Skocz do zawartości

Budżetowy Zestaw Dla początkującego


MilyCzlowiek

Recommended Posts

Cześć , Chciałbym złożyć jakiś początkujący zestaw audio do gramofonu lecz chciałbym się zmieścić w cenie około 1000 zł  , na samym poczatku zastanawiałem się by nie kupić jakichś tańszych aktywnych głośników żeby już odtawarzać muzyke z gramofonu i powoli nazbierać na jakichś zestaw z wzmacniaczem i głosnikami pasywnymi , lecz pokój w którym ma być umieszczony jakiś gramofon i cały zestaw ma plus minus 4m x 5m więc głośniki aktywne typu Edifier r1700 chyba mogą sobie niezbyt dać rade. Więc aktualnie jestem w lekkim punkcie gdzie nie wiem co mam zrobić , jeżeli naprawde będzie trzeba dołożyć troche pieniędzy to jestem w stanie , ale wolałym obejść się bez tego. Z góry mówie że nie mam zbytnio pojęcia o audio itd. i to moja pierwsza styczność z tym wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 zł na kolumny głośnikowe  + wzmacniacz, które mają nagłośnić  pokój, ok 20m2?  To, nawet chintexem, chyba ciężko zrobić. ...a jakimkolwiek, minimalnie sensownym graniu zapomnij.
Jakiś używany wzmacniacz wyłowisz za ok 1000, ale kolumny i wzmacniacza za 1000 łącznie, to chyba się nie uda.
Chyba że jakiś naprawdę tani używany wzmacniacz  np Pioneer A-204R , albo jakiś budżetowy Techniks, też  z lat 90+ zajechane 30 letnie Tonsile. albo "chinczyki" z plastiku. Na portalach sprzedażowych znajdziesz pełno starego sprzętu, za niby małe pieniądze, ale pamiętaj, że większość, to elektroszrot przywieziony z niemieckich pchlich targów, potkręcony by zagrał w chwili sprzedaży.
Piszę o tym Pioneer'ze, bo mam taki, zalega, Niedawno go wyjąłem z lamusa, po latach,  i odpaliłem.... Zagrał, coś  nawet, jak na swoje możliwości fajnie z tymi kolumnami, które mam obecnie...
ale, tak szczerze...
Dozbieraj  drugi 1000 i wtedy będzie łatwiej, mimo nadal niskiego budżetu, zdecydowanie lepiej, Szkoda tego tysiaka, co masz, na urządzenia powiedzmy po 500 każde.
Jak, używany, to najlepiej od pierwszego właściciela, albo po prostu od kogoś, kto go miał i używał do chwili sprzedaży w domu, nie od handlarza, bo nie będziesz mieć kolejnych tysiaków na jego nieustanną naprawę.

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Sabaj A4 bo nic innego nie kupisz a on gra na prawdę dobrze. Do niego np Elac Debut 2.0  b6.2. Chyba że chcesz podłogowe to szukaj jakiś starszych Dali lub Mission. Musisz tylko dołożyć na przedwzmacniacz gramofonowy.

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-stereo-sabaj-a4-CID99-IDVjIAR.html

https://www.olx.pl/d/oferta/elac-debut-2-0-b6-2-nowe-glosniki-podstawkowe-para-krakow-CID99-IDWDPfZ.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwzmacniacz ma wbudowany gramofon w sobie więc z tym bez problemu , Na te głośniki napotkałem się już wcześniej lecz w cenie 1200 za pare co mnie zniechęciło , lecz za taką cene mógłbym się skusić , tylko jedynie o wzmacniaczu jak wczesniej robilem research słyszałem troche złych rzeczy , już chyba lepiej dołożyć troche pieniędzy żeby mieć sprzęt który bedzie służył więc czy jakbym np. dołożył z 200-300 złotych znalazł by się jakiejś lepszej jakości wzmacniacz?

Edytowano przez MilyCzlowiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200, 300zl nic Ci nie da. Miałem tego sabaja po Yamasze RS202D. Gral lepiej. Miałem go równolegle do AS301 i ona była bardzo podobna w graniu. Sabaj przy głośniejszych poziomach powodował przestery ale myślę że nie dawal sobie rady z kolumnami. Wtedy Miałem Ultimy 40. Jak kupisz wzmacniacz z epoki za np 600zl to i tak przydałby się serwis żeby trochę pograł. Jeśli sztywno się trzymasz 1000zl to ciężko o coś innego. 

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie się złozyło , że akurat oglądałem film na temat fosi audio v3 i miałem już pytać ,lecz z tego co przeczytałem i obejrzałem fosi audio v3 wydaje się bardziej jakościowym produktem z który powinien się sprawować dobrze przez jakiś czas zanim kupie coś lepszego , niestety nie ma praktycznie innych funkcji niż głośność , lecz rozumiem że coś musiało zniknąć żeby głowne zadanie tego urządzenia musiało być lepsze. Myśle , że dokładać nie będe do kolumn ponieważ i tak lekko wykracza to za moj budżet dlatego chyba zostane z Elac Debut 2.0 b6.2.
Jeszcze raz Dziękuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym , lecz problem jest w tym , że za jakiś czas pewny przyszedł by czas na jakiś upgrade i trzeba by było zamienić aktywne na pasywne , więc nie jest to zbytnio oplacalne dla mnie , potem bawienie się w sprzedawanie ich itd. a jak kupie Elac'i to zgaduje , że przez dłuższy czas będą mi slużyć a w między czasie zamienie napewno wzmacniacz i gramofon na lepsze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale, zobacz no ofertę poniżej. Za 1000 zł masz już zestaw kolumny ze wzmacniaczem, dacem, pilotem, bluetooth i możliwością regulacji tonów. Ciężko o tak brzmiący i funkcjonalny zestaw w tej cenie. Przy odsprzedaży za rok powiedzmy ( zależnie od inflacji ) nie stracisz zbyt wiele.

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-aktywne-edifier-s2000-pro-mkiii-CID99-IDVo3Wq.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Niby tak ale, zobacz no ofertę poniżej. Za 1000 zł masz już zestaw kolumny ze wzmacniaczem, dacem, pilotem, bluetooth i możliwością regulacji tonów. Ciężko o tak brzmiący i funkcjonalny zestaw w tej cenie. Przy odsprzedaży za rok powiedzmy ( zależnie od inflacji ) nie stracisz zbyt wiele.

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-aktywne-edifier-s2000-pro-mkiii-CID99-IDVo3Wq.html

Za 2/3 cenu wygląda naprawde kusząco lecz trochę daleko odemnie a fanem kupowania elektroni używanej przez internet zbytnio nie jestem, wole podjechać i na własne oczy zobaczyć czy wszystko działa, możliwe ze w mojej okolice jest cos w podobnej cenie, a poza tym na ogłoszeniu jest napisane o odbiorze osobistym.

Edytowano przez MilyCzlowiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej kusze się w strone Edifier'a , m.in przez to że mógłbym używać ich nie tylko do gramofonu ale nawet do telewizora jak i słuchania muzyki przez telefon dzięki opcji bluetooth oraz zgaduje , że napewno starczyły by mi na 2-3 lata w których powoli bym uzbierał na jakiś porządniejszy setup z głośnikami pasywnymi i wzmacniaczem lecz mam tylko jedno pytanie , czy jest możliwość żebym miał głośniki podłączone do telewizora i gramofonu w jednym czasie i tylko zmieniał pilotem input czy musiałbym mieć do tego osobne urządzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Twoja decyzja ;) myślę, że chłopaki trochę zabardzo patrzyli przez pryzmat swoich oczu. Ja do gramofonu do takiego pomieszczenia na początek poleciłbym np tonsil Voyager 200, to duże kolumny, którym nie braknie mocy by zagrać w takim pomieszczeniu, a da się je wyrwać używki za ok 500 zł do tego bym dobrał chociażby uzywany wzmacniacz akai am39 i spokojnie zamknęłoby się to w 1000 zł może odrobinkę więcej jak będziesz mniej cierpliwy. I mam wrażenie, że na początek by Ci taki zestaw mógł odpowiadać. Jedno i drugie potem bez problemu sprzedasz  bo sprzęty w tej cenie nie wiszą długo na olx;). I co ważne niewiele byś tracił przy ewentualnej odsprzedaży. Z reguły jak się operuje w takim budżecie i jeszcze na starych Tonsilach sprzedaż często kończy się z małym lub większym zyskiem a i wtedy po czasie jak dozbierasz trochę będziesz mógł kupić coś innego ;) Inna sprawa, że łatwiej jest potem zmienić no najpierw kolumny albo sam wzmacniacz i nie musisz wykładać dużej kwoty i szybko sprzedawać to co się ma:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma pan pewnie racje ale edifiery już zamówiłem i myśle że i tak będe z nich zadowolony i na jakieś 2-3 lata mi wystarczą i dopiero wtedy będe mógł mysleć nad ulepszeniem stanowiska , głównie edifiery wygrały przez możliwość podłączenia do telewizora ,   bluetooth oraz pilot czyli rzeczy udogadzające użytkowane codziennie , tym bardziej że sprzęt nie tylko będzie używany przezemnie a takze przez rodziców którym będzie to wszystko lepiej obsługiwać , a jeżeli chodzi o dzwięk to każdy głośnik w okolicach 1000 zł byłby dla mnie prześwietny patrząc na to , że słuchałem muzyki od kilku lat na moim jbl go 2 za 100 zł którego jakość dzwięku była dla mnie dobra i nie miałem żadnych problemów do niej, więc dla mnie takie głośniki będą bardziej niż wystarczające , ale i tak dziękuje bardzo :):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...