Skocz do zawartości

Wybór przetwornika C/A, prośba...


dayzee

Recommended Posts

Dzień dobry, posiadam amplituner Marantz 2245 i CD Marantz SA7001KI z kolumnami AA Hyperion IV+, wszystko gra pięknie, nie mam zastrzeżeń ale z racji że amplituner posiada za mało wejść liniowych chciałbym dokupić Daca, wybór padł na Arcam irDac II. Ma dużo wejść, także z komputera, USB i byłby dobrym rozszeżeniem. Pytanie tylko jak on ma się do tego wbudowanego w SA7001, czy jakość dźwięku będzie na plus?

Z góry dziex

Edytowano przez dayzee
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Arcam jest fajną opcją, z nówek ewentualnie spojrzałbym na Toppinga D30 Pro oraz iFi Zen DAC Signature. 

Ciężko jednak określić, czy zagra on lepiej od wbudowanego w Marantza przetwornika, bo mało kto to porównywał. Moim zdaniem wszystkie trzy zagrają przyjemniej, ale nie wiem, czy lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, doprecyzuj proszę co chcesz zrobić. Piszesz, że Marantz ma za mało wejść liniowych dlatego chcesz kupić DAC`a, ale on przecież nie sprawi, że będziesz miał więcej wejść liniowych. Jedyne co zyskasz to możliwość konwersji sygnału cyfrowego na analogowy. irDAC z kolei nie ma żadnych wejść liniowych, ma tylko wyjścia. No chyba, że będziesz sobie po prostu przepinał kable z DAC`a w Marantzu na co po części wskazuje Twoja wypowiedź. Według mnie irDAC zagra lepiej niż ten w SA7001.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Kolego, doprecyzuj proszę co chcesz zrobić. Piszesz, że Marantz ma za mało wejść liniowych dlatego chcesz kupić DAC`a, ale on przecież nie sprawi, że będziesz miał więcej wejść liniowych. Jedyne co zyskasz to możliwość konwersji sygnału cyfrowego na analogowy. irDAC z kolei nie ma żadnych wejść liniowych, ma tylko wyjścia. No chyba, że będziesz sobie po prostu przepinał kable z DAC`a w Marantzu na co po części wskazuje Twoja wypowiedź. Według mnie irDAC zagra lepiej niż ten w SA7001.

O jejku chodziło mi o podlaczenie jeszcze kilku urządzeń cyfrowo do daca i z niego analogowo pod wzmacniacz. Chyba wiadomo o co chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...