Skocz do zawartości

Zmiana sprzętu po 10 latach / nowy dom


slonik86

Recommended Posts

Dzień dobry

Jestem tu nowy i mam prośbę o pomoc wyborze. Chcę zmienić sprzęt który miałem w mały pokoju do 10m2 wybrany na coś mocniejszego salon 30m2. Miejsce tylko na monitory.

W tej chwili posiadam :

wzmacniacz Denon PMA-520AE / głośniki Dali Zensor 1 / gramofon  Denon DP-29F i stary ponad 30 letni CD Sony który jest już na wykończeniu.

Słucham 90% z płyt CD i winyli , Rap / soul  a pod nogę House. Nie słucham z aplikacji streamingowych. Nie raz podłączam kontroler Dj-ski. 

Zakup chciałem zacząć od CD który muszę w miarę szybko zastąpić :

Denon dcd-900ne

Głośniki myślałem między  monitor audio bronze 100 vs dali oberon 3

Wzmacniacz chciałem z czasem dokupić już do kpl. Denon PMA-900HNE  , Proszę o pomoc może coś innego w podobnych cenach zaproponujecie. Będę wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, slonik86 napisał:

Dziękuje za odp.

Jeszcze zastanawiałem się nad  bowers & wilkins 606 s2 annniversary edition  , posiadałem kiedyś B&W i byłem zadowolony tylko zastanawiam się czy nie będą za słabe do salonu do 30m2 ? Na wyższy model 706 S3 po prostu mnie nie stać.

Akurat to, że 706 są wyższym modelem nie znaczy, że będą bardziej pasować do 30 m2 niż 606. Ja bym spróbował tych 606. Wypożycz lub kup wysyłkowo i posłuchaj, jak u Ciebie zagrają. Może stwierdzisz, że wystarczą. Słuchałem 706, 707 i 607 w 25 m2 i można z takiego dźwięku czerpać radość. Ewentualnie jest jeszcze opcja dokupienia suba - 2000 zł nowy).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj i Bronze 100 mogą być dla wielu zbyt małe, chociaż moim zdaniem to dobry kierunek, zwłaszcza z PMA-900HNE. Gdybyś zdecydował się na jaśniejszy wzmacniacz, jak np. Cambridge Audio CXA61 + WiiM Mini jako streamer, to na pewno warto będzie zwrócić uwagę na droższe Buchardty S300. 

W dobrej cenie mamy też Fyne Audio F500 - https://www.q21.pl/fyne-audio-f500-czarny-outlet.html

Do nich bardzo fajnie wpasuje się Audiolab 6000A - https://www.q21.pl/audiolab-6000a-czarny-outlet-24500.html

W takich cenach szkoda nie brać :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

606 czy 706 to efektywność około 88dB. Jestem naprawdę ciekawy, czy są między nimi słyszalne różnice w brzmieniu.

Siedzisz w trojkącie 4x4x3mtr

To powierzchnia max 6mtr kw/dźwięk bezpośredni.

Potrzebujesz monitorów na komodę.

Jeśli masz wątpliwości w kryterium powierzchnia i „moc” to bez obaw. Oba modele będą prima. Wybierz portfelem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AudioTube napisał:

Jestem naprawdę ciekawy, czy są między nimi słyszalne różnice w brzmieniu.

Ja zamieniłem 606 na 706, bo moim zdaniem to było po prostu słychać.  Ale to była wersja S2, więc różnica cenowa nie tak duża jak teraz w przypadku S3.

No i ogólnie polecam monitory od B&W 🙂.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zakupy idą do przodu , zamówiony większy regał na płyty u stolarza  , reszta pochowana:)

Denon dcd-900ne  zakupiony widoczny na zdjęciu + jak to wygląda u mnie na komodzie.

Ewidentnie potrzebne są mi mocniejsze monitory.Vocale ok ale jeak coś mocniejszego chcę włączyć to brakuje mi tu mocy , basu i średnich tonów.  Na Kolumny podłogowe brak miejsca. 

W Koninie w salonie mogę odsłuchać Dali oberon 3 /  monitor audio bronze 100 / Fyne Audio F500 

bowers & wilkins tylko najbliższe salony audio to Poznań.

 

Pytanie teraz czy warto jechać 100km po B&W 606 S2  , druga sprawa bo już się pogubiłem jaka jest drastyczna różnica między S3 lub 706 S3 707 S3

Ceny są mocno rozbieżne B&W.

 

 

 

audio.PNG

Edytowano przez slonik86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan ze sklepu widział tę fotkę? Tutaj ściana, w szczególności lewy narożnik wzmocnią bas i monitory na 18 cm głośniku spokojnie wystarczą. Niezależnie od tego, ze nie ma tu gdzie wstawić podlogówek.

Rozumiem, że salon ma pewnie 30m2 razem z otwartą kuchnią, ale Ty słuchasz w wydzielonej części tego salonu, którą w pewien sposób określa ta ceglana ściana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, slonik86 napisał:

własnie rozwiałem z panem ze sklepu q21 , tylko kolumny podłogowe.

W sensie to jakieś guru jest?

17 godzin temu, slonik86 napisał:

salon + kuchnia 36m2  , tylko salon to ta mniejsza połowa. Nie mam gdzie  zmieścić podłogowych kolumn a komoda jest w miarę wysoka że jak siedzę na przeciwko to głośniki te nawet mniejsze  zensor 1 są na wysokości głowy.

 

No to monitory pokroju Silver 100 czy KEF R3 sobie sprawdź.

Gdzie ten Pan z Q21 polecał postawić te podłogówki?

Na tej szafce? Czy ją wymienić?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy u nas ma swoje zdanie, niektórzy mogą czasem wyrażać je dość dosadnie. 

Silvery 100 są fajną opcją, ale obecny wzmacniacz nie da im tego, czego potrzebują moim zdaniem. Omawiamy je i kilka innych pozycji w naszym filmie z podstawkami do dużych pomieszczeń, w wolnym czasie warto obejrzeć :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2023 o 09:54, slonik86 napisał:

Dziękuje za odp.

Jeszcze zastanawiałem się nad  bowers & wilkins 606 s2 annniversary edition  , posiadałem kiedyś B&W i byłem zadowolony tylko zastanawiam się czy nie będą za słabe do salonu do 30m2 ? Na wyższy model 706 S3 po prostu mnie nie stać.

Bardzo fajne granie tylko nie mam pewności czy Denon to do nich udany kompan. Warto sprawdzić czy posłuchać bo do Rapu B&W nie ma aż tak nisko schodzącego miękkiego basu bardziej konturowy i zwarty ale jest go pod dostatkiem. 706 graja szerszym dźwiękiem maja więcej średnicy niż 606 i bardziej miękko graja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Każdy u nas ma swoje zdanie, niektórzy mogą czasem wyrażać je dość dosadnie

Nie no Panowie bez jaj :) może po prostu trzeba czasem wykazać się kreatywnością bo za taki tekst, że mam zmienić meble to trochę zraziłbym się do sklepu :) Stać was przecież na dużo więcej :)

 

Jeśli pójdziesz w kierunku ciepłego wzmaka choćby tego Denona to posłuchaj u panów z Q21 takiej opcji :)
https://www.q21.pl/klipsch-rb-81-ii-czarny.html

jako alternatywa do innych modeli, które tu polecono. :) Myślę, że przy Twoim guście muzycznym te mogą wypaść całkiem spoko :) Dosyć spore jak na monitory ale wydajnością to już niedaleko im do małych podłogówek :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

Nie no Panowie bez jaj :) może po prostu trzeba czasem wykazać się kreatywnością bo za taki tekst, że mam zmienić meble to trochę zraziłbym się do sklepu :) Stać was przecież na dużo więcej :)

 

Jeśli pójdziesz w kierunku ciepłego wzmaka choćby tego Denona to posłuchaj u panów z Q21 takiej opcji :)
https://www.q21.pl/klipsch-rb-81-ii-czarny.html

jako alternatywa do innych modeli, które tu polecono. :) Myślę, że przy Twoim guście muzycznym te mogą wypaść całkiem spoko :) Dosyć spore jak na monitory ale wydajnością to już niedaleko im do małych podłogówek :P

Fajny pomysł , dzięki :)

Po drugie mogę przesłuchać to w Koninie na miejscu:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...