Skocz do zawartości

Wymiana sprzętu


Maciej H

Recommended Posts

Witam. Obecnie posiada Loxjie A30 i Heco aurora 300. Pokój jest dość mały 3x4m. Miejsce odsłuchowe około 1.5m od głośników. Heco trochę waliły bassem pod ścianach i podłodze. Obecnie wygląda to tak jak na zdjęciu. Do wydania mam 3000 zł na używany sprzęt, bądź też 4000 zł na nowy. Zastanawiałem się nad Edifierami s3000 pro, albo klasycznym zestawem marantz pm6006+klipsch rp160m. Poproszę o jakieś sugestie

Screenshot_20230918_173842_com.huawei.himovie.overseas.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na zestaw oparty na wzmacniaczu Rega Brio  , Marantz PM6007 lub Cyrus One do których podłączyłbym kolumny Kef Q350Monitor Audio Bronze 100 lub Q Acoustics 3020. To zestawy, które zaoferują Ci wysokiej jakości brzmienie i nie powinny sprawiać problemu z basem w Twoim salonie.

Jeśli koniecznie kolumny aktywne, to spójrz na duńskie Argon Audio. Myślę, że to najlepsza opcja biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości i brzmienia.

Na koniec bardzo ciekawy zestaw, który zmieści się w założonym przez Ciebie budżecie - Octavio AMP z kolumnami Argon Audio Alto 5 Mk2.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne, atrakcyjne oferty. 
 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehm, oczywiście zawsze warto rozglądać się za alternatywami, ale póki co w poście widzę z zarzutów do obecnego zestawu tylko bas walący po ścianach i podłodze. Rozumiem, że już eksperymentowałeś z ustawieniem głośników w pokoju, ewentualnie lekkim przestawieniem mebli? Bo jak teraz wali, to nawet coś nowego, niewalącego w salonie audio, może u ciebie zacząć walić po zakupie. Zależy ci na jeszcze czymś konkretnym poza "nie-waleniem" ? :)

Edytowano przez Tadeus72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej H napisał:

Witam. Obecnie posiada Loxjie A30 i Heco aurora 300. Pokój jest dość mały 3x4m. Miejsce odsłuchowe około 1.5m od głośników. Heco trochę waliły bassem pod ścianach i podłodze. Obecnie wygląda to tak jak na zdjęciu. Do wydania mam 3000 zł na używany sprzęt, bądź też 4000 zł na nowy. Zastanawiałem się nad Edifierami s3000 pro, albo klasycznym zestawem marantz pm6006+klipsch rp160m. Poproszę o jakieś sugestie

Screenshot_20230918_173842_com.huawei.himovie.overseas.jpg

Cześć.

Naszym zdaniem, w Twojej sytuacji trzeba byłoby popracować nad obecnym ustawieniem lub też bardziej nad akustyką pomieszczenia.

Nie ma znaczenia, co Ci tu zaproponujemy do 4000 zł za całość, skoro pokój "zje" Ci ten efekt. Kolumny stoją blisko ściany tylnej, kolumna z lewej,

w zauważalny sposób wspiera bas. Czy możesz wrzucić jakieś dodatkowe zdjęcia wnętrza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że budżet pozwala na wybranie systemu po prostu innego.

Jeśli przeszkadza Ci ilość basu z obecnego systemu to moim zdaniem masz po prsotu tak zbudowana akustykę.

możesz wymienić kolumny na coś szybszego. Może przy tym także mniejsze?

Monitor audio Bronze 50? QAcustic 3020?

ale tym razem na Twoim miejscu wypozyczył bym sprzęt do domu na odsłuch.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Powiem Ci że budżet pozwala na wybranie systemu po prostu innego.

Jeśli przeszkadza Ci ilość basu z obecnego systemu to moim zdaniem masz po prsotu tak zbudowana akustykę.

możesz wymienić kolumny na coś szybszego. Może przy tym także mniejsze?

Monitor audio Bronze 50? QAcustic 3020?

ale tym razem na Twoim miejscu wypozyczył bym sprzęt do domu na odsłuch.

 

"Jeśli przeszkadza Ci ilość basu z obecnego systemu to moim zdaniem masz po prsotu tak zbudowana akustykę."

 

Ulokowanie głośników blisko ściany wytwarza ten problem. Akustyka w pokoju jest bliżej nie znana, więc nie wiem skąd te wnioski :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Maciej H napisał:

Problem z wypożyczeniem jest taki, że nie mam w mieście normalnego salonu audio

To nic. Zrób to zdalnie.

16 godzin temu, Maciej H napisał:

Znajomi proponują mi pójść w stronę marki Indiana Line. Wymienili model 250XN

Moim zdaniem Heco są lepsze. Więc jaki sens?

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

"Jeśli przeszkadza Ci ilość basu z obecnego systemu to moim zdaniem masz po prsotu tak zbudowana akustykę."

 

Ulokowanie głośników blisko ściany wytwarza ten problem. Akustyka w pokoju jest bliżej nie znana, więc nie wiem skąd te wnioski :)

 

Te wnioski są z tad że znam Loxije i znam aurore 300. I w 12 metrach za duża ilość basu nie powinna wynikać z połączenia tych produktów.

Jak sam słusznie zauważyłeś kolumny są blisko ściany tylnej jak i bocznej.

No na pierwszy rzut może to być powód prawda?

Nie wiem skąd to zaciekawienie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zmiana kolumn to chyba tylko dla frajdy zmiany sprzętu, bo nic tu nie poprawisz, tu problem leży w pokoju a konkretnie w ustawieniu audio.. Od strony akustyki to po prostu leży i kwiczy.

A indiana line nota tego problemu nie rozwiąże, poza tym, że jest gorszą kolumną to może jeszcze spotęgować efekt dominacji basu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2023 o 19:17, Maciej H napisał:

Panowie coś wam powiem. Kupiłem Airpulse A80 i powiem wam szczerze, że póki co jestem zadowolony co te małe pudełeczka potrafią. Dźwięk jest czyściutki, basu też wystarczająco. Kupiłem w dobrej cenie nowe i chyba sobie je zostawię. 

i w tej sytuacji to jest najważniejsze! Pamiętaj, to Tobie musi sprawiać największą satysfakcję :)

My, możemy zasugerować pewne rozwiązania i służyć pomocą. Miłego odsłuchu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2023 o 22:00, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nic dodać nic ująć. Trzeba trochę popracować w tym pokoju nad sytuacją a problemy same się rozwiążą :)

 

I teraz Cie to przekonało :)

Dnia 22.09.2023 o 19:17, Maciej H napisał:

Panowie coś wam powiem. Kupiłem Airpulse A80 i powiem wam szczerze, że póki co jestem zadowolony co te małe pudełeczka potrafią. Dźwięk jest czyściutki, basu też wystarczająco. Kupiłem w dobrej cenie nowe i chyba sobie je zostawię. 

Czyli temat zamknięty czy jest to "chyba"? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to koniec narazie testuje. Mam na telefonie dużo plików flac puszczam przez bluetooth i jest co najmniej dobrze. Basu nie brakuje chociaż wiemy że nie uderzy nie wiadomo jak z 4.5 calowego woofera. Wysokie tony są widoczne czyste, fajnie słychać gitary i inne instrumenty. Zastanawiam się czy można podłączyć telefon bezpośrednio z głośnikami za pomocą USB c / RCA. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Maciej H napisał:

Nie wiem czy to koniec narazie testuje. Mam na telefonie dużo plików flac puszczam przez bluetooth i jest co najmniej dobrze. Basu nie brakuje chociaż wiemy że nie uderzy nie wiadomo jak z 4.5 calowego woofera. Wysokie tony są widoczne czyste, fajnie słychać gitary i inne instrumenty. Zastanawiam się czy można podłączyć telefon bezpośrednio z głośnikami za pomocą USB c / RCA. 

Ok. No to ciesz się muzyką i zostaw na chwile fora :D

18 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

jak to przekonało :)?

 

 

Dnia 19.09.2023 o 21:14, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

"Jeśli przeszkadza Ci ilość basu z obecnego systemu to moim zdaniem masz po prsotu tak zbudowana akustykę."

 

Ulokowanie głośników blisko ściany wytwarza ten problem. Akustyka w pokoju jest bliżej nie znana, więc nie wiem skąd te wnioski :)

 

A Michał napisał dokładnie to samo i

Dnia 20.09.2023 o 22:00, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nic dodać nic ująć. Trzeba trochę popracować w tym pokoju nad sytuacją a problemy same się rozwiążą :)

 

chyba że mamy nowego kolege piszącego na forum?

Albo robicie jakieś rotacje?

:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...