Skocz do zawartości

Głośniki do zabudowy Klipsch


beerserker

Recommended Posts

Witajcie ponownie :)

szybkie pytanie czy pomiędzy głośnikami: KLIPSCH CS-16 W, a KLIPSCH PRO-18-RW jest duża różnica w głośności, jakości dźwięku? Czy warto dopłacić?

To samo pytanie jeśli chodzi o kolumny sufitowe Klipsch CS-18C, a Klipsch PRO-18-RC?

Kolumny będą zainstalowane w ścianie jako boczne sourrand, będą grały w układzie 7.2.4, a napędzać je będzie Denon X4800H.

Dzięki za info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie. Wątpię by ktoś porównywał je bezposrednio i dał Ci wiarygodną odpowiedź pomijając oczywiście marketingową papkę sprzedawców. Mam 4 x PRO-18-RC w suficie. Uwag do nich nie mam poza tym że to spore bydle jak na moje 18m2.

47 minut temu, Bartłomiej Dytwiński napisał:

a napędzać je będzie Denon X4800H

i? Nie zapomnij że ten Denon obrabia 11 kanałów, ale ma 9 końcówek więc na 7.2.4 musisz mieć dodatkowy wzmak/końcówkę mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Butlerem, porównanie ze sobą dwóch konkretnych modeli kolumn instalacyjnych jest bardzo ciężkie, bo możliwość porównania ich w tych samych warunkach jest niesamowicie rzadka. Modele z linii Pro oczywiście będą lepsze, ale o ile? Trudno to stwierdzić. Jaką masz resztę systemu? Może np. warto byłoby dorzucić do lepszego lub drugiego suba? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, beerserker napisał:

szybkie pytanie czy pomiędzy głośnikami: KLIPSCH CS-16 W, a KLIPSCH PRO-18-RW jest duża różnica w głośności, jakości dźwięku? Czy warto dopłacić?

Nie słuchałem ani jednych, ani drugich, ale krótkie spojrzenie na specyfikację pokazuje duże różnice - np zupełnie inne materiały, z których są wykonane są membrany - polimerowe vs aluminiowa / IMG. No to musi inaczej brzmieć. Biorąc pod uwagę, że będzie to napędzał x4800h to osobiście nie żałowałbym na głośniki i nie brał po taniości. Zwłaszcza, że to instalacyjne i raz zamontowane zostaną na długo. Zresztą nawet te wspomniane PRO to nie wydaje się żaden kosmos, tylko po prostu adekwatny produkt do takiego x4800h

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce sprawdzenie nawet 2 czy 3 produktów jednego producenta jest praktycznie nie możliwe.

I to już jest dosć długo tak.

Nie wygląda żeby coś sie zmieniło w tej kwestii w nablizszym czasie.

Musiał bys pewnie kupić oba i w domu sprawdzić zamontowane.

Pytanie jak ze zwrotem jednych bo jednak instalacyjne może być widać że uzywane.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...