Skocz do zawartości

Denon AVR-X1800H Czy to żart?


Piotr Sonido

Recommended Posts

zamiast korzystac i kupowac gdy sa ostatnie lezaki sklepowe w tej cenie to wy dyskutujecie o tym ze nowa nizsza seria jest droga i jaki ma to sens  gdy sa lepsze starsze modele i tansze na rynku :)

tak sa ale tylko do wyprzedania zapasow ! 

taniej juz nie bedzie dlatego producent zrobil nowy cennik na swoje produkty a wam za rok przyjdzie placic 35% wiecej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2023 o 18:48, PanKlor napisał:

Nie znalazłem taiego zapisu w regulaminie konkursu. W USA już byś poszedł z torbami ;)

W USA msueli byśmy się sądzić i zrobić z tego szoł. I zarobić :)

Dnia 6.10.2023 o 18:48, PanKlor napisał:

Dlaczego miałoby być wyjątkiem? Pewnie coś się znajdzie jak się głębiej poszuka. 

A już nie pamiętam o co chodziło.

 

X2800 jest w leżakach sklepowych............

Zarejestrowałeś się żeby napisać że to forum się czyta słabo?

To nie czytaj. My tu o poważnych rzeczach rozmawiamy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarejestrowalem sie bo mialem problem z odsluchem ale jakies pojecie o analizowaniu cen i tzw.bebechow mam  w tym przemyslenia na podobne tematy

dzis denon x2800 kosztuje 3300  a  x1700  2300

czy sie oplaca doplacic ? 

twoj wybor a mi nic do tego i bym raczej doplacil do x3800 bo dopiero wtedy imax enhanced wchodzi w gre a to na streamie od disney plus ma jakis glebszy sens

auro raczej nie jest przyszlosciowe 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bora902 napisał:

zarejestrowalem sie bo mialem problem z odsluchem ale jakies pojecie o analizowaniu cen i tzw.bebechow mam  w tym przemyslenia na podobne tematy

dzis denon x2800 kosztuje 3300  a  x1700  2300

czy sie oplaca doplacic ? 

twoj wybor a mi nic do tego i bym raczej doplacil do x3800 bo dopiero wtedy imax enhanced wchodzi w gre a to na streamie od disney plus ma jakis glebszy sens

auro raczej nie jest przyszlosciowe 

 

 

 

Imax enhanced na disney plus ma tylko inne prporcje obrazu

https://help.disneyplus.com/pl/article/disneyplus-imax-enhanced#two

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena x1800 jest skalkulowana na podstawie tego po ile producent chce sprzedawac ten model w 2024 roku 

to zadna wiedza tajemna nie jest :)

na kazdym forum swiatowym pisze sie o INFLACJI  i nie jest ona tylko polska specjalnoscia  jak tvn24 imputuje

tu bym raczej doszukiwal sie wplywu "iphone price index " a nie  price list modeli danego producenta ...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ze zyjecie w matrixie niskich cen ale te czasy juz nie wroca :)

predzej zostanie wstrzymana sprzedaz danego produktu na nierentownym rynku niz jego cena spadnie do 1/5 ceny nowego iphone  za ktory ludzie placa wielkie pieniadzie i nie narzekaja ze drogo 😜

producenci TV i sprzetu HIFI tez analizuja wzrosty cen podobnych towarow z branzy high tech  lub pokrewnych  regulujac wlasne cenniki

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1800H

Screenshot2023-10-11at14_16_09.png.1c3331450714aaa4a73f31a0bd67cccd.png

 

X2800H

Screenshot2023-10-11at14_15_54.png.26024eb9367ed5d442dcda8e40fea03d.png

 

Co to za kółka przy DTS HD MA w X2800H? To jakaś opcja za dopłatą? Nie ma legendy co oznacza dany znak. Ptaszek to wiadomo, że wspiera dany standard. Znak "-", że brak obsługi. Czym jest kółko. 

Dopiero model X4800H ma ptaszki przy DTS-HD MA i TrueHD. Nawet X3800H nie ma. WTF?

X4800H

Screenshot2023-10-11at14_32_30.png.763c5510c8b3207b69547b768e62ed30.png

 

 

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że błędy na stronie. Coś źle się sformatowało. Z tego co widzę to X1800H ma "Dialog Enhancer" a X2800H nie ma. Tylko za to dopłaca się większą kasę. Chyba, że diabeł tkwi w szczegółach i elektronika, układy scalone są lepsze w X1800H niż X2800H w co wątpię. Trochę nietypowa sytuacja rynkowa, żeby gorszy model był droższy od wyższego modelu. Chociaż ta cena X2800H to nie jest cena normalna, tylko ten model jest na przecenach aktualnie. X2800H chyba kosztuje normalnie 4500 złotych. Tutaj by się zgadzało jakby X2800H wrócił na normalną cenę. X1800H 3900 zł a X2800H 4500 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2023 o 23:30, bora902 napisał:

dzis denon x2800 kosztuje 3300  a  x1700  2300

Ale nie o tym jest wątek :/

23 godziny temu, bora902 napisał:

cena x1800 jest skalkulowana na podstawie tego po ile producent chce sprzedawac ten model w 2024 roku 

to zadna wiedza tajemna nie jest :)

na kazdym forum swiatowym pisze sie o INFLACJI  i nie jest ona tylko polska specjalnoscia  jak tvn24 imputuje

tu bym raczej doszukiwal sie wplywu "iphone price index " a nie  price list modeli danego producenta ...

 

 

Bzdura. W 2024 jesli producent będzie chciał to podniesie cenę.

Polska strona pokazuje głupoty. Tak już bywało wcześniej.

A ceny nie wróca do dawnych ale widać wyraźne korekty cenowe.

A amplitunery Denona najmocniej są teraz zaimportowane na lini u nas drogo za granica znacznie taniej. Obok nich Yamaha. Więc to kwestia czasu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

UP bo wygląda że temat trzeba podbić bo nadal budzi emocje i pytania.

A skoro mowa o cenach, zastanawiam się jak to jest że na niemieckim amazonie cena Yamahy rx-v6A utrzymuje sie w granicach 1350 zł a na polskim 2749 (podobnie jak iw polskich sklepach wg popularnej porównywarki cenowej) i ani drgnie. Na niemieckim amazonie jest uwzględniony polski podatek VAT, jeśli dobrze widziałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...