Skocz do zawartości

Zestaw stereo 5500 zl


jackov15

Recommended Posts

22 minuty temu, Michał Gałązka napisał:

Myślę, że najlepiej byś sprawdził sobie kilka opcji. 

Wspomnianą przez Krafta czyli Twoja elektronika plus kolumny w pełnym budżecie 
Wspomnianą przez Piotra czyli ten AXR100+ AXC25  CD + Wiim mini + KEF Q350 lub Elac UniFi BS( choć nie wiem czy nie będą za małe)
 

Właściwie, skoro AXR100D posiada BT, do czego będzie ten Wiim? 
 

wlasnie opcji jest wiele i faktycznie, kupno używanych kolumn nie jest złym pomysłem. Trochę sugestii sie uzbierało, a ze nie muszę kupić na już, to mam czas żeby przemyśleć zakup i pojeździć na odsłuchy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tomasz1w napisał:

Płacisz za Tidal MAX i puszczasz go po bluetooth?

Dokładnie tak. 🫣 Domyślam się, ze jakoś jest stratna, ale jest aż taka różnica? Ten mój Panasonic ma niby jakiś moduł remasteringu BT, ale podejrzewam ze nie jest to najwyższych lotów. 
Hm, z tego co widzę to ta TAGA proponowana przez Q21 umożliwia streaming(tak, bardzo mi się podoba :D)…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość jest mocno przeciętna:) na pocztek jak braknie złotówek to możesz korzystać z BT potem lepiej kupić streamer :)

"Pracuje on jednak tylko w najbardziej podstawowym standardzie SBC, bez lepszych jakościowo aptX czy AAC" a to serio dość spora różnica:) 

Co do używanych kolumn to uważam, że raz, że możesz sobie pozwolić na lepsze kolumny dzięki takiemu zabiegowi, a tak naprawdę szukając ich w okolicy( bo jak wspomniałeś, masz czas) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michał Gałązka napisał:

Co do używanych kolumn to uważam, że raz, że możesz sobie pozwolić na lepsze kolumny dzięki takiemu zabiegowi, a tak naprawdę szukając ich w okolicy( bo jak wspomniałeś, masz czas) 

Tylko przy zakupie używanych kolumn warto już wiedzieć czego się oczekuje. Taki zakup nie daje możliwości porównań. Najlepiej zacząć od wizyt w salonach. Osłuchać się trochę, poznać opcje, odkryć własne potrzeby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

Tylko przy zakupie używanych kolumn warto już wiedzieć czego się oczekuje. Taki zakup nie daje możliwości porównań. Najlepiej zacząć od wizyt w salonach. Osłuchać się trochę, poznać opcje, odkryć własne potrzeby.

ależ ja tego nie neguje, póki co przekonuje, że warto popatrzeć na kolumny używane bo da nam to większe pole manewru. Bywa ciężej z odsłuchem, ale jest sporo modeli używanych, któe są dalej dostępne w sklepach :) Tu warto by poznał jakąś listę modeli na które powinien zwrócić uwagę, potem osłuchał sobie te zestawy w sklepach i wyrobić sobie opinie czego szukać w internetach na używkach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jackov15 napisał:

ale jednak uwielbiam ten caly „ceremoniał” wyciągania płytek z pudełek i wkladania ich na tackę odtwarzacza. Ot, fanaberia,

To nie jest żadna fanaberia, po prostu każdy słucha muzyki na swój sposób: serwisy muzyczne, płyty CD ( ludzie zgrywają je również na dyski ), płyty winylowe.

Mając nośniki fizyczne nie jesteś uzależniony od nikogo, a i przyjemność ma się olbrzymią z tego rytuału.

4 godziny temu, jackov15 napisał:

Pionieer z tym wyświetlaczem wyglada super. Ale co to znaczy wsparcie takiego urządzenia w przyszłości? Nie jest to chyba stary sprzęt, a raczej nie będę szybko wymieniał sprzętu. 

Obserwując Forum, różnie to wygląda w przypadku konkretnych marek, a większym problemem są same aktualizacje sprzętu.

Tutaj również jesteś skazany na to co zrobi producent, lub nie zrobi, rzecz jasna.

2 godziny temu, jackov15 napisał:

A ma to sens? Ten Panasonic to budżetowa konstrukcja, wiec czy takie kolumny będą w całości wykorzystane? 

Nie ma sensu, będzie ograniczeniem.

Zapytaj zresztą osobę, która tak doradza, jakim wzmacniaczem dysponuje? 

13 godzin temu, jackov15 napisał:

Do tego o sprzęcie TAGA słyszałem i czytałem praktycznie same pozytywne opinie

Wzmacniacz hybrydowy, więc w swojej konstrukcji zawiera lampy.

Po jakimś czasie, pewnie trzeba będzie je wymienić.

 

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie ochotę, podrzucie jakieś modele kolumn, które warto brać pod uwagę(używki). Wiadomo, raczej nie odsłucham wszystkiego, jestem zielony w świecie audio to tez ucho na pewno nie wychwyci niuansów, wiec zdam się tez na Wasze doświadczenie. 
 

Streamer mogę dokupić później, teraz priorytetem będzie CD i wzmacniacz/amplituner.  
 

hm, połączenie Cambridge AXR100 i AXC25 wychodzi drożej od tego TAGA proponowanego przez Q21… wiec zostaje więcej na kolumny…

 

 

 

oprogramowanie wiadomo, ważna sprawa. Tylko czy producenta audio tak często je aktualizują? 

Edytowano przez jackov15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jackov15 napisał:

oprogramowanie wiadomo, ważna sprawa. Tylko czy producenta audio tak często je aktualizują? 

Jest kilka tematów na Forum o tychże problemach i potrafią być strasznie irytujące.

13 minut temu, jackov15 napisał:

Streamer mogę dokupić później, teraz priorytetem będzie CD i wzmacniacz/amplituner.  

Dobry kierunek, a zawsze taniej będzie wymienić sam odtwarzacz sieciowy, niż klocek mający wszystko w jednym.

Warto mieć dobry fundament ( wzmacniacz i odtwarzacz CD ), które się nie starzeją, można powiedzieć.

Kwestia niezawodności niektórych sprzętów czyt. marek, również pozostawia wiele do życzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kraft napisał:

Kolumny podłogowe są własnie łatwiejsze do "napędzenia". Potrzebują mnie prądu, by zagrać tak samo głośno jak monitory. 

No właśnie, przeważnie tak jest, a zazwyczaj pokutuje odwrotne podejście. Mimo wszystko zwróciłbym uwagę na skuteczność kolumn i szukał czegoś nie niżej, niż powiedzmy 88dB. Autor wątku ma jednak spory pokój.

6 minut temu, jackov15 napisał:

Czyli zostaje 2760 zł na kolumny. Co byście polecili? Fyne F303 może? Albo używki. 

Czyli jednak mają być podłogówki? 

3 minuty temu, Kraft napisał:

Pójście do sklepu i posłuchanie. Ludzie mają różne gusta.

Zdecydowanie, tym bardziej jeśli chciałbyś szukać lepszych głośników wśród używek, najpierw dobrze jest sprecyzować, co Ci odpowiada, zamiast kupować w ciemno. Ktoś tu już o tym wcześniej pisał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówki, koniec końców będzie to chyba najwygodniejsza opcja. 
 

Wiem, wiem ze nic nie da lepszego efektu jak odsłuch. Ale chciałbym wiedzieć mniej więcej co mam odsłuchać, bo nawet nie wiem od czego zacząć. W sensie proszę Was o kilka modeli, żebym właśnie mógł pojechać na odsłuch i wiedzieć czego słucham 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jackov15 napisał:

Przekonaliscie mnie, wiec tak 

Załóżmy, upraszczając, że budżet na używane kolumny to ok. 60% obecnej ceny katalogowej nowych. Mam tu oczywiście na myśli modele dostępne obecnie w salonach, co znaczy, że używki nie powinny być wiekowe i co jednocześnie powoduje, że jeśli są w dobrym stanie, to trzymają cenę i trudno liczyć na oferty rzędu 30% ceny nowych. 

Przy starszych kolumnach jest to do osiągnięcia, ale wtedy nie posłuchasz takich nowych w salonie i zakup w ciemno to tak sobie.

Czyli zakładając, że masz np. 3000 zł na kolumny używane, wytypowałbym modele dostępne w salonach w okolicach 4500-5500, no może max 6000 zł za nowe i na nich się skupił, przynajmniej na razie. Tak, żeby określić, czy bardziej odpowiada Ci np. sygnatura dźwięku Dynaudio czy może Triangle (porównanie przypadkowe;). Zresztą napisz, czego najwięcej słuchasz, co lubisz w dźwięku, czego nie, itd. To już wtedy będziesz miał więcej podpowiedzi, bo kolumn w ww. zakresie jest naprawdę sporo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomasz1w napisał:

Załóżmy, upraszczając, że budżet na używane kolumny to ok. 60% obecnej ceny katalogowej nowych. Mam tu oczywiście na myśli modele dostępne obecnie w salonach, co znaczy, że używki nie powinny być wiekowe i co jednocześnie powoduje, że jeśli są w dobrym stanie, to trzymają cenę i trudno liczyć na oferty rzędu 30% ceny nowych. 

Przy starszych kolumnach jest to do osiągnięcia, ale wtedy nie posłuchasz takich nowych w salonie i zakup w ciemno to tak sobie.

Czyli zakładając, że masz np. 3000 zł na kolumny używane, wytypowałbym modele dostępne w salonach w okolicach 4500-5500, no może max 6000 zł za nowe i na nich się skupił, przynajmniej na razie. Tak, żeby określić, czy bardziej odpowiada Ci np. sygnatura dźwięku Dynaudio czy może Triangle (porównanie przypadkowe;). Zresztą napisz, czego najwięcej słuchasz, co lubisz w dźwięku, czego nie, itd. To już wtedy będziesz miał więcej podpowiedzi, bo kolumn w ww. zakresie jest naprawdę sporo. 

 Najwiecej to zdecydowanie Rock, metal i rap(99% amerykański, lata 80’)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lysy napisał:

A impedancja kolumn nie ma znaczenia?

Ma:) Ale w tym zakresie cenowym, wśród popularnych modeli chyba nie ma jakiś dziwolągów ze spadkami do 2 Ω. Przy relatywnie małej mocy wzmacniacza w pokoju 27m2 jednak bardziej zwracałbym uwagę na skuteczność. Pozdrawiam i wracam za 3 godziny, końcówka urlopu i trzeba z dzieckiem też gdzieś się ruszyć;)

@jackov15

Przykładowo: https://www.olx.pl/d/oferta/kef-q750-kolumny-w-stanie-idealnym-CID99-IDUpjp9.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=5

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, jackov15 napisał:

Wiem, wiem ze nic nie da lepszego efektu jak odsłuch. Ale chciałbym wiedzieć mniej więcej co mam odsłuchać, bo nawet nie wiem od czego zacząć. W sensie proszę Was o kilka modeli, żebym właśnie mógł pojechać na odsłuch i wiedzieć czego słucham 

Ode mnie dostałeś propozycję do odsłuchu na samym początku, i innych użytkowników również.

Musisz od czegoś zacząć, aby mieć jakiś punkt zaczepienia czyt. porównania.

Nie znamy Twojego gustu, każdy interpretuje i opisuje brzmienie na swój sposób.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...