Skocz do zawartości

Polska muzyka w wersjach Surround 5.1 !!


K0J0T

Recommended Posts

Zapraszam na kanał YouTube z polską muzyką w wersjach 5.1
Nie jest to "poszerzanie przestrzeni" poprzez filtry. Utwory są miksowane na nowo z podziałem na partie instumentalne.
Robi to robotę. W YouTube należy przełączyć dźwięk na wersję 5.1 - pod kompatybilnym sprzętem.
Prawa autorskie właścicieli do ich własności są zachowane.

 

 

Edytowano przez K0J0T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

A czemu masz dwa konta?

Jakie dwa konta, bo nie czaję bazy ? Coś mi umknęło ??

 

Przed chwilą, K0J0T napisał:

Jakie dwa konta, bo nie czaję bazy ? Coś mi umknęło ??

 

O.. juz widze, KOJOT i KOJOT_PL .. widać z obu od Google wchodze. Jeśli to coś nagannego - zrobię z tym porządek, ale dziękuję za trafne spostrzeżenie.
Jak się podobają kawałki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lion napisał:

dzięki za wstawki, świetnie to brzmi, szczególnie lubiany u mnie "Jest taki samotny dom", więc czekamy na kolejne kawałki :) 

Super, cieszę się, że się podoba. YT troszke spłaszcza dynamikę, no ale wszystko na legalu jest - a to jest najważniejsze ! 
Do konca tygodnia znów coś wstawie :) .. bardziej lata 80 czy coś nowszego ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemeklbn napisał:

Tak z ciekawości - miksujesz do 5.1 czy do jakiejś bardziej złożonej konfiguracji? Ja przyznam, że tylko pobieżnie odtworzyłem jakiś utwór w tzw międzyczasie parę dni temu, więc na razie niewiele mogę powiedzieć 🙂

Technicznie - tworze FLAC 5.1 (srednio 100, 130Mb) z plików FLAC (zrodlo to stem generowany przez zaawansowane AI rozdzielający utwór na poszczególne instrumenty / wokal / perkusja / gitara czy fortepian). Obecnie mechanizmy AI potrafią niemalże perfekcyjnie oddzielić partie instrumentów. Są utwory, gdzie zupełnie się to nie udaje (elektronika: Kombi / Marek Biliński czy wczesny Lombard  [głównie klawisze]) a przy utworach rockowych z partiami gitar efekt jest wręcz powalający.
Późniejszy remiks nawet przy delikatnym zniekształceniu tworzy ponowną kakofonię tła rozmywając niedociągnięcia w jednolite (spójne i zgodne z wersją pierwotną) pole muzyczne.
Na sprzęcie dobrej klasy plik decelowy nawet dla dobrze wprawionego ucha zdaje się bezbłędny. 
Czekam tylko na kolejną wersję mechanizmu AI, który już nie będzie "wycinał" poszczególnych instrumentów a będzie je odgrywał od nowa (replikując dźwięk od nowa z pominięciem mikrofonów i związanych z tym szumów). Wtedy taki utwór dopiero będzie majstersztykiem. Chociaż i obecne wersje (mam już ich ponad setkę) naprawdę potrafią zaskoczyć detalami dotąd niezauważalnymi w rozlewisku płaskiego pola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę każdy utwór - choćby najlepiej zmiksowany przez twórce w wersję 2.0 tworzy jednolite tło miłe dla ucha i spójne, które jednak po rozłożeniu na części składowe oddziela wyraźnie drobiazgi, które zwyczajnie umykają w "hałasie" reszty tła. Przykładem może być tu choćby szept, drobne słowa czy nawet ledwo słyszalne dialogi - (Bajm - utwór "Ja", w którym słychać wyraźną rozmowę jak "Andrzej dopłaca", czy "sie spóźnia pół godziny bo tyle świateł po drodze." [Zapewne Andrzej Pietras]..)

Edytowano przez K0J0T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Jesteś w stanie wykonać miks do standardu Atmos? Nie musi być TrueHD, wystarczy E-AC3... Coś jak Tidal ma.

Niestety. Nie mam odpowiednich wtyczek. Zreszta ATMOS - fajna sprawa.. jednak okrojony E-AC3 nawet z super efektami ma sie nijak do poczciwego FLAC'a.. bo jak to tak w 24Mb zmieścić dźwięk obiektowy z kilku źródeł w dobrej jakości przy utworze 4 minuty ? ... nie da się. Znacz się da.. ale kosztem niskiej jakości.
Gra jednak fajnie - bo wiele słychać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, K0J0T napisał:

Super, cieszę się, że się podoba. YT troszke spłaszcza dynamikę, no ale wszystko na legalu jest - a to jest najważniejsze ! 
Do konca tygodnia znów coś wstawie :) .. bardziej lata 80 czy coś nowszego 

 

Starsze więcej emocji dostarczają, ale i nowszych chętnie posłucham, więc spokojnie będę czekał na kolejne wstawki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale powiem Wam koledzy dziś spędziłem trochę czasu z moim TV oraz BR i krew mnie zalewa bo czegoś nie rozumiem (tzn. rozumiem politykę producentów 😡). Zarówno pierwszy (Samsung QE60Q60RAT) jak drugi (Sony UBP-X700) obsługują dźwięk wielokanałowy z np. Netflix-a, ale na YT już nie. Oczywiście sprzęty "leciwe" (4 lata) więc po CH... mają producenci robić aktualizację 😡.  Ma ktoś może pomysł na jakąś "przystawkę" (niedrogą Shield-a nie potrzebuję) z której pójdzie YT w wielokanałowym, bo widzę że jest tego trochę na rynku, a niemal wszyscy się chwalą że obsługuje "wszystko". Chyba że coś jeszcze ustawieniami pokombinuję, ale gdyby były złe to Netflix też by szedł w PCM a nie w Dolby/Dolby Atmos.

@K0J0T gratuluję pomysłu, mam nadzieję że w końcu ogarnę coś żeby tego posłuchać.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię słuchać Tidal HiFi Plus z apki na TV (Google TV na Sony). Są dostępne nagrania z Atmos i wiele z nich brzmi ponadprzeciętnie. Do tego stopnia że słucham muzy w klimatach których totalnie nie lubię, a jednak sprawiają przyjemność. Bo ja to raczej fan muzyki elektronicznej, koncertowej. Nie mogę się rozstać np. z przebojami LoveParade. Prodigy jak bumerang wraca, a ze świeższych to WoodKid wciąga. Hans Zimmer ze swoim koncertem w Pradze to metafizyka. Niby nie lubię wobec tego wszystkiego "smętnych" utworów, ale te Atmosowe brzmią tak jak by mnie ktoś na scenę zaprosił. To poczucie wręcz jakbym sam był wykonawcą, czuł pełną akustykę sali koncertowej z reakcjami publiczności. Coś pięknego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

Bardzo lubię słuchać Tidal HiFi Plus z apki na TV (Google TV na Sony). Są dostępne nagrania z Atmos i wiele z nich brzmi ponadprzeciętnie. Do tego stopnia że słucham muzy w klimatach których totalnie nie lubię, a jednak sprawiają przyjemność. Bo ja to raczej fan muzyki elektronicznej, koncertowej. Nie mogę się rozstać np. z przebojami LoveParade. Prodigy jak bumerang wraca, a ze świeższych to WoodKid wciąga. Hans Zimmer ze swoim koncertem w Pradze to metafizyka. Niby nie lubię wobec tego wszystkiego "smętnych" utworów, ale te Atmosowe brzmią tak jak by mnie ktoś na scenę zaprosił. To poczucie wręcz jakbym sam był wykonawcą, czuł pełną akustykę sali koncertowej z reakcjami publiczności. Coś pięknego.

Proponuje album "Point" od Yello. Elektronika w przepięknym Atmosie. Nawet mi tu DD+ (stratne) nie przeszkadza,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Butler napisał:

Nie mogę się rozstać np. z przebojami LoveParade.

A to miło, ja też mam ciągle ciśnienie w tym kierunku i wraca tęsknota za starymi, dobrymi „mańcami” (Manieczki Ekwador). No i siłą rzeczy do tego wracam, ale można powiedzieć że już od wielu lat poszedłem również w innych kierunkach jak jazz, blues czy tzw. muzyka poważna. Ale jak jest imprezka to musi pojawić się powiedzmy klasyka gatunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...