Skocz do zawartości

Wypełnienie do solidsteel ss-7


Recommended Posts

Cześć,

Szukam jakiegoś ciężkiego wypełnienia do tych podstawek:

SS-7--800x800.jpg

Kolce da się odkręcić i wsypać wypełnienie do rurek. Niestety nie widzę nigdzie żadnej rekomendacji producenta, mimo że w jakiejś tam recenzji widziałem, że ona ponoć istnieje :)

Szykuje je pod kota, który niebawem z nami zamieszka. Jeśli oceniać przyszłego potencjalnego kota, po byłym, to będzie to kot z dyplomem inżynierskim, który będzie miał dokładnie wyliczone, gdzie zastosować siłę, by całość przewrócić. Podejrzewam, że w bok głośnika, który dodatkowo też jest dość wąski, więc całość będzie dość wysmukła i podatna na rozhuśtanie.

W związku z tym nie chcę byle czego, tylko coś naprawdę ciężkiego. Z drugiej strony wąski przesmyk w nodze ogranicza mnie pewnie do rozwiązań drobnoziarnistych. Wolałbym uniknąć rozwiązań, z którymi muszę coś dodatkowo robić (np. suszyć piasek).

Znalazłem coś takiego:

https://sklep.audioforte.pl/vap-balast-sp-t8.html

Ktoś może testował?

Ale z tego, co widzę to mi pewnie doda ze 4kg do każdego stojaka, o ile w ogóle jest tam tyle miejsca, więc pewnie bez rewelacji. Całość będzie na twardej podłodze, więc nawet tego nie zaczepie kolcami w dywan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Standy Solidsteela specjalnie pojemne nie są, bardzo dużo nasypać do tych nóżek się nie da. Z mocnym dociążeniem może być problem. Same w sobie są dosyć lekkie. Ja mam model SS-6 i u siebie zasypałem nogi zwykłym piaskiem kwarcowym ze sklepu budowlanego do mniej więcej 2/3 pojemności. Po zasypaniu ich waga osiągnęła zawrotne 6kg :) 

Ale znacznie zredukowałem ich "dzwonienie". Czy ma to jakiś słyszalny wpływ na jakość dźwięku? Nie wiem ale worek tego piasku kosztował 20zł a reszta poszła do ogródka :)

Nie są to standy, które będą ważyć 30kg ale za to mają (moim zdaniem) bardzo ciekawe wzornictwo, wysoką jakość wykonania i są mimo wszystko stabilne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, no właśnie obawiam się, że przy takiej objętości piasek to może być za mało, by zrobić różnicę, a żona nie bardzo chce ołów w salonie, więc zostaje jeszcze coś takiego jak Atacama Atabites, ale te za to są mocno bolesne dla portfela i ciężko mi wyliczyć jaka to właściwie byłaby różnica w wadze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może na zamówienie płyta trójkąt np. Czarny granit, dosyć gruba, dopasowana "na styk" i położyć na tych wzmocnieniachw dolnej części

🤔

Może to nawet spoczko mieć wygląd😇 

A i półeczka dla kota będzie ;)

 

Może w ramach podziekowania nie będzie atakował monitorów 😜

A żeby było kompatybilnie, takie same ale nieco szersze granity pod podstawki 😎

W podstawkach granitowych zażyczyć sobie delikatne frezy pod kolce by sie nie slizgały unikając rys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...