Skocz do zawartości

Amplituner Marantz NR1711- miniJack (AUX, PHONO, CD) - słaby dźwięk lub jego brak


mastek

Recommended Posts

Cześć,
Posiadam Marantz NR1711 do którego próbuje podłączyć urządzenie kablem minijack (3,5 mm) - 2x RCA (cinch).
Jeżeli podłączam pod wejście w amplitunerze PHONO to dźwięk jest naprawdę słabej jakości, aż przekłamany, za wysoke basy itp.
Jeżeli podłączę pod wejście AUX lub CD to wogóle nie ma dzwięku.

Testuje na 2 kablach i efeket jest taki sam, kable są na pewno dobrej jakości i były testowane na innych urządzeniach, szczególnie jeden z nich który używałem do łączenia miksera z wzmacniaczem itp.

Czy wiece co może być przyczyną,  są jakieś ograniczenia na amplitunerze o których nie mam pojęcia czy może coś mam uszkodzone.
Dodam że amplituner mam już pewnie ponad dwa lata, wszystko inne działa ale z tych wejść nigdy nie korzystałem, nie testowałem.

Z góry wdzięczny będę za jakiekolwiek sugestię, pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia ustawień.

Pod wejscie Phono podłączasz TYLKO gramofon. NIC innego.

Pod wejscie AUX, CD czy co tam masz innego możesz podłaczyć inne źrodła.

Wchodzisz w opcje. Potem input i tam do wejscia CD przyporządkowujesz odpowiednie złącze RCA. W tym momencie zapewne jest to pole puste.

W Manualu jest to dobrze wyjaśnione.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam wczoraj kombinowałem, ale dziękuje za sugestie, wróciłem do tego z manualem i się udało :)
Ps. Jedyne co to bardzo cicho gra - aby było przyjemnie to musi być prawie na 70% głośności, gdzie w porównaniu normalnie jest na 30% i jest głośno.
Natomiast  pewnie wina miksera który zasilany jest telefonem przez co nie ma mocy - ale to tylko zgadywanie ;)

Edytowano przez mastek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ja jestem pierwszym wścielam :) Nic nie zerowałem i co do mocy samego amplitunera to jakoś nie narzekam na obecnych głośnikach gra/oglądam filmy na poziomie 30% i to jest wystarczające aby rodzinie nie przeszkadzać, a jest głośno. Takie 50-60% to już jest impreza, dałem blokadę na 70% bo było by już za głośno.

Problemem jest tylko to wejście AUX lub wyjście z urządzenie 
Hercules DJ Starlight które łącze kalem minijack (3,5 mm) - 2x RCA (cinch).
Jak piszczą muzykę przez ten kontroler to głośność na poziomie 60-70% = tyle co może 25/30% głośności dźwięku z TV, PS5, PC który puszczam przez HDMI do amplitunera.
Dodam że na kontrolerze i telefonie mam rozkręcone wszystko na FULL jeżeli chodzi od dzięk, bo inaczej było prawie nie słyszalne - stąd moje zdziwienie, ale może po prostu urządzenie wyjściowe (telefon, kontroler Hercules DJ Starlight) nie ma mocy podać mocniejszego dźwięku - chociaż nie wiem czy to tak działa :) To tylko zgadywanki. 
Lub może jeszcze są jakieś ustawienia o których nie wiem :) co do wejścia AUX, sam amplituner, oglądanie filmów, granie w gry jest wszystko pięknie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancja wyjścia słuchawkowego liczona jest w dziesiątkach (ewentualnie setkach) Ohmów natomiast wejścia w Twoim amplitunerze mają impedancję liczoną w kilo-Ohmach. To się po prostu nie uda. Głośno będziesz miał jedynie na słuchawkach lub jeśli możesz przepuścić dźwięk przez komputer poprzez USB to z niego wyjdź analogowo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mastek a pod którego minijack-a w Herkulesie się podpinasz - powinieneś pod MASTER (nie pod słuchawki) i wtedy będziesz podpięty pod wyjście liniowe karty dźwiękowej w Herkulesie, ale z tego co kojarzę to te tańsze miksery Herkulesa (przynajmniej kiedyś - nie wiem jak teraz) miały niestety dość słabiutką dźwiękówkę i potrafiła grać ciszej, z inną barwą itd.. I jeszcze powinieneś sprawdzić jaką głośność masz ustawioną w aplikacji - na kompie (PC/MAC) normalnie ustawiasz głośność wyjścia dla karty Herkules, nie wiem jak to działa z telefonem.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tomek72 napisał:

@mastek a pod którego minijack-a w Herkulesie się podpinasz - powinieneś pod MASTER (nie pod słuchawki) i wtedy będziesz podpięty pod wyjście liniowe karty dźwiękowej w Herkulesie, ale z tego co kojarzę to te tańsze miksery Herkulesa (przynajmniej kiedyś - nie wiem jak teraz) miały niestety dość słabiutką dźwiękówkę i potrafiła grać ciszej, z inną barwą itd.. I jeszcze powinieneś sprawdzić jaką głośność masz ustawioną w aplikacji - na kompie (PC/MAC) normalnie ustawiasz głośność wyjścia dla karty Herkules, nie wiem jak to działa z telefonem.

  tak tak, oczywiście podłączam pod MASTER, na słuchawkach mam odsłuch i jest mega głośno. W tym przypadku nie używam PC, tylko IPHONE. Z PC było by prościej bo dzwięk po prostu szedłby przez HDMI który mam na stałe podłączony do TV który używam do grania z PC (specjalnie kupowałem dość drogi kabel optyczny HDMI - aby był cienki i można było go na stałe władować w listwę podłogową :) )

Co do muzyki to obecnie po prostu zrobiłem sobie ze stawik imprezowo, grillowy tj:
- Hercules DJ Starlight
- Telefon Iphone 8
- Słuchawki STEELSERIES Arctis 9
- Głośnik JBL Charge 5
- Adapter Apple Lightning/USB 3
- Adapter BLUETOOTH AUDIO AUX JACK

I teraz do telefonu podłączony mam Adapter Apple Lightning aby mieć ładowanie z Charge 5 i podłączenie do Herculesa. W Herculesie do MASTER używam adapter BLUETOOTH aby połączyć z głośnikiem JBL (nie mogę bezpośrednio łączyć z BT z TELEFONU ponieważ tracimy odsłuch z słuchawek), a tak do Herculesa podłączamy słuchawki i wszystko działa pięknie i głośno.

Kabel minijack (3,5 mm) - 2x RCA (cinch) kupiłem aby bez BT bawić się w domu na głośnikach z aplitunera - i chyba taka głośność będzie musiała wystarczyć :)

16 godzin temu, S4Home napisał:

Impedancja wyjścia słuchawkowego liczona jest w dziesiątkach (ewentualnie setkach) Ohmów natomiast wejścia w Twoim amplitunerze mają impedancję liczoną w kilo-Ohmach. To się po prostu nie uda. Głośno będziesz miał jedynie na słuchawkach lub jeśli możesz przepuścić dźwięk przez komputer poprzez USB to z niego wyjdź analogowo. 

Ok, czyli wszystko jest tak jak powinno - i po mojemu nie daje to rady :) Chciałem dobrze a wyszło jak zawsze :P. Mam kupiony BLUETOOTH AUDIO AUX JACK który wykorzystuje do głośnika JBL ale nie chciałem co chwilę parować z innymi urządzeniami więc wpadłem na pomysł podłączenia kablem. 

Z ciekawości faktycznie przetestuje jeszcze sobie laptopa i jak z niego poleci dźwięk - jak będzie mocniejszy to wszystko będzie jasne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że z telefonu jest problem w tym że nie ma sterownika karty Herkules, bo na kompie wybierasz kartę Herkules i sterujesz kartą w mikserze (wcześniej instalujesz sterownik karty Herkules). Być może z telefonem pracuje ona wtedy ze stałym stosunkowo niskim poziomem. A jak masz ten BT to możesz go też sparować z Marantzem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2023 o 10:20, tomek72 napisał:

Mnie się wydaje że z telefonu jest problem w tym że nie ma sterownika karty Herkules, bo na kompie wybierasz kartę Herkules i sterujesz kartą w mikserze (wcześniej instalujesz sterownik karty Herkules). Być może z telefonem pracuje ona wtedy ze stałym stosunkowo niskim poziomem. A jak masz ten BT to możesz go też sparować z Marantzem

No właśnie po to ten kabel kupowałem aby co chwile nie parować tego BT z innymi urządzeniami :P 

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Z drugiej strony po co Ci amplituner kinowy jak Ty używasz stereo głównie?

 

Hmmm a skąd taka opinia? Głównie używam ATMOSa do filmów oraz DOLBY do gier z konsoli lub PC, także jak najbardziej amplituner jest mi potrzebny :)

Temat ten założyłem bo po prostu zdziwiony byłem że ten miniJack <-> AUX słabiej gra - ale raczej wszystko chyba koledzy wyżej mi wyjaśnili :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ;)  Amlituner sam steruje sygnałem, jak dostaje sygnał atmosa to używa atmosa, jak dostaje dolby to dolby, w obu przypadkach grają mi wszystkie głośniki, natomiast jak używam np spotfy czy ten Herculesa to włącza się stereo i grają tylko w frony czyli tak jak chce :) Jest taka opcja jak multi stereo czy coś ale nie podoba mi się to, pod muzykę chce stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...