Skocz do zawartości

Stereo do salonu(TV) 30m2 4000-6000pln.


Robert Adamczyk

Recommended Posts

Foto salon

Cześć,

Szukam stereo jak w temacie.

Salon: 4,5 x 6,5m Kanapa na której najczęściej będę słuchał muzyki/oglądał filmy 3m.

Ściana na której wisi TV ma 144cm jest ona pomiędzy dwoma oknami.

 

Co będzie słuchane: TV 70%, rock + muzyka filmowa.

 

Źródło: TV + no właśnie wzmacniacz sieciowy był by mile widziany, muzykę trzymam na NAS (mp3 + FLAC) plus ewentualnie laptop. Jako plus pewnie obsługa BT ale nie jest to wymagane.

 

Kolumny myślę podłogowe stały by przed oknami rostawione 144cm od siebie niestety nie mam jak tego inaczej rostawić(patrz foto).

 

Patrzałem na np. marantz NR1200 ale nie wiem co dalej.

Mieszkam między Bielsko Biała a Katowice moge gdzieś podjechać w weekend jak ktoś miał by jakieś propozycje.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Robert

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jedynie trochę mnie martwi wąskie rozstawienie kolumn. Rzeczywiście nie masz jak tego inaczej zrobić.

Co do konfiguracji takiego systemu, to możemy zbudować go na bazie wspomnianego amplitunera Marantz NR1200, ewentualnie jako alternatywa spójrz na Denon DRA-800H. Natomiast jeśli możemy powędrować w górne przedziały Twojego budżetu, zdecydowanie lepszą jakościowo opcją będzie świetny brytyjski wzmacniacz z funkcjami sieciowymi Audiolab 6000A Play. Taka konfiguracja zagra po prostu znacznie lepiej. Ewentualnie ciekawą opcja jest także sieciowy wzmacniacz Denon PMA-900HNE.

Kolumny - tutaj mamy dosyć szerokie możliwości. Na pewno warto posłuchać polską konstrukcję Pylon Audio Pearl 25, dobrą alternatywą będzie Indiana Line Nota 550X, duńskie Argon Audio Alto 55 Mk2Heco Aurora 700 czy Monitor Audio Monitor 200 w najnowszej edycji Black Edition.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Mamy wszystkie wymienione urządzenia, kolumny oraz dziesiątki innych modeli, które w komfortowych warunkach przy dobrej kawie możesz posłuchać, bez zobowiązań oraz bezpłatnie. Wiem że masz do nas kawałek drogi, ale warto poświecić jeden dzień i posłuchać, dobrać optymalnie zestaw pod swoje preferencje. A ceny także zrobimy na pewno mega atrakcyjne dla forumowicza.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemny widok masz za oknem.... :) 

Na początek masz naprawdę fajną ofertę. Dobry, mocny  wzmacniacz z DAC i wejściem optycznym pod który podłączysz tv.

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-a-s701-indiana-line-tesi-661.html

tu masz z opcją bluetooth

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-nad-c368-indiana-line-tesi-661.html

i w końcu all in one, czyli wzmak, streamer, dac w jednym

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-bluesound-powernode-indiana-line-tesi-661.html

 

hehe  nawet nie myślałem, że w dzisiejszych czasach za 6 tysi można skompletować fajny sprzęcik ...a tu proszę.. można ? można

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyręczenie, kolega terracan 1929,

nasze propozycje byłyby podobne :)

Zestaw NAD C368 z głośnikami Indiany 661 jest w naprawdę ognistej ofercie. Tutaj można nawet dokupić za 500 zł Audiopro Link 1 https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/audio-pro-link1.html

i mieć w pełni sieciowy system lub też w przyszłości dołożyć moduł sieciowy do tego urządzenia.

Jak zwykle zapraszamy na odsłuch, patrząc na mapę najbliżej będziesz miał do kolegów w Katowicach 

https://www.google.com/search?q=tophifi+katowice&oq=tophifi+katowice&aqs=chrome..69i57j46i10i175i199i512j0i22i30l2j69i64.1864j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8#rlimm=5982249168465015076

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki tandard w tej cenie.

Ale model Maratz 1200 odpusć.

Cambridge AXR 100 + Wiim mini + Heco Aurora 700

Najlepszy odtwarzacz sieciowy, bardzo wydajny wzmacniacz i jedne z ciekawszych kolumn w swoim budżecie.

Albo mały Powernode ale także z Heco. Te kolumny grają lepiej od Indiana line.

Ewentualnie pójscie w drugą stronę. W sensie jaśniejsze kolumny a cieplejszy wzmak. To tu Bronze 500 odMonitor Audio + Magnat MR 780 albo audiolab 6000A i tez Wiim do kompletu.

 

 

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hrj, 

Dzieki bardzo wszystkim za odpowiedzi i podrzucone pomysły. 

1) Pierwsze na co już jestem zdecydowany to wiim mini lub pro plus w zależności na jaki wzmacniacz bym sie zdecydował. 

2) kolumny heco Aurora na papierze i z testów oraz wizualnie (kolor biały) narazie najbardziej mnie przekonują. 

3) dalej mam mętlik jeżeli chodzi o wzmacniacz. 

Zadzwonię dziś do tophifi w sprawie odsłuchu. 

To tyle z odsłuchów w Katowicach... Nie prowadzą heco :(

Edytowano przez Robert Adamczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Robert Adamczyk napisał:

Hrj, 

Dzieki bardzo wszystkim za odpowiedzi i podrzucone pomysły. 

1) Pierwsze na co już jestem zdecydowany to wiim mini lub pro plus w zależności na jaki wzmacniacz bym sie zdecydował. 

2) kolumny heco Aurora na papierze i z testów oraz wizualnie (kolor biały) narazie najbardziej mnie przekonują. 

3) dalej mam mętlik jeżeli chodzi o wzmacniacz. 

Zadzwonię dziś do tophifi w sprawie odsłuchu. 

To tyle z odsłuchów w Katowicach... Nie prowadzą heco :(

Pamiętaj, że w Kato jest kilka salonów 

Audio Styl , Kino Domowe ( chyba jeden właściciel) Katowice

Studio HiFi Katowice

Akustyka.pl Będzin

Media-Hit Gliwice

AudioExpert Gliwice

Niewiele dalej masz

4home w Oświęcimiu

Uniwex w Rybniku

Także poprzeglądaj strony, dzwoń :) nie szukaj nic na siłę:) masz czas :)


 

no i jeszcze wiele wiele więcej :) Napisałem Ci te które w jakiś sposób znam :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LICHU napisał:

Jeśli mozna to podepnę się pod temat. Budżet podobny. Znalazłem w fajnej cenie taki zestaw https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-rotel-a14-mkii-indiana-line-tesi-661.html#reviews

Co sądzicie warto ?? Do tego tylko stromer dokupić i tyle.

Szczerze? Jedź do salonu i posłuchaj jak to gra :) posłuchaj też sprzętu z innymi kolumnami 
A jak już będziesz w katowicach to odwiedź inne salony posłuchaj innych propozycji :) nikt Tu na pewniaka za Ciebie nie wybierze sprzętu bo to co się podoba mi czy chłopakom z salonu niekoniecznie musi przypaść Ci do gustu. Choć skoro lubisz ROCK to wydaje mi sie, że bardziej szukasz dynamicznego grania nić ciepłego spokojnego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie wczoraj spakowałem aurory + arx100. Mam nadzieję, że zwrot przejdzie. 

Czemu? 

Okazuje się, że salon z dużymi oknami cały w płytkach nue jest optymalnym miejscem odsłuchu stereo. 

Słuchałem arx100 na gorszych kolumnach w salinie i brzmiał niebo lepiej niż u mnie. 

Zostaje przy słuchawkach i chyba dokupię jakiś bar do tv. 

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. 

Edytowano przez Robert Adamczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Szczerze? Jedź do salonu i posłuchaj jak to gra :) posłuchaj też sprzętu z innymi kolumnami 
A jak już będziesz w katowicach to odwiedź inne salony posłuchaj innych propozycji :) nikt Tu na pewniaka za Ciebie nie wybierze sprzętu bo to co się podoba mi czy chłopakom z salonu niekoniecznie musi przypaść Ci do gustu. Choć skoro lubisz ROCK to wydaje mi sie, że bardziej szukasz dynamicznego grania nić ciepłego spokojnego :)

Wiadoma sprawa, że pojadę posłuchać, natomiast chciałem się dowiedzieć czy to jest coś warte. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie tak :P Ja tu mówię, że zabierasz kobietę do sklepu i idziesz na dział z dywanami, i mówisz, że zawsze szukała więcej ciepła w salonie, i się z niązgadzasz, jaki dywan by chciała? Może duży puchaty shaggy :D ona się cieszy :D i Ty również :D potem idziesz na dział z zasłonami i mówisz, że do tak pięknego dywany, trzeba kupić piękne grube zasłony :D i Ciach kolejny element :D potem może trochę dużych kwiatów bo tak bardzo je lubi :D a za siebie to już panel akustyczny ale to można taki ładny teraz dobrać, że głowa mała :D a  jak chcesz iść dalej i za kolumny teraz takie ładne stylowe lamele (z grubym filcem ) :D

Kobieta szczęśliwa, że wreszcie zrozumiałeś jej potrzeby w kwestii udekorowania salonu by biło w nim domowe ciepło, a Ty odpalasz CA i Heco i się uśmiechasz :P

47 minut temu, LICHU napisał:

Wiadoma sprawa, że pojadę posłuchać, natomiast chciałem się dowiedzieć czy to jest coś warte. 

Warte posłuchania to na pewno :)choć ja do Rocka poszedłbym w inne kolumny niż indiany, ale to moje zdanie, mój brat ma tesi z Yamahą i rocka lubi posłuchać i mu odpowiada także widzisz w jednej rodzinie mogą być różne gusty :) mi w 661 podoba się ten wypchnięty środek pasma choć to nie moje brzmienie to u brata lubię czasem ich posłuchać :D

Edytowano przez Michał Gałązka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LICHU napisał:

Jeśli mozna to podepnę się pod temat. Budżet podobny. Znalazłem w fajnej cenie taki zestaw https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-rotel-a14-mkii-indiana-line-tesi-661.html#reviews

Co sądzicie warto ?? Do tego tylko stromer dokupić i tyle.

Cześć, zachęcam do wstępnego przejrzenia naszej wcześniejszej odpowiedzi, znajdziesz w niej sporo ciekawych opcji, które warto sprawdzić na własne uszy. W razie czego zapraszamy, na pewno coś się znajdzie :) 

Dnia 13.09.2023 o 13:58, Q21 napisał:

Co do konfiguracji takiego systemu, to możemy zbudować go na bazie wspomnianego amplitunera Marantz NR1200, ewentualnie jako alternatywa spójrz na Denon DRA-800H. Natomiast jeśli możemy powędrować w górne przedziały Twojego budżetu, zdecydowanie lepszą jakościowo opcją będzie świetny brytyjski wzmacniacz z funkcjami sieciowymi Audiolab 6000A Play. Taka konfiguracja zagra po prostu znacznie lepiej. Ewentualnie ciekawą opcja jest także sieciowy wzmacniacz Denon PMA-900HNE.

Kolumny - tutaj mamy dosyć szerokie możliwości. Na pewno warto posłuchać polską konstrukcję Pylon Audio Pearl 25, dobrą alternatywą będzie Indiana Line Nota 550X, duńskie Argon Audio Alto 55 Mk2Heco Aurora 700 czy Monitor Audio Monitor 200 w najnowszej edycji Black Edition.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Mamy wszystkie wymienione urządzenia, kolumny oraz dziesiątki innych modeli, które w komfortowych warunkach przy dobrej kawie możesz posłuchać, bez zobowiązań oraz bezpłatnie. Wiem że masz do nas kawałek drogi, ale warto poświecić jeden dzień i posłuchać, dobrać optymalnie zestaw pod swoje preferencje. A ceny także zrobimy na pewno mega atrakcyjne dla forumowicza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Bardzo ciekawa z tego wszystkiego jest propozycja Bluesounda Edge ale z większymi głośnikami Indianą Tesi 561 (w filmie są mniejsze 261)

Masz tu dużą funkcjonalność, HDMI, optyk, analog, aplikację BLUOS. Nie zabraknie Ci Spotify czy też Tidal Connect. Z Indianą brzmi to ciepło i przestrzennie.

Może chciałbyś podjechać do jednego z naszych punktów celu odsłuchów? Pomożemy ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2023 o 10:23, Michał Gałązka napisał:

Ale to nie tak :P Ja tu mówię, że zabierasz kobietę do sklepu i idziesz na dział z dywanami, i mówisz, że zawsze szukała więcej ciepła w salonie, i się z niązgadzasz, jaki dywan by chciała? Może duży puchaty shaggy :D ona się cieszy :D i Ty również :D potem idziesz na dział z zasłonami i mówisz, że do tak pięknego dywany, trzeba kupić piękne grube zasłony :D i Ciach kolejny element :D potem może trochę dużych kwiatów bo tak bardzo je lubi :D a za siebie to już panel akustyczny ale to można taki ładny teraz dobrać, że głowa mała :D a  jak chcesz iść dalej i za kolumny teraz takie ładne stylowe lamele (z grubym filcem ) :D

Kobieta szczęśliwa, że wreszcie zrozumiałeś jej potrzeby w kwestii udekorowania salonu by biło w nim domowe ciepło, a Ty odpalasz CA i Heco i się uśmiechasz :P

Kolega dobrze prawi👍😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...