Skocz do zawartości

Dobór kolumn


Piorek169

Recommended Posts

Porównywałem. Z różnymi, od lampowych po klasy AB. Słyszałem różnice, szczególnie między One a lampą. Każdy ma inne ucho i trzeba porównać samemu. 

A wybrałem go głównie przez funkcjonalność i design, który mi się podoba. Nie wiem czy różnice w dźwięku między porównywalnymi wzmacniaczami w tym budżecie są na tyle znaczące, żeby to był jedyny argument w wyborze. Dźwięk z lampy mi się podobał ale funkcje już mniej.

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 

Ja chciałem mieć jak najwięcej w jednym urządzeniu. A do one cast mam podłączony odtwarzacz CD i gramofon, a streaming jest zintegrowany. 

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Uuuu to jest kiler pytanie w PL.

Odpowiedź jest. Polecam bo mam.

Nie każdy może poświęcić dużo czasu na cięgle testowanie różnych sprzętów i potem polecanie konkretnych. Ja mogę polecić ten, który mam bo go znam i się sprawdza. Czy są lepsze rozwiązania? Pewnie sa. Nie będę polecał sprzętu, o którym czytałem w gazecie że jest dobry i polecają, a go nie słyszałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Webster.brd napisał:

Porównywałem. Z różnymi, od lampowych po klasy AB. Słyszałem różnice, szczególnie między One a lampą. Każdy ma inne ucho i trzeba porównać samemu. 

A wybrałem go głównie przez funkcjonalność i design, który mi się podoba. Nie wiem czy różnice w dźwięku między porównywalnymi wzmacniaczami w tym budżecie są na tyle znaczące, żeby to był jedyny argument w wyborze. Dźwięk z lampy mi się podobał ale funkcje już mniej.

Ja chciałem mieć jak najwięcej w jednym urządzeniu. A do one cast mam podłączony odtwarzacz CD i gramofon, a streaming jest zintegrowany. 

Nie każdy może poświęcić dużo czasu na cięgle testowanie różnych sprzętów i potem polecanie konkretnych. Ja mogę polecić ten, który mam bo go znam i się sprawdza. Czy są lepsze rozwiązania? Pewnie sa. Nie będę polecał sprzętu, o którym czytałem w gazecie że jest dobry i polecają, a go nie słyszałem.

Dzięki za odpowiedź.

Trochę masz rację. Słuchałem na razie kilku sprzętów i mam delikatnie dosyć.

Ja ogólnie jestem z tych co to wchodzą do sklepu wybierają z dwóch rzeczy i wychodzą.

Na razie wiem jedno zmieniam amplituner na wzmacniacz bo tutaj słyszałem znaczącą różnicę dźwięku.

Słyszałem granie Cyrusa 8.2 i mnie się podobało. Tam gdzie robiłem odsłuch powiedziano mi, że dźwiękowo w tych zakresach co ja szukam Cast będzie słabszy.

Na Audio Show postaram się posłuchać może będzie One Cast.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cast pewnie będzie słabszy od 8.2. Pytanie czy będzie to dawać różnice w odsłuchu. 8.2 jest droższy ( prawie 2 razy) a do tego to czysty wzmacniacz. W cast płaci się też za streaming HDMI itp, więc logika nakazuje sądzić że czysty wzmacniacz w podobnej cenie powinien mieć lepsze podzespoły bo nie płaci się za dodatki. 

 

A co do Audio Show. To fajna impreza. Można pooglądać sprzęt, czasami nawet posłuchać. Tyle że nie zastąpi to odsłuchu na swoim systemie. Jeśli wahasz się między dwoma wzmacniaczami to najlepiej posłuchać obu jeden po drugim i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Piorek169 napisał:

Nie sprawdzałem ale podobno z One Cast nie osiągnie się takiego dźwięku jak z 8.2

No 8.2 jest lepszy pod każdym kątem.

23 godziny temu, Piorek169 napisał:

A odtwarzacz sieciowy z tidalem i internetem jaki polecasz kupić. Musi być firmowy od CA, Roksana, Cyrusa czy może być noname?

Co to znaczy no name?

Jesli mowisz o Wiim to nie jest to no name.

Więc pokolei Wiim Pro +

CA AXN10

Eversolo DMPA6

Cambridge CXN

Cyrus ma dobre streamery ale trochę drogie. I dopiero nowe mają Bluos

23 godziny temu, Piorek169 napisał:

I jeszcze mam zamiar posłuchać Vincent SV 228. Co o nim myślisz do 502? 

Nie wiem czy nie za łagodny ale sprawdź.

 

20 godzin temu, Piorek169 napisał:

Na Audio Show postaram się posłuchać może będzie One Cast.

Tam nie bardzo posłuchasz urządzeń.

Nie Twoja akustyka, nie Twoje kolumny.

Ale zobaczyć go mozna.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Piorek169 napisał:

 One Cast.

Używany - ok 3500. Nowy  - 5000. Goły one, używany - ok 2000. Nowy - 2900. Do tego bluesound i za pieniądze, za które kupisz One cast masz dużo fajniejszy streamer, do tego nie zintegrowany. Jeśli przyjdzie Ci pomysł zmieniać wzmacniacz, streamer zostanie. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez KrólKiczu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2023 o 07:43, Piorek169 napisał:

A odtwarzacz sieciowy z tidalem i internetem jaki polecasz kupić. Musi być firmowy od CA, Roksana, Cyrusa czy może być noname?

I jeszcze mam zamiar posłuchać Vincent SV 228. Co o nim myślisz do 502? 

Z odtwarzaczy sieciowych na pewno warto spojrzeć na Cambridge CXN V2, EverSolo DMP-A6 (nasz film o nim obejrzysz tutaj), a taniej NuPrime Omnia WR-2, WiiM Pro Plus. Jest sporo dobrych opcji :) 

Vincent do 502 jest ciekawą opcją, ale sprawdziłbym też Fezza Audio Silver Lunę jeśli jesteś zainteresowany lampą, z jaśniejszych opcji Cambridge Audio CXA81. Nowy Arcam A15, a także Arcam A25 to też mogą być bardzo ciekawe opcje :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 12.10.2023 o 06:55, Piotr Sonido napisał:

No 8.2 jest lepszy pod każdym kątem.

Co to znaczy no name?

Jesli mowisz o Wiim to nie jest to no name.

Więc pokolei Wiim Pro +

CA AXN10

Eversolo DMPA6

Cambridge CXN

Cyrus ma dobre streamery ale trochę drogie. I dopiero nowe mają Bluos

Nie wiem czy nie za łagodny ale sprawdź.

 

Tam nie bardzo posłuchasz urządzeń.

Nie Twoja akustyka, nie Twoje kolumny.

Ale zobaczyć go mozna.

 

No i rzeczywiście Audio Show tylko namieszało mi w głowie.

Z Cyrusów był tylko Signature i wcale mnie nie zachwyciło. Nie wiem jakie głośniki były, jakieś 2 drożne ale żadna rewelacja. Może za małe pomieszczenie było, nie wiem.

Za to zachwyty nad Vincentem i Hegel wraz z Elackiem. Piękne, dostojne granie. Była przestrzeń, szeroka scena i granie którego można słuchać godzinami.

The Gryphon bajka.

Podobał mi się też Arcam A25 wraz z Spendor  Clasic 3/1. Co te podstawkowe wydawały z siebie.

I jedne z większych zaskoczeń Indiana 

Line Diva 5 za 4499 zł para. Grało to z Yamaha. Taki rockowy zestaw ale super taki energetyczny dźwięk.

Po kilku godzinach sluchania mam takie przemyślenia że wolę jednak cieplejsze granie niż ostrzejsze.

Szukam dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piorek169 napisał:

No i rzeczywiście Audio Show tylko namieszało mi w głowie.

Z Cyrusów był tylko Signature i wcale mnie nie zachwyciło. Nie wiem jakie głośniki były, jakieś 2 drożne ale żadna rewelacja. Może za małe pomieszczenie było, nie wiem.

Za to zachwyty nad Vincentem i Hegel wraz z Elackiem. Piękne, dostojne granie. Była przestrzeń, szeroka scena i granie którego można słuchać godzinami.

The Gryphon bajka.

Podobał mi się też Arcam A25 wraz z Spendor  Clasic 3/1. Co te podstawkowe wydawały z siebie.

I jedne z większych zaskoczeń Indiana 

Line Diva 5 za 4499 zł para. Grało to z Yamaha. Taki rockowy zestaw ale super taki energetyczny dźwięk.

Po kilku godzinach sluchania mam takie przemyślenia że wolę jednak cieplejsze granie niż ostrzejsze.

Szukam dalej.

Właśnie słyszałem już któraś pochlebna ocenę pod kątem Indiany oraz nowych Arcamow.

Pamiętaj że Audio show nie daje też obrazu dokładnego. Dobrze by było posłuchać czegoś w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Właśnie słyszałem już któraś pochlebna ocenę pod kątem Indiany oraz nowych Arcamow.

Pamiętaj że Audio show nie daje też obrazu dokładnego. Dobrze by było posłuchać czegoś w domu.

Te Indiany jakbym poszukiwał kolumn do jakiegoś pokoju 20m2 to rewelacja. Za tą cenę szok i niedowierzanie.

Ten Arcam też wysoki poziom.

Skończę budowę to postaram się wypożyczyć Cyrusa, Arcama, Hegla i Vincenta.

Najgorzej, że przedstawiciel Cyrusa powiedział, że niskich cen na Cyrusa w granicach 5tys zł już nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piorek169 napisał:

Te Indiany jakbym poszukiwał kolumn do jakiegoś pokoju 20m2 to rewelacja. Za tą cenę szok i niedowierzanie.

Ten Arcam też wysoki poziom.

Skończę budowę to postaram się wypożyczyć Cyrusa, Arcama, Hegla i Vincenta.

Najgorzej, że przedstawiciel Cyrusa powiedział, że niskich cen na Cyrusa w granicach 5tys zł już nie będzie.

No nie będzie nie.

Brytyjska produkcja i rozwarstwiają ofertę

Będzie ONE model tańszy albo dopiero wyższe modele.

Jestem ciekaw tych nowych DIVA, bo bardzo przypominają Tesi teraz.

Chętnie odsłucham.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...