Skocz do zawartości

Wzmacniacz wielokanałowy do kina domowego oraz audio


sqbanczyk

Recommended Posts

23 godziny temu, sqbanczyk napisał:

W sobotę jadę na odsłuch wiec zobaczę jak gra marantz, bo a6a kupiłem w ciemno z poleceń w sieci i Top hi fi 

Czemu nie warto dokładać do PM7000N? 

Dokładnie jak pisał Michał. Szukasz dobrej końcówki a nie przeciętnego, no dobra sympatycznego wzmacniacza z siecią.

17 godzin temu, sqbanczyk napisał:

Czysty wzmacniacz? 

A do niego mozna podlaczyc gramofon, cd, i ampli kina tak ze jak bede chcial sluchac  cd lub gramofonu to nie musze wlaczac ampli kina domowego? 

Jak kupisz czysty wzmacniacz to pewnie że tak.

15 godzin temu, sqbanczyk napisał:

Jaki  czysty wzmacniacz polecacie? 

Pod Bowersy ciepły. Bardzo. Musical, Atoll,

14 godzin temu, Q21 napisał:

Audiolab 8300A to też opcja, której warto posłuchać. 

Ten nie jest ciepły. Nie do Bowersa.

7000A raczej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzieki za wypowiedzi, tam gdzie jade sa dostepne  Musical Fidelity M3si , Audiolab 7000A , Rotel A14 MKII

Jesli spodoba mi sie dzwiek Marantz SR7015  to wystawie a6a , jak pójdzie w dobrej cenie to bym wzial SR7015 i jeden z wymienionych wyzej wzmacniaczy .

Z muzyki slucham ,rock , rap , metal, ragge , itp. Np po paru kawalkach sluchaniu AC/DC z vinyla na a6a dzwiek robi sie meczacy.

Wczesniej mialem v6a podlaczona do PC po optyku w nim dzwiek z gier byl spoko a gdy przesiadlem sie na a6a to dzwiek jest  taki jak by plastikowy nie wiem jak to  do konca opisac.

Edytowano przez sqbanczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też do końca nie wiem czy wiem o co Ci chodzi, ale połączenie yamahy z Bowersami to odważne połączenie, ale jak mówiłem branża w dużej mierze sprzedaje  to co im się opłaca, a to Twoje zestawienie sugeruje jeden konkretny sklep, który ja omijam szerokim łukiem, właśnie za takie różne zestawienia :) z Marantzem powinno być lepiej wg mnie ale sam ocenisz:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

No też do końca nie wiem czy wiem o co Ci chodzi, ale połączenie yamahy z Bowersami to odważne połączenie, ale jak mówiłem branża w dużej mierze sprzedaje  to co im się opłaca, a to Twoje zestawienie sugeruje jeden konkretny sklep, który ja omijam szerokim łukiem, właśnie za takie różne zestawienia :) z Marantzem powinno być lepiej wg mnie ale sam ocenisz:) 

I tak i nie. Teraz wszyscy mamy praktycznie to samo ;) Przynajmniej jeśli chodzi o te popularniejsze marki a tu wspomniane Atolle, które wymieniane były już wielokrotnie wydają się najsensowniejszą opcją choć faktycznie - preamp będzie z Yamahy a to on kształtuje brzmienie w pierwszej kolejności dlatego ja sugerowałem wypożyczenie bo dzięki temu kolega sprawdzi czy to połączenie ma dla niego sens. Być może będzie trzeba rozważyć wymianę Yamahy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Oczywiście, że wszyscy macie prawie to samo, choć szczerze? Szkoda, że nie macie faktycznie jeden do jednego, bo potem człowiek jak chce porównać różne zestawienia to jeździ po 10 sklepach a i tak nie dopasuje idealnie bo w każdym inna sala inna akustyka :D :P

Ale jeśli odnosiliście się do tego sklepu o którym pisałem, to dalej stoję przy tym, że jest jeden sklep który chętnie zestawia Bowersy z Yamahą :) reszta zauważyłem, że sugeruje to sprawdzić przed zakupem ;) . Zresztą ostatnio słyszałem nawet, że zestawienie Yamaha V4A to świetna opcja do stereo bo ten ampli kina domowego gra rewelacyjnie. Dodam, że pytanie brzmiało, szukam wzmacniacza stereo do jasnych kolumn ( Klipsch) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sqbanczyk napisał:

Wczesniej mialem v6a podlaczona do PC po optyku w nim dzwiek z gier byl spoko a gdy przesiadlem sie na a6a to dzwiek jest  taki jak by plastikowy nie wiem jak to  do konca opisac.

No to moim zdaniem masz coś nie tak skonfigurowane. Bo A6A gra wyraźnie  lepiej od V6A.

Bowers nie jest dobrym połączeniem z Yamaha i to się nie zmieni.

I niesyety ale Michał ma racje. to Tylko na papierze wygląda że salony mają to samo.

Chociażby Topy mają blokadę na Rotela, Bowersy, Node, niektóre NADy. To z tych podstawach modeli.

Inne salony mają z kolei co innego.

12 godzin temu, sqbanczyk napisał:

Dostałem emaila ze maja jeszcze na stanie oto te amplitunery:

Audiolab 6000a

Audiolab 9000a

Cambridge CXA61

Cambridge CXA81

Denon PMA900

Rotel A11

Mission 778x

Leak Stereo 130

Leak stereo 230

Roksan Attessa

Któryś z nich jest jeszcze godny sprawdzenia? 

Wszystkie :)

Ale tak powaznie to są wzmacniacze.

Jeśli Bowersy zostają to do nich będzie pasować Audiolab, Rotel, Roksan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sqbanczyk napisał:

Dostałem emaila ze maja jeszcze na stanie oto te amplitunery:

Audiolab 6000a

Audiolab 9000a

Cambridge CXA61

Cambridge CXA81

Denon PMA900

Rotel A11

Mission 778x

Leak Stereo 130

Leak stereo 230

Roksan Attessa

Któryś z nich jest jeszcze godny sprawdzenia? 

A moja rada jest taka żebyś nie próbował na siłę sprawdzić całego rynku bo widzę, że do tego to zmierza. Nie uda Ci się to a skończy się frustracją i brakiem wniosków. Bowersy grają jasno, Attessa gra jasno i bez dołu, tak samo zachowuje się Rotel także według mnie to ryzykowne połączenie. Czy ustaliłeś już w ogóle tryb postępowania ? W sensie czy idziesz we wzmaka, końcówkę mocy czy nowego ampa ? Czy nie wiadomo póki co nic ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...