Skocz do zawartości

Kino domowe Pioneer 534d


mk13

Recommended Posts

Przy nowych sprzetach za 2-3k moze i jest sposob bawic sie w odsłuchy wypożyczanie kolumn ale ja dopiero zaczynam, i chce w sumie kupic jakieś uzywki... wiec wystarczy mi info że coś powinno spełniac standardy "spoko głośnika", na to co mi sie podoba albo nie to raczej jestem za cienki bolek z takimi osądami :) Obstawiam że po soundbarze pewnie kazda konkretna nawet taga, jamo zrobi wrażenie ale jednak chętnie poznałbym typy tych "spoko"...

Aktualnie moim typem jest jakiś Zensor 5, do trafienia za 1200-1400 o ile kogoś nie ponosi, ewnetualnie chętnie usłyszałbym jakieś inne sugestie podobnych jakościowo kolumn... Bo heco aurory 700 sa za grube na mój budzet.. o dziwo taniej można trafić Zensory 7, ale w każdym razie chwilowo o każdą z powyższych ciężko w mazowieckim... i raczej sa znacznie powyżej 2k... i raczej mijaja sie z celem jak moj amp bedzie łapał 30-40% dolnej skali tego co te kolumny w pełni mogą dać i nie zamierzam go zmieniac w bardzo długiej perspektywie czasu...

Bo jeśli dobrze rozumiem wasze wywody na 5 kanałach wydoli jakies ~50W ale z racji żę to prawie max to przy jakiś duzych zniekształceniach, wiec przy spoko dzwieku będe sie łapał ledwie na minimum tych kolumn... chyba niezbyt rokujące?

Edytowano przez mk13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mk13 napisał:

i raczej mijaja sie z celem jak moj amp bedzie łapał 30-40% dolnej skali tego co te kolumny w pełni mogą dać

to tak nie działa, zalecana moc wzmacniacza to sugestia producenta jaką mocą powinien dysponować, to nie znaczy że minimalna moc jaką należy podać na kolumnę wynosi np. 30W. Co do odsłuchu - fakt przy używkach może być z tym problem, ale też do ogarnięcia - uwierz bo sam tak swego czasu kupowałem. Ale trudno doradzić jednoznacznie co dla Ciebie zagra dobrze w połączeniu z Twoim amplitunerem. Jakieś typy już masz, jeżeli w okolicy znajdziesz interesujące Cię używki, zawsze możesz umówić się, podjechać i posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak dostaje info ze głosniki które wybrałem, w oparciu o to że są uznawane za spoko, na poziomie i takie uniwersalne według tego co czytałem, z innymi aplmplami zagraja lepiej... to w gruncie rzeczy jak to ma byc mój docelowy amp, to po co mam je kupować... szczególnie ze w sumie wydatek nie mały,..

A skoro moge kupic wciaz głośniki na poziomie ale za mniejszy hajs bo nie bedą tak "hop do przodu" to chyba powinno być zrozumiałem ze wole zaoszczedzić... kupować głosniki które w pełni zagraja z innym amplitinerem, którego nie planuje miec jest głupie. 

Na etapie kupuowania uzywek to nie ma od tak polecanych zestawów w moim budzecie, tak sie składa, bo rynek wtórny jest płynny.,, i stad moj nawiny temat.

Ale w sumie stwierdziłem ze jak mam kupować marketówki to niech będzie Wilson, w stylistyce Dali która mi sie podoba... tanio przynajmniej bedzie. I przekonał mnie komentarz ze w Wilsonie chociaz ktoś próbował coś poprojektowac w kwestii kolumn a nie jak taga poskłądał co sie nawineło :P

Edytowano przez mk13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tych wątków sie naprzegladałem że ciezko stwierdzić, nie biorę go szczególnie na poważnie ale mnie rozbawił i utkwił w pamieci ;) Ale jakis punkt wyjscia jest mi potrzebny i najlepiej bez topienia fury hajsu, wiec takie raptory za ok 1k sa całkiem niezła opcją... chyba ze jest cos lepszego od raptorów 7 za podobny hajs?

Edytowano przez mk13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety albo stety byłem juz po raptorki 7, fajnie grają, jestem mega kontent jak za ta cene wydaje mi sie rewelka.... jeszcze fajnie i konkretnie wygladaja. Te Heco nie byłyby takie przysżłościowe bo nie planuje 5.1 i by sie nie przydały z tyłu, tylko przy sprzyjających trendach planuje 3.1.2 ale obecnie nie wiem czy nie poprzestane na 3.1 wogole... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, ile dałeś za Raptor 7? jeśli można wiedzieć. Najważniejsze żeby się Tobie podobało, a to chyba osiągnąłeś. Porównywałeś te Raptory z innymi kolumnami, jakie wrażenia względem innych?

Ale czegoś tu nie rozumiem, najpierw była mowa o kinie

Dnia 21.09.2023 o 18:11, mk13 napisał:

ewolując z belki z subem ht-x9000f tkneło mnie coś i kupiłem ampla pioneer vsx-534d... domyślam się że nie jest to prima sort sprzęt ale wydaje w cenie jakiej kupiłem jest chyba spoko... za 1500 nie poszalałbym pewnie bardziej...

Do rzeczy mam pokoik 24m i planuje zacząć budowac coś w tej materii udzwiekowienia kina domowego.

teraz 

11 godzin temu, mk13 napisał:

Heco nie byłyby takie przysżłościowe bo nie planuje 5.1 i by sie nie przydały z tyłu, tylko przy sprzyjających trendach planuje 3.1.2 ale obecnie nie wiem czy nie poprzestane na 3.1 wogole... 

skoro nie planujesz i nie planowałeś kina 5.x.x (systemy 3.1, 4.1 itp. trudno nazywać kinem) to najmniej "przyszłościowy" jest ten Pioneer (w sensie nie wykorzystasz jego możliwości dźwięku przestrzennego, a w stereo jest po prostu słaby), systemy 3.x.x są możliwe, ale to nieporozumienie. Żaden materiał nie jest kodowany w 3.x.x, jest standardowo 2.0, 5.1, 7.1 jeżeli chodzi o DD czy DTS, przy Atmos/DTS-X liczba kanałów wzrasta głównie w górnej warstwie co stanowi kolejną cyferkę np. 5.1.2, środkowa cyfra mówi o ilości subwooferów. Wracając, skoro nie planowałeś "normalnego" kina lepszą opcją byłby wzmacniacz/amplituner stereo z HDMI. Byłby z pewnością wydajniejszy, a i z pewnością lepiej zagrałby w stereo. I tak będziesz robił downmix materiału 5.x.x do 2.0/2.1, tyle że wzmacniacz stereo zagrałby o wiele lepiej.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek72 napisał:

jeżeli chodzi o DD czy DTS, przy Atmos/DTS-X liczba kanałów wzrasta głównie w górnej warstwie co stanowi kolejną cyferkę np. 5.1.2

Będąc bardziej precyzyjnym, w Atmos oraz DTS-X zagra tyle kanałów ile potrafi ich zdekodować procesor/amplituner. Jeśli jakimś cudem miałbyś procesor obsługujący 64 głośniki (tyle max obsługują te kodeki), to zagrają wszystkie kolumny, zarówno w dolnej jak i górnej warstwie. Ta technologia pozwala umieścić fonię w konkretnej pozycji przestrzeni i da radę obsłużyć naraz 128 takich obiektów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak @Butler zgadza się, nie chciałem już „gmatwać” ilości możliwych do obsłużenia głośników w systemie obiektowym, ograniczyłem to tylko do wskazania podstawowej konfiguracji w domowych warunkach  5.1.2. Generalnie zmierzałem do braku sensu stosowania amplitunera wielokanałowego gdzie docelowo będzie to system stereo. Rozbudowa systemu do wersji 3.x moim zdaniem i tak nie zrobi efektu kina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi moja ignorancja bo od poczatku było w planach udzwiekowanie oparte o jedną sciane... ewentualnie sufit.... nie mam warunków na stawianie 5./7.... A jeśli chodzi o ampa kupiłem go okazyjnie nakrecony tym ze mozna nie majac warunków na normalne kino uzyskac niby jakiś dzwiek przestrzeny to jak widac tylko marketing... niemniej jednak nie ząłuje bo 1500 za nowy sprzet to kwestii stereo byłoby raczej niewiele lepiej w tej cenie... a mimo wszystko popróbuje sobie tych virtualizacji dts czy dolby height moze, czego na stereo bym nie porbówał.

Raprotrki wyrwałem z outletu Audio Format za skromne 1k co do złotówki. fabryczny kartonik, gwaranacja... wiec chyba git. Nie porównywałem, bo alternatywy były tylko droższe, wyprawa i tak była wiec jedynym celem było zgarnąc i cieszyc sie tym co jest, jak na moją ignoracje to jest w porządku.

Edytowano przez mk13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...