Skocz do zawartości

denon D-M37


MalyJerz

Recommended Posts

Posiadam od dłuższego czasu DENON D-M37.

Służy jako nagłośnienie pomocnicze w sypialni.

Być może z uwagi na długi czas użytkowania do głowy przychodzą mi pomysły na zmianę. 

Opcją pierwszą jest zakup używanego wzmacniacza z CD typu Denon PMA700ae +DCD700ae  lub Marantza serii 6003, ewentualnie Rotela RCX 1500, drugą pozostanie przy dotychczasowym combo ale wymiana standardowych głośników.

Podkreślam, że to sypialnia, więc ładowanie tam pełnych komponentów  nieco ociera się o absurd.

I tutaj pytanie:

Czy zmieniając kolumny z aktualnego denona jestem w stanie wyciągnąć dużo więcej, a jeśli tak, to co byście polecali? 

Czy jednak zakup takiego Denona, serii 700  j.w. który kosztuje obecnie 1.000 zł, podniesie jakość odsłuchu na tyle, że nie warto bawić się w pudrowanie trupa?

Z góry dziękuję za sugestie. 

Edytowano przez MalyJerz
pomyłka stylistyczna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze doprecyzuję w kontekście potencjalnego pytania o budżet.

Napiszę tak. Dopuszczam możliwość zainwestowania w sprzęt maks. 4.000 zł

Ale: kupując np. taki zestaw:

https://www.olx.pl/d/oferta/rotel-ra-12-i-rcd-12-zestaw-CID99-IDVakXS.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=2

plus kolumny jest dla mnie oczywistym, że będzie to o niebo lepsze od tego co mam obecnie. 

Chodzi mi jednak o coś innego, tj. czy kupno kolumn (monitorów) w budżecie do 1.000 zł przy pozostawaniu przy aktualnym audio wniesie na tyle dużo, że jest to jakaś opcja, czy też lepiej odpuścić półśrodki i iść dalej. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MalyJerz napisał:

Czy zmieniając kolumny z aktualnego denona jestem w stanie wyciągnąć dużo więcej, a jeśli tak, to co byście polecali? 

Paradoksalnie ale tak.

ELAC B6.2 albo lepiej Magnaty Signature 503 / Monitor Audio Bronze 100

8 godzin temu, MalyJerz napisał:

Czy jednak zakup takiego Denona, serii 700  j.w. który kosztuje obecnie 1.000 zł, podniesie jakość odsłuchu na tyle, że nie warto bawić się w pudrowanie trupa?

700 tka gra lepiej niż ten DM. Ale kolumny tez do podmiany. Bo te seryjne nie zagrają dobrze z tym wzmacniaczem.

7 godzin temu, MalyJerz napisał:

Może jeszcze doprecyzuję w kontekście potencjalnego pytania o budżet.

Napiszę tak. Dopuszczam możliwość zainwestowania w sprzęt maks. 4.000 zł

Ale: kupując np. taki zestaw:

https://www.olx.pl/d/oferta/rotel-ra-12-i-rcd-12-zestaw-CID99-IDVakXS.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=2

plus kolumny jest dla mnie oczywistym, że będzie to o niebo lepsze od tego co mam obecnie. 

Chodzi mi jednak o coś innego, tj. czy kupno kolumn (monitorów) w budżecie do 1.000 zł przy pozostawaniu przy aktualnym audio wniesie na tyle dużo, że jest to jakaś opcja, czy też lepiej odpuścić półśrodki i iść dalej. 

 

No to ten system rotela jest ciekawszy.

Albo mikro wzmacniacz jak SMSL AO300 na przykład. Ale może byc inny tej klasy. I dwa monitory.

Tylko tam nie  ma CD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście zastosowanie klasycznych komponentów stereofonicznych podniesie wyraźnie jakość dźwięku, natomiast wszystko zależy od tego, co wymagasz. Jeśli jest to tylko drugi zestaw w sypialni, ja osobiście pozostałbym przy obecnej elektronice i zastosował lepsze kolumny (domyślam się, że w komplecie masz fabryczny zestaw Denon). Te kolumny są dużym ograniczeniem zestawu. Zastosowanie kolumny typu Pylon Audio Pearl Monitor, Indiana Line Nota 260X, Q Acoustics 3020, Argon Audio Alto 5 MK2 lub jeszcze innych propozycje w dużym stopniu wpłynie na jakość. A zawsze w przyszłości możesz podmienić jednostkę na coś lepszego np. Octavio AMP, Quad Vena II Play.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MalyJerz napisał:

Posiadam od dłuższego czasu DENON D-M37.

hej miło zobaczyć że ktoś tego jeszcze używa. Ja również używam w osobnym pokoju troszkę nowszego M40 ale miałem kiedyś 37 i powiem Ci szczerze że jak do użytku w sypialni to dobra elektronika. Wiadomo że jak ktoś popatrzy na rok wydania i cene a do tego nie słyszał jak to gra to nawet nie podejmie tematu żeby bronić tego mini wzmacniacza.

Napisze ci tylko że u siebie wrzuciłem kolumny b&w 685 (za 1k mozna na olx wyhaczyć) oraz dodałem subwoofer (gniazdo sub w 37 chyba jest bo w 40 na pewno) i powiem Ci szczerze zapraszam kogokolwiek żeby ocenił co to za sprzęt gra - można się zdziwić.
Bowersy dały niezaprzeczalnie większą scenę w muzyce i oczywiście dużo więcej detalu. Suba dodałem bo miałem zbędnego ale teraz to gra że w dużym salonie nie było by wstydu. Naprawde wydaj kase na zmianę kolumn ale samego Denona nie zmieniaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem DM37, kupiłem córce. W zestawie są świetnie dopasowane monitorki. Wymieniłem je na Dali Zensor 1 i był jakiś tam progres, ale nie wiem czy warty dopłaty. Być może większe monitory wniosłyby więcej. Na pewno powinny mieć tzw łatwą impedancję i wysoką skuteczność, bo denonik nie jest mocarzem, ma mały zasilacz i nie jest raczej stworzony do sterowania wymagającymi głośnikami.

Najlepiej zapakuj wszystko do auta i w salonie chwile posłuchaj z firmowymi głośnikami i następnie z 3-4 monitorami z salonu, wszystko będzie jasne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MalyJerz napisał:

Rozważam jeszcze KEF Q350 i Chario Syntar 513 (oraz rzeczony już MA Bronze 2). 

Co będzie najlepszym wyborem dla Denona przy założeniu, że sypialnia ma ok. 15 m. kw., a słucham przede wszystkim jazzu?

Najlepiej będzie już posłuchać, bo jeden będzie wolał X, drugi Y, trzeci Z. W razie czego zapraszamy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2023 o 12:42, MalyJerz napisał:

Rozważam jeszcze KEF Q350 i Chario Syntar 513 (oraz rzeczony już MA Bronze 2). 

Co będzie najlepszym wyborem dla Denona przy założeniu, że sypialnia ma ok. 15 m. kw., a słucham przede wszystkim jazzu?

Do Denona monitor audio.

Na drugim miejscu posyawił bym KEF. On może wygrac jeśli wolisz dzwiek łagodny. Melodyjny. Ciepły.

Dnia 18.09.2023 o 13:58, majkel74 napisał:

Wymieniłem je na Dali Zensor 1 i był jakiś tam progres, ale nie wiem czy warty dopłaty

Denona się z Dali nie łączy dlatego nie odczułeś na miare wydatku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Denona się z Dali nie łączy dlatego nie odczułeś na miare wydatku.

 

Kurczę to ja nie wiedziałem …

w sensie elektronika Denona rozpoznaje że się do niej podłącza Dali i wtedy gorzej gra, czy na odwrót: Dali wiedzą że grają z Denonem i wtedy grają na złość na pół gwizdka? Tak dopytuję bo mnie zaintrygowała Twoja teza.

W sensie każdego Denona z każdymi Dali? Wszystkie segmenty i modele?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2023 o 12:17, majkel74 napisał:

Kurczę to ja nie wiedziałem …

w sensie elektronika Denona rozpoznaje że się do niej podłącza Dali i wtedy gorzej gra, czy na odwrót: Dali wiedzą że grają z Denonem i wtedy grają na złość na pół gwizdka? Tak dopytuję bo mnie zaintrygowała Twoja teza.

W sensie każdego Denona z każdymi Dali? Wszystkie segmenty i modele?

Zróbmy najpierw ogólnie , globalnie.

Elekotrnika Denona nie pasuję pod kolumy Dali. Albo na odwrót. Jak wolisz. Nikt nic nie rozpoznaje. I Dali nie wie z czym gra. To nie myslące maszyny pod tym kątem. Chodzi o charakterystykę obu brzmień.

W połączeniu dźwięk jest nudny, mozolny. W niektórych połączeniach więc bułowaty czy kluchowaty.

Nie ogólnie.

Oczywiście są modele które można ze sobą zestawiać. Im wyższe tym to zestawienie jest bezpieczniejsze. Denon przestaje grac rozlużnionym basem i Dali to samo.

To połączenie w Polsce jest od lat kultywowane bo niestety jest to jeden dystrybutor i dlatego je łączy.

Natomiast jest to raczej znana teza w sieci.

To nie tylko moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...