Skocz do zawartości

Kino domowe Pioneer 534d


mk13

Recommended Posts

był w fajnej promcje na outlecie heco 30a i go zgarnałem tylko mam zagwostke... nie bardzo chce mi działać.. niby jak tam konfiguruje głosniki to jakies tam mruczenie sie wydusi.. takie mizerne.... ale gdy normalnie próbuje cos obejrzec czy posluchac to zerowa reakacja... i praktycznie non stop swieci sie czerwona dioda... jak tam wyłacze/włacze to pare minut sie poświeci zielona  ale chyba szybko przechodzi w stan czuwania... trzeba cos wiecej zrobić by to działało?

Edytowano przez mk13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, że nie dostaje sygnału albo za niski sygnal i dlatego przechodzi w stand by. 

Ustaw galke wzmocnienia na sobie w połowie, odcięcie do końca w prawo (150 Hz) I zrob kalibracje raz jeszcze. Po kalibracji korekcja głośników powinna oscylowac ok 0 dB (powiedzmy zakres od -5 do 5 dB). Jeżeli to nie pomoże upewnij się, że materiał który grasz zawiera ścieżkę LFE lub też (jeżeli np. skychasz stereo) że subwoofer jest skonfigurowany tak aby grał w tym trybie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakas dziwna akcja... zmieniłem kabel... przestawiałem/ustawiałem..  i na kalibracji jest dla głownych 0,5-/+ a na subie w zaleznosci od ustawienia +5-8... juz myslałem ze bede musiał odsyłac a szkoda bo trafiłem w fajnej cenie z euro... Tylko zauwazyłem ze w piktogramach na amplu nie wyświetla mi sie ikonka subwofera... i nie mogłem zmusic by sie pojawiła... Dopiero po hard resecie sie pojawiłą ale jak zrobiłem kalibracje mcac czy jakos tak znikała, chociaz w setingu glosników ampl był yes i miał jakies tam wzmocnienie...  Wiec jade bez kalibracji i działa... nie rozumiem...

Własnie w jakim setingu hz go ustawic optymalnie 50? 80? Na kolumnach mam "Large" i crossover 80hz....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W subwooferze na panelu ustawiasz zakres częstotliwości na max, wzmocnienie na 50%. W amplitunerze w ustawieniach głośników ustawiasz subwoofer jako obecny i częstotliwość dla kanału LFE 120Hz (tak pewnie będzie domyślnie). Robisz kalibrację i w wynikach sprawdzasz ile +/- dB ustawiło na subwoofer. Jeżeli jest dużo (powiedzmy więcej niż 5 dB) to w zależności od kierunku korygujesz wzmocnienie na subwooferze. Jeżeli amplituner dał np. +8dB zwiększasz (jeżeli -8dB zmniejszasz) wzmocnienie na subwooferze, generalnie idealnie jest jeżeli osiągniesz w wyniku kalibracji 0dB dla subwoofera. Po takim ustawieniu - skalibrowaniu systemu powinno być wszystko OK. O ile pamiętam Ty tam masz na razie stereo (tylko frontowe głośniki) w takim wypadku w amplitunerze włączasz dublowanie niskich częstotliwości - różnie się to nazywa u różnych producentów, czasem "Double Bass" czasem "LFE + Main" być może jeszcze inaczej. Jeżeli masz głośniki jako duże (Large). Druga opcja to konfiguracja frontów jako małe i odcięcie ich na np. 80Hz tak stosuje się w zestawach kina. Jeżeli stosujesz downmix (a na pewno stosujesz bo masz tylko fronty) to nie podpowiem Ci jak amplituner traktuje kanał dźwięku dla subwoofera LFE - czy przy kolumnach na pełne pasmo kieruje go do kolumn (wtedy nie pracuje sub) i cały bas jest przetwarzany przez kolumny, wtedy musisz zastosować dublowanie - czyli powielenie zakresu częstotliwości dużych kolumn i subwoofera. Jeżeli ustawisz je na małe - z automatu powinien odpalić się subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ta autokonfiguracja przy large mi wyłączała automatycznie subwofer@! A po hard resecie były small i dlatego subwoffer działał. Trzeba było wybrać tą opcje double bas by subwofer był aktywny!

I jakie polecacie ustawienie subwoffera? bo zakres 50-150hz jest i na jakim używać przy muzyce/kinie? Jak kolumny maja po autokonfiguracji crossover 80hz... Tu też coś zmieniać?

Niestety przy 75% głosnosci wciąż mam +4db i tak nie wiem czy maksować "volume"....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mk13 napisał:

I jakie polecacie ustawienie subwoffera? bo zakres 50-150hz jest i na jakim używać przy muzyce/kinie? Jak kolumny maja po autokonfiguracji crossover 80hz... Tu też coś zmieniać?

Niestety przy 75% głosnosci wciąż mam +4db i tak nie wiem czy maksować "volume"....

Ustaw go jak wyżej @PanKlor pisze na pełny lub nieco niżej między 120-150 Hz, jak będzie Ci "przeszkadzało" - za dużo basu to możesz zakres jeszcze obniżyć, Ty nie korzystasz z typowego kanału LFE tylko subwooferem uzupełniasz fronty, więc troszkę trzeba tutaj dopasować to na wyczucie i własny gust, chodzi o to żeby dla Ciebie dźwięk był przyjemny. Jeżeli masz fronty jako duże i dublujesz bas to musisz ustawić trochę na wyczucie.

Te +4dB przy kalibracji nie są zależne od poziomu głośności - kalibracja ton testowy wysyła z określonym stałym poziomem. Jeżeli masz +4dB możesz zostawić, a jak chcesz mieć "perfect" to możesz się bawić aż uzyskasz 0dB w kalibracji - jak kto chce, ważne żeby korekta amplitunera nie była zbyt duża - bliska skrajnego zakresu (bodaj +/- 12dB), akurat +4dB według mnie jest akceptowalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady bez których bym jednak miał pod górke...

Tak w ramach update za grosze wyrwałem centrala Dali blue c1000 i w sumie nie wyłapuje żadnego dysonansu a fajnie podbija w filmach dialogi... tak mi sie wydaje ze za grosze bo 160zł niecałe...

Wiec mam takie 3.1 w sumie osiagnąłem pewien spokoj ducha. Jakoś brak mi dalszego parcia na jakies wysokosciowe cuda, czy pseudo dolby atmos...3.1.2. W amplu jak coś jednym przyciskiem wrzucam "stereo" do muzyki wiec jest w sumie "nice set".

Jeszcze raz dzieki za pomoc.

Edytowano przez mk13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...