Skocz do zawartości

Zmiana sprzętu po 10 latach / nowy dom


slonik86

Recommended Posts

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Różnica w zastosowaniu podstawek może być zasadnicza. W przypadku Bronze pamiętajmy, że masa jaką może przyjąć jedna podstawka to 3,6 kg. 

 

Te co zamówiłem mają 2.75kg na jedną podstawkę. Głośnik waży 10,32kg.  Powinno być ok 4 x 2.75 =11.

Jak nie to dam pod CD/wzmacniacz/gramofon i w tedy nie wiem czy nie będzie lepiej np. https://www.tophifi.pl/akcesoria/akcesoria-hi-fi/isoacoustics-aperta200.html

Cenowo na to samo by wychodziło co bronzer lub nawet lepiej, tylko nie wiem czy prawidłowy model do tego głośnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

W sensie masz takie wibracje że CD tnie?

Powiem Ci że to coś z tym odtwarzaczem może być nie tak.

Sprawdzał go ktoś?

Jest nowy, 2 miesiące ma.

denon dcd-900ne

Dałem wczoraj zwykle pianki pod nóżki i problem zniknął.dzis ma przyjść paczka z isoacoustics dam pod głośniki bo cała komoda aż drży.

Ostrzegano mnie że mają duży bas nawet w zestawie są pianki do bas reflexu tłumiące.

Problem jest tylko przy muzyce elektronicznej i przy mocno puszczanej muzyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołączę się do wątku, bo właśnie jestem świeżo po odsłuchu Musicala m2si z kolumnami Monitor Audio Bronze 500, jako źródło też ten nieszczęsny Denon DCD 900NE, Wprawdzie mi nie przerywa odtwarzania nawet przy głośnym słuchaniu, rutynowo podkleiłem pod nóżki podkładki filcowe, takie, jak do mebli, ale bardziej myślałem, by CDek nie rysował tego na czym stoi.
...a czemu Denon nieszczęsny, a no psuje się jak ruskie telewizory z lat '80 ;)Jeden DCD  Denona, padł mi, zanim kupiłem tego DCD 900NE, a dla odmiany PMA800NE padł 3 tygodnie po za kupie 900tki. I te wszystkie awarie albo już w czasie gwarancji (2 awarie DCD800NE), albo zaraz po jej opływie (3cia awaria DCD800NE, oraz totalne padnięcie PMA 800NE).   Teraz, tylko czekam, kiedy ta 900tka padnie :(

Czekam na wrażenia z odsłuchu Twojego zestawu DCD900NE i Muicala, bo prawdopodobnie szykuje się u mnie prawie taka sama konfiguracja;) różnica -  kolumny podłogowe MA Bronze 6. 

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zniknął z przerywaniem muzyki, kolumny są już wygrzane i czuć różnice w graniu.

Jedno jest pewne mój wzmacniacz denon pma 520e jest za słaby zniekształca dźwięk jak dochodzi do połowy pokrętła słychać to na albumach których często słucham. Tego głośniki potrzebują większej mocy. Sprawdzałem też z zatyczkami dostarczonymi do głośników i proszę nie idzie tą drogą. Cały urok głośników znika.  Podsumowując:

- mocniejszy wzmacniacz

- kolumny schodzą mocno w dół z basem kiedy trzeba ( nie są monotonne w odsłuchu), to jest piękne nie męczą nawet po 10 godz.  słuchaniu muzyki.

- brat chce mieć takie same :)

- sąsiad jest w szoku jak czysto grają :)

- Żona twierdzi cytuje ,, Może być" to znaczy że jest bardzo dobrze.

- za 1600zł za kolumnę nie wiem czy bym znalazł coś podobnego co by mnie tak cieszyło jak te głośniki.

A wzmacniacz musi poczekać na tą chwilę mam ważniejsze sprawy do ogarnięcia na tą chwilę.

Jeszcze jedno po szukaniu kolumn na rożnych forach i firm sprzedających sprzęt audio.

Ani razu nie spotkałem się nawet na filmach w Polsce żeby ktoś je oferował do pomieszczeń do 20m2 czy  25m2.

Oferują droższe z mniejszą mocą chociaż mają w ofercie jak sprawdzałem.
Oglądałem filmy Włoskie czy z USA wszyscy mówili to samo , wygląd nie powala ale głośniki do 1000 euro  trudno znaleźć z wykonaniem podzespołów w środku. Zobaczcie filmy i zdjęcia jak kolumna jest rozłożona na czynniki pierwsze ile głośnik niskotonowy zajmuje w obudowie. To samo powiedzieli mi w salonie lub proponowali Focala ale był droższy o 600zł na sztuce.

Te kolumny po rejestracji mają 8 lat gwarancji. Nawet jak je robił chińczyk. O czymś to świadczy. 

Jedyny minus że musisz mieć miejsce od tylne ściany to fakt lub coś co tłumi falę z tyłu.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 2.11.2023 o 22:58, Eltanianin napisał:

Dołączę się do wątku, bo właśnie jestem świeżo po odsłuchu Musicala m2si z kolumnami Monitor Audio Bronze 500, jako źródło też ten nieszczęsny Denon DCD 900NE, Wprawdzie mi nie przerywa odtwarzania nawet przy głośnym słuchaniu, rutynowo podkleiłem pod nóżki podkładki filcowe, takie, jak do mebli, ale bardziej myślałem, by CDek nie rysował tego na czym stoi.
...a czemu Denon nieszczęsny, a no psuje się jak ruskie telewizory z lat '80 ;)Jeden DCD  Denona, padł mi, zanim kupiłem tego DCD 900NE, a dla odmiany PMA800NE padł 3 tygodnie po za kupie 900tki. I te wszystkie awarie albo już w czasie gwarancji (2 awarie DCD800NE), albo zaraz po jej opływie (3cia awaria DCD800NE, oraz totalne padnięcie PMA 800NE).   Teraz, tylko czekam, kiedy ta 900tka padnie :(

Czekam na wrażenia z odsłuchu Twojego zestawu DCD900NE i Muicala, bo prawdopodobnie szykuje się u mnie prawie taka sama konfiguracja;) różnica -  kolumny podłogowe MA Bronze 6. 

Wczoraj odebrałem z reklamacji dcd 900 denon , przewijał mi utwory sam do przodu bez mojej ingerencji w pilota czy na panelu z przodu. Na serwisie wpisali ,, Wymiana bloku optycznego".  Ciekawe jak teraz będzie się sprawował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, slonik86 napisał:

Wczoraj odebrałem z reklamacji dcd 900 denon , przewijał mi utwory sam do przodu bez mojej ingerencji w pilota czy na panelu z przodu. Na serwisie wpisali ,, Wymiana bloku optycznego".  Ciekawe jak teraz będzie się sprawował.

Nie, chcę nic mówić, bo normalnie bym olał, bo płyta w prawdzie ma 73 min, ale oryginalna, wyjął bym z CDka, dmuchnął i ponownie odtworzył.....
No ale mój nowy Denon  DCD 900NE właśnie postanowił, ją "po przycinać", już na pierwszym utworze.
...czyli zaczyna się, to czego i tak powinienem być pewien ,że to tylko kwestia czasu...
Gdyby Denon PMA 800NE raczył mi paść 2-3 tygodnie wcześniej, NIE traktowałbym wadliwości poprzedniego Denon DCD 800ME, jako pechozol, TYLKO JAKO STANDARD DENONA i nie kupiłbym tej 900tki.
Powiedz mi, jak oceniasz pracę mechanizmu wysuwającego tackę na CD?
Jakieś "refleksje"?
Na razie nie chcę nic sugerować i nie podpowiadam.... ;) Bo nie wiem, czzy ja już jestem przeczulony, czy znów coś jest nie tak :(

Nigdy więcej Denona!
...a w smarkatych latach był on obiektem głębszych westchnień, niż Technicsy..... 😛

 

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica w jakości odważania nawet moja żona zauważyła jak przeprosiłem swojego starego odtwarzacza SONY (30 letni).

Sony zamulony , dźwięk jak z piwnicy lub za ściany.  Jak włączam płytę gdzie jest dużo soulu lub RNB to czuć że denon chcę grać i bawić się. 

Denon bije go na głowę. Odnośnie otwierania tacki , nie reaguje tak szybko jak w moim starym sony ale się przyzwyczaiłem nie ma problemu dla mnie jak poczekam 1s dłużej.  Błąd wystąpił 3 raz  w przeciągu 3 miesięcy od zakupu. Jedynym wyjściem było naciśniecie stop i włączenie płyty od nowa. A słucham bardzo dużo muzyki z cd. Nie ma problemu nawet z mocniej porysowanymi płytami. Miałem Technics CD , wydałem go za darmo rodzinie , nie potrafił odtworzyć wszystkich płyt nawet jak nie były porysowane.

Sony odbierał wszystkie ale jak już płyta była porysowana musiałem mu pomagać kremem NIVEA na cd i rozsmarować:)

Stary sposób z dzieciństwa:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, slonik86 napisał:

Odnośnie otwierania tacki , nie reaguje tak szybko jak w moim starym sony ale się przyzwyczaiłem nie ma problemu dla mnie jak poczekam 1s dłużej. 


NO, dobra, to tam nie problem.
...a jakieś refleksje odnośnie odgłosów pracy mechanizmu wsuwania / wysuwania tacki? Bo, ja mam wrażenie, że traktor, to obsługuje. Takie wyraźnie słyszalne  "rrrrrrrrrr". Nie że coś haczy, przycina, bo praca jest płynna, tylko po prostu nie jest to cichy "wślizg" ze szmerem, tylko bardziej warrrrrkot..

 

 

52 minuty temu, slonik86 napisał:

Sony odbierał wszystkie ale jak już płyta była porysowana musiałem mu pomagać kremem NIVEA na cd i rozsmarować:)

Stary sposób z dzieciństwa:)

Hehehe, skąd ja to znam... Troszkę trzeba było po polerować tym kremem i grało.... aż krem "zwietrzał" i wtedy zmyć pozostałość zimną wodą i znów NIVEA :D ...i znów grało.

Ja mam JVC z 1994, Grał bez zarzutu tak do 2016, wszystko nawet 80 min cd-ry Dźwięk, miał lepszy od tego Denona 800m czy 900. No ale w końcu laser się zmęczył No, ale po 23 latach ciężkiego tyrania , bo u mnie muzyka non-stop, to mu wybaczam. Leży w szafie i odpoczywa.... żal wyrzucić;)

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Eltanianin napisał:


NO, dobra, to tam nie problem.
...a jakieś refleksje odnośnie odgłosów pracy mechanizmu wsuwania / wysuwania tacki? Bo, ja mam wrażenie, że traktor, to obsługuje. Takie wyraźnie słyszalne  "rrrrrrrrrr". Nie że coś haczy, przycina, bo praca jest płynna, tylko po prostu nie jest to cichy "wślizg" ze szmerem, tylko bardziej warrrrrkot..

 

Tak zgadza się nie jest cichy , słychać tą zębatkę jak pracuje, masz racje.

Ogólnie tak coś mi się nie podoba po tej naprawie i dzwoniłem już do dystrybutora Horn , nawet nowe płyty ma problem z odbiorem przypadkowego utworu muszę czekać nawet z 10s. Słychać jak kręci i ma problem z odtworzeniem. To nie jest normalne. Posłucham parę dni i jak się ustabilizuje to nic nie będę już zgłaszał. Sprzęt ma 3 miesiące.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slonik86 napisał:

Tak zgadza się nie jest cichy , słychać tą zębatkę jak pracuje, masz racje.

Aha, to z jednej strony mnie uspokoiłeś, bo to znaczy, że te typy tak mają. Choć zdrugiej strony obawiam, się co dalej, to przecież Denon 😛

Z tej marki, to już chyba tylko logo zostało :(
 

 

1 godzinę temu, slonik86 napisał:

Ogólnie tak coś mi się nie podoba po tej naprawie i dzwoniłem już do dystrybutora Horn , nawet nowe płyty ma problem z odbiorem przypadkowego utworu muszę czekać nawet z 10s. Słychać jak kręci i ma problem z odtworzeniem. To nie jest normalne. Posłucham parę dni i jak się ustabilizuje to nic nie będę już zgłaszał. Sprzęt ma 3 miesiące.

Reklamuj, jak najszybciej... Bo cudów nie ma.

W chwili 3ciej reklamacji na gwarancji żądaj zwrotu kasy. Takie masz prawo.
Mój DCD 800NE, niestety 3ci raz raczył się zepsuć kilka miesięcy po gwarancji :( i co gorsze przed padaczką PMA 800NE, stąd w domu ten 900NE, którego się "boję" używać. Najczęściej słuchane płyty zgrałem do flac-ów na pendrive i oszczędzam napęd.
...ale przecież nie o to chodzi.



Z tej marki, to już chyba tylko logo zostało :(  Aż strach kupować sprzęt z wyższych serii....A wiem, że też się psuje, od serwisanta, który próbuje odratować tego PMA 800NE, choćby w torze analogowym, ( jest jednak problem, bo Horn, oczywiście nie chce udostępnić / sprzedać, schematu serwisowego). Padł w nim przetwornik D/A. Właściwie nie używany, bo wszystko było połączone analogowo, a D/A wyłączyłem  przyciskiem w panelu wzmacniacza.
Naprawa , tzn wymiana przetwornika D/A nieopłacalna.

Horn.... hmmm.. są różne opinie. Mi  CDka nie potrafili naprawić, do tego porysowali obudowę. Słabo, to wszystko wygląda. Wzmacniacza, nawet już do nich nie wysyłałem.

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te Denony aż tak się psują? Przymierzam się właśnie do zakupu wzmacniacza i biorę pod uwagę PMA-1700 NE i trochę mnie to martwi. Byłem w jednym z salonów w Warszawie w sprawie odsłuchu tego wzmacniacza i o "dziwo" Pan w salonie mi powiedział, że właśnie się ten wzmacniacz popsuł. Czyli musi być w tym wszystkim ziarnko prawdy że jest problem z ogólną niezawodnością 😞

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z  firmą Horn i jadę oddać towar znów na gwarancję, jestem maxa wkur....!

Wymienili mi wadliwą cześć na znów wadliwą ale już z innym błędem.  

Reguły nie ma , mam wzmacniacz denona 10 letni był katowany na maxa i nic się z nim nie dzieje oprócz zdrapanej farby.

7 letni gramofon Denona i wszystko działa poprawnie nawet jak dzieci małe ruszają.

Dlatego też chciałem następny sprzęt Denona liczyłem na jakość wykonania i się przejechałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...