużego, żeby coś leżało pomiędzy szafką RTV a np. stolikiem kawowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jackov15 napisał:

Tu mnie masz, akurat miałem pytać czy jest sens, czy to faktycznie poprawia akustykę itp. Nic dużego, żeby coś leżało pomiędzy szafką RTV a np. stolikiem kawowym. 

Poprawia. Sprawdzone wielokrotnie.

niech lezy pomiędzy szafką a wypoczynkiem a stolik na tym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Napisano (edytowany)

Przeprowadzka za mną. Ogólnie ciężki to był czas, dużo na głowie, 4 miesięczne dziecko, praca i przeprowadzka. Ale w końcu się udało! 
Aktualnie prezentuje się to jak na zdjęciu, układ mebli „świąteczny”(trzeba było wygospodarować miejsce na choinkę ;p) dlatego niedługo, witrynka pójdzie bardziej w prawo a na głośniki planuje zakup podstawek(raczej używanych, bo ceny nowych są nieco wysokie, a nie jest to rzecz która koniecznie musi być nowa). No i pod stolik pójdzie dywanik. Instrukcja mówi o 2,5m odstępu głośników od siebie i 1,5m od ściany, gdzie ta pierwsza wartość raczej uda się osiągnąć, tak przy tej drugiej to raczej awykonalne, chyba że typowo na melomanskie wieczory sobie przestawię, ale też nie chce kupować niewiadomo ile metrów przewodów 😜 

Tak czy siak, zestaw Powernode+Cariny zagościł u mnie na dobre, spędziłem z nim już trochę czasu i powiem Wam, że świetny wybór.  Powernode spisuje się znakomicie. Raz, miałem sytuacje gdzie był problem z apka, ale sam TIDAL(wyszukiwanie muzyki i jej odtwarzanie przebiegało bezproblemowo) ale sprawa została załatwiona z supportem w ciągu dwóch/trzech dni i apka dostała aktualizacje i problem zniknął. Albo moment, w którym nie do końca ogarnąłem udostępnianie folderu w „chmurze”, szybki kontakt z sprawa załatwiona za zdalną pomocą supportu. Wiec w kwestii oprogramowania- wzorowo. Wykonanie samego urządzenia też bez zastrzeżeń. Choć kwota ok. 4000 zł w świecie audio to pewnie żadne pieniądze, to przy tym „pudełku” naprawdę czuć, na co wydaliśmy pieniądze. Nie brakuje mi odtwarzacza CD, ale w przyszłości może dokupię sobie jakąś używkę, zobaczymy- na obecną chwilę, podoba mi się ten minimalizm. Do tego panel dodatkowy na grzbiecie doskonale się sprawdza kiedy chce przyciszyć czy zmienić utwór, a nie mam telefonu pod ręką. 
Odpowiada mi też dźwięk, jaki za pomocą Carin wydobywa się z Bluesound’a. Tym płynnym sposobem przejdę do samych głośników. Lubie sobie na nie patrzeć, bo wyglądają dość nietuzinkowo, przyciągają wzrok. Dźwięk jest delikatny, szczegółowy, ma dobry bas(wcześniej pisałem o tym, że momentami było go za dużo i faktycznie, była to chyba kwestia miejsca w jakim stały, bo teraz bardziej złagodniał i nie „dudni”).

Podsumowując, połączenie Carin i Powernode to był strzał w dziesiątkę. Zestaw całkowicie spełnia moje, niewygórowane zapewne, oczekiwania i spisuje się idealnie. Kazdy odsłuch przynosi coś nowego, relaksującego i przyjemnego. A i potrafi dać też kopa przy niektórych kawałkach.  Bez wątpienia będzie to zalążek mojej przygody z HiFi.

 

wiec tak, doradziliście perfekcyjnie :D i co ciekawe, prawdopodobnie po powernode’a sięgnie również mój tato. 

IMG_6128.jpeg

Edytowano przez jackov15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jackov15 napisał:

Instrukcja mówi o 2,5m odstępu głośników od siebie i 1,5m od ściany

Na pewno nie aż tyle o ściany, schemat poniżej z instrukcji Cariny. To jest głośnik choćby do 15 m2, weź ostaw w takim pomieszczeniu kolumny 1,5 metra od ściany...

image.png.7b27cdcddaa65033acb48ee21c9a4c19.png

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...