Skocz do zawartości

Amplituner do ok. 5000 zł


Szuprycz

Recommended Posts

5 godzin temu, peti1 napisał:

Dzięki za radę, popróbuję jeszcze z ustawieniem suba w innym miejscu.

Mam pytanie o Sony TA-AN1000 bo w danych technicznych znalazłem info, że jego pobór mocy to tylko 240 W. Jak ten amplituner napędza 7 kanałów przy tak małym zapotrzebowaniu na energię?

Nie mam pojęcia, waty zawsze się liczy inaczej, deklarują 165W na kanał przy 6 ohmach, nie wiem czy na 1 kanał, czy w stereo, czy jak. Mam podpięty i bez żadnego problemu napędza 5.1, a wkrótce zrobię 5.1.2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2023 o 11:24, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Prosimy o argumenty mówiące o tym, że jest "lepiej". Marka, jeszcze niedawno, bo dwa lata temu była na dnie, dziś w cale nie jest lepiej. Brak stabilności jest jednoznaczne z siłą marki.

Prosze o argument dlaczego wnioskujesz że nie jest lepiej?

Pioneer, Onkyo i Integra wypościły nowe modele. Są dostępne, jest Polska dystrybucja. Jest Dirac na pokładzie. Skąd takie wnioski?

Dnia 30.08.2023 o 11:24, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Support - mam na myśli dostarczanie aktualizacji, pielęgnowanie produktów. Nie skupiłem się tutaj na relacji dystrybutor-klient.

Zatem gdzie jest problem w supporcie Pioneera?

Jak pisze wyżej

Dnia 30.08.2023 o 19:46, przemeklbn napisał:

Akurat wyniki finansowe łatwo sprawdzić, bo właścicielem Premium Audio Company jest VOXX, który jest notowany na giełdzie NASDAQ, a w związku z tym wszystkie szczegółowe informacje można przeczytać w raportach giełdowych. A wygląda to tak, że strata netto w Q1 2023 wyniosła 6.5 milionów dolarów, a za Q2 już $10.7m, czyli strata wzrosła aż 65% kwartał do kwartału. A największą kulą u nogi VOXXa jest właśnie oddział Premium Audio Company (marki Onkyo, Pioneer, Integra, Elite i reszta), gdzie sprzedaż spadła 32% kwartał do kwartału. Sam prezes VOXXa przyznał, że "Premium Audio has been hit hard.”
Marnie to wygląda, ja bym nie nazwał tej sytuacji stabilną.

Ile wynosi strata Yamahy?

A ddoajmy VOXX o ktorym mówisz że jestna giełdzie to

"VOXX International"

Do którego wchodzi

obraz.png.3388a880603d7c59489e822d57439693.png

A dopiero potem do sekcji Consumer wchodzi

obraz.png.0d023cc1b495d49f0f96a5dc878c28da.png

Prosze zatem o informację. JAk wygląda zysk/strata poszczególnych działów VOXX. A potem na rozpiskę w samym Consumer.

Bo może to biometrics jest przyczyną strat? Brałes to poduwagę?

 

14 godzin temu, Szuprycz napisał:

Czytam w necie że do X3800 i LX305 też coś bezprzewodowo podłącze. Nie wiem tylko jak to tam działa.

Ale nie w kinie.

To będa satelity multirrom. Ale one nie grają dekodowanego dzwieku surround.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ile wynosi strata Yamahy?

Kogo pytasz? Sam sprawdź. Ja w ogóle nie poruszałem tematu innych firm, więc skąd to pytanie.

 

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Prosze zatem o informację. JAk wygląda zysk/strata poszczególnych działów VOXX. A potem na rozpiskę w samym Consumer.

Bo może to biometrics jest przyczyną strat? Brałes to poduwagę?

Przecież to możesz sam sprawdzić, dane są ogólnie dostępne. Podtrzymuję to co napisałem wcześniej, z raporów giełdowych wynika, że odział Premium Audio Company powoduje największe straty w całej grupie. Jaki sens miałoby tutaj przepisywanie szczegółowych danych z tych raportów tutaj na forum? Jeżeli nie zgadzasz się z wnioskami przedstaw fakty, które temu przeczą.

 

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Bo może to biometrics jest przyczyną strat? Brałes to poduwagę?

Zamiast 'gdybać' po prostu zajrzyj do źródeł. Zamiast 'A może to, a może tamto' zerknij na liczby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gumowe Ucho napisał:

Mam podpięty i bez żadnego problemu napędza 5.1, a wkrótce zrobię 5.1.2.

Grać pewnie gra. Ja mialem wyraźnie mocniejszy amplituner i odczulem przesiadkę na jeszcze mocniejszy a potem jeszcze dodanie końcówki mocy. Oczywiście pozostaje kwestia głośników oraz naszych oczekiwań (skali porownawczej). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, przemeklbn napisał:

Kogo pytasz? Sam sprawdź. Ja w ogóle nie poruszałem tematu innych firm, więc skąd to pytanie.

Pytanie stad że wiekszosc firm zwiazanych z audio notowanych na giełdzie ma straty. Konsekwencja pandemii i za szybko podniesionych cen przez producentów.

13 minut temu, przemeklbn napisał:

Przecież to możesz sam sprawdzić, dane są ogólnie dostępne. Podtrzymuję to co napisałem wcześniej, z raporów giełdowych wynika, że odział Premium Audio Company powoduje największe straty w całej grupie. Jaki sens miałoby tutaj przepisywanie szczegółowych danych z tych raportów tutaj na forum? Jeżeli nie zgadzasz się z wnioskami przedstaw fakty, które temu przeczą.

Nie mam podstaw się nie zgadzać. Dopytywałem. Jeśli w grupie jest Jamo no to mnie to nie dziwi :) po prostu :P Posty nie są jakas formą kłótni z Toba. nie tak to odbieraj.

Pisałem tylko w nawiązaniu do postu Top HiFi że nie ma jasnych podstaw aby uważać że support Yamahy jest obecnie lepszy od Onkyo/Yamahy ani jak to zostało ujęte "brak stabilności".

To naturalne że firmy audio przechodzą z rąk do rąk. I to często.

Yamaha jest dość specyficzna w tym segmencie gdyż ma rózne segmenty

Oprócz znanego na tym forum Audio HiFi Yamahy

Jest rynek profesjonalny czyli instrumenty  skrócie oraz rynek motoryzacyjny. Motocykle, quady czy skutery wodne itp.

Nie wiem, ale jeśli marka jest wspolna a na to wygląda to jeden segment może chwilo podtrzymać straty innego filara.

Tak to działało wiele lat w Sony.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Pytanie stad że wiekszosc firm zwiazanych z audio notowanych na giełdzie ma straty. Konsekwencja pandemii i za szybko podniesionych cen przez producentów.

Nie mam podstaw się nie zgadzać. Dopytywałem. Jeśli w grupie jest Jamo no to mnie to nie dziwi :) po prostu :P Posty nie są jakas formą kłótni z Toba. nie tak to odbieraj.

 

Dlatego uważam, że dyskusja ma sens tylko, gdy przytaczamy konkretne fakty/liczby. Ja osobiście mam absolutnie nieemocjonalny stosunek zarówno do jednej jak i drugiej firmy. Niemniej dane finansowe pokazują sytuację w kategorii  'stabilność finansowa' i tu nie ma co czarować. To czy taki biznes może jechać na kroplówce latami, czy jest sprzedawany/zamykany to już decyzja właścicieli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

 

Ale nie w kinie.

To będa satelity multirrom. Ale one nie grają dekodowanego dzwieku surround.

Czy właściwie jak chce satelity surrond podłączyć to tylko Yamaha i Sony? To mi troche upraszcza wybór ;)

Kwestia czy A2A czy V6A...

Edytowano przez Szuprycz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, PanKlor napisał:

Grać pewnie gra. Ja mialem wyraźnie mocniejszy amplituner i odczulem przesiadkę na jeszcze mocniejszy a potem jeszcze dodanie końcówki mocy. Oczywiście pozostaje kwestia głośników oraz naszych oczekiwań (skali porownawczej). 

Lepsze jest wrogiem dobrego:-) Myślę, że po prostu masz już wyższe wymagania, bo parę systemów w górę przerobiłeś. Ale na start pewnie nawet podstawowy system sprawia dużą frajdę i można być zadowolonym. Ale ogólnie tak - czym więcej kanałów i lepsze wzmocnienie tym będzie lepiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Szuprycz napisał:

Czy właściwie jak che satelity surrond podłączyć to tylko Yamaha i Sony?

Jeśli bezprzewodowo satelity w ramach jednego systemu, to tak. Tylko Yamaha i Sony.

A zauważcie jaki skok by zrobili producenci amplitunerów jak by się dało sparować z surroundami przenośne głośniki Bluetooth np. JBL FLIP 6. 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, peti1 napisał:

Ta informacja pojawia się nie tylko w instrukcji ale i w opisach tego suba w wielu sklepach internetowych. Czyżby wszyscy się mylili?

Pewnie wkradł się marketing - niby ustawisz fazę, odcięcie itp. Może to mają na myśli. 

Różnica w Pro jest taka, że możesz próbować powalczyć z akustyką pomieszczenia za pomocą equalizera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PanKlor napisał:

możesz próbować powalczyć z akustyką pomieszczenia za pomocą equalizera. 

Ugolnie to nie tylko EQ... za pomocą apki mamy pełne sterowanie subem i jego parametrami. 

Uproszczając... Bez PRO, SVS ma taki sam DSP jak każdy sub podobnej klasy z pokrętłami odcięcia, fazy itp. Z PRO mamy dużo większe możliwości konfiguracyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PanKlor napisał:

Pewnie wkradł się marketing - niby ustawisz fazę, odcięcie itp. Może to mają na myśli.

Na amerykańskiej (czy raczej globalnej) stronie SVS faktycznie wyraźnie podają, że DSP w SB1000 to nie tylko zmiana fazy i odcięcia: 'sophisticated DSP is perfectly tuned to the unique driver and cabinet configuration and its equalization curve is optimized for enhanced transient response and room gain'. Tyle, że faktycznie bez konfiguracji użytkownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PanKlor napisał:

Grać pewnie gra. Ja mialem wyraźnie mocniejszy amplituner i odczulem przesiadkę na jeszcze mocniejszy a potem jeszcze dodanie końcówki mocy. Oczywiście pozostaje kwestia głośników oraz naszych oczekiwań (skali porownawczej). 

Przesiadłem się z nieco mocniejszego Denona z 2011 r. i bardziej czuję różnicę w charakterze grania - jaśniejszy, analityczny.

2 godziny temu, Butler napisał:

Ugolnie to nie tylko EQ... za pomocą apki mamy pełne sterowanie subem i jego parametrami. 

Uproszczając... Bez PRO, SVS ma taki sam DSP jak każdy sub podobnej klasy z pokrętłami odcięcia, fazy itp. Z PRO mamy dużo większe możliwości konfiguracyjne.

To jest coś warte? Ampli już tak czy siak kalibruje, ważne mieć jeszcze więcej opcji? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Gumowe Ucho napisał:

Przesiadłem się z nieco mocniejszego Denona z 2011 r. i bardziej czuję różnicę w charakterze grania - jaśniejszy, analityczny.

Jasne. Zwracam tylko uwagę, że Sony mocarzem nie jest (240 W poboru mocy, min. 6 Ohm). Może się okazać, że jak dostanie ciut bardziej wymagające kolumny/więcej kanałów to się nie wyrobi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, PanKlor napisał:

Jasne. Zwracam tylko uwagę, że Sony mocarzem nie jest (240 W poboru mocy, min. 6 Ohm). Może się okazać, że jak dostanie ciut bardziej wymagające kolumny/więcej kanałów to się nie wyrobi.

Właśnie się nad nim zastanawiam. Chce podpiąć Wilson EL 10. Co sądzisz? Wybór między Sony a Yamaha A2A.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PanKlor napisał:

Sądzę, że nie podpinałbym ich pod Sony. Pewnie się nic nie stanie ale Sony wymaga min. impedancji 6 Ohm a te kolumny mają 4. Yamaha ma niby  min. 6 Ohm ale w instrukcji dopuszcza 4 Ohm fronty. 

A możesz mi wytłumaczyć proszę czym ryzykuje podłączając je do Sony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...