Skocz do zawartości

Zestaw początkowy.


jacko1970

Recommended Posts

Dzień dobry.

Lubię słuchać muzyki od lat.

Zastanawiam się nad kupnem zestawu: gramofon, kolumny, amplituner. Zobaczyłem zestaw Theater 500 + DENON 800H+ DUAL DT500. Czy wart jest swojej ceny?

Czy może w tej cenie inny zestaw?

Jestem początkującym w kwestiach technicznych. Muzyka hmmmmm słucham raczej spokojnej typu Frank Sinatra, Nat Kong Cole, Engelbert Humperdinck. Z młodszych Sade, Sting.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest warte ceny, zależy od ciebie. Nieważne ile to będzie kosztowało - możesz celować w zestaw za kilka tysięcy lub za więcej.

Nawet za mniej.

Jednak powinieneś posłuchać wszystkiego, bo fakt że Coś jest droższe nie znaczy, że będzie lepsze a ewentualnie inne.

Że swojej strony mogę polecić Pylon Audio Diamond 25.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli że cokolwiek ci się spodoba powinieneś to w domu przetestować. Najlepiej by to sprawdzić w miejscu docelowym.

Nie wiem niestety ile sprzęt kosztuje w Polsce.

Kolumny np. od Pylon Audio - mają kilka linii- tańsze też - podłogówki i monitory.

To sam np z Qacoustics. Taga Harmony, Monitor Audio, Dali,  Polk Audio.

Wzmacniacz, jeśli chcesz adapter, musi mieć też wejście na adapter. Choć są też osobne wzmacniacze adapterowe.

Ja zawsze, jak szukam czegoś, robię listę sprzetu który mi odpowiada pod względem wyglądu I ceny. Potem zaczyna się zabawa.

Pewne rzeczy można też kupić z drugiej ręki od osób prywatnych, lub ze sklepów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Chcesz słuchać głownie płyt, czy może radia internetowego, czy może Spotify lub Tidala?

Ogólne proporcje wydawanych pieniędzy  powinieneś przyjąć na poziomie - kolumny 50-60 %, pozostałe klocki - jeśli gramofon ma być głównym źródłem to 30 %, amplituner pozostałe 10-20 %. Jeśli gramofon ma być rzadko używany, a grać będziesz głownie z ampli  to możesz trochę pieniędzy przeznaczonych na kupno gramofonu dorzucić do amplitunera.

To oczywiście proporcje cenowe nowych sprzętów. Kolumny możesz kupić używane i wtedy mniejszy odsetek kwoty powinieneś na nie przeznaczyć. 

Używane kolumny są najmniej ryzykowne ze sprzętów. W kolumnach nie ma za bardzo co się popsuć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście płyt. Czyli lepiej wszystko oddzielnie kupować niż w komplecie. Dzięki za info.

A jeśli można określić to jakie firmy jakie sprzęty mają na poziomie zadawalającym. Oczywiście gramofony, amplitunery i kolumny?

Przepraszam, że tak pytam ale słucham muzyki z kompa, i chyba dorosłem na kupno bardziej profesjonalnego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddzielnie jest chyba rzeczywiście lepiej - jak cos padnie to bedzie to jeden komponent no i mozesz sobie zmieniac co jakis czas.

Elektroniką to Rotel, Yamaha, Denon, Cambridge Audio, Audiolab, Taga Harmony, Primare, Vincent

Jak kolega wyżej wspomniał warto też z drugiej reki się rozejrzeć - czasem salony maja demo modele albo coś co klient w rozliczeniu zostawił. 

Kolumny jak wyżej już wspomniałem plus może Heco. 

Jeśli odtwarzanie z cd to możesz kupić odtwarzacz lub jeśli wzmacniacz ma wejścia cyfrowe, możesz pokusić się o transport cd - ja używam cxc v2 od Cambridge Audio. Bardzo dobry.

Od Taga Harmony też nowy odtwarzacz cd jest i wygląda całkiem ciekawie.

Są też oczywiście tańsze na rynku.

Adaptery np. od Audio Technica. To bardzo znana i dobrą marka.

To tyło co pamiętam. 

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacko1970, jak duże masz pomieszczenie? To dość istotne, by dobrać odpowiednie kolumny. 

Szukając zestawu gramofon + wzmacniacz + kolumny na pewno bym spojrzał na Regę Brio, do tego Pro-Ject Debut Carbon III DC ze wkładką 2M Red -https://www.q21.pl/pro-ject-debut-carbon-iii-dc-2m-red.html. Zajmuje nam to nieco ponad połowę budżetu, ale to bardzo przyszłościowy zestaw. Do tego możesz dobrać kolumny z naszego outletu, np. Fyne Audio F500, System Audio Saxo 40, czy Dali Oberon 7. To fajne, uniwersalne kolumny. W razie czego zapraszamy na odsłuchy :)

W razie czego warto też spojrzeć na Monitor Audio Bronze 200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...