Skocz do zawartości

Kef q350 + Yamaha RX-V4A


roman.

Recommended Posts

Witajcie. Szykuje się do zakupu pierwszego zestawu. Ubzdurałem sobie Kef'y Q350 i do tego amplituner Yamaha RX-V4A. Czy to w ogóle ma sens? Jakieś doświadczenia z tą Yamahą, najlepiej połączeniem takiego zestawu. Co ew. w zamian? Może jakieś inne głośniki? Zestaw do max 4000. Nagłośnienie salon z aneksem kuchennym ok 25m, mieszkanie 47m. Troche muzyki, troche filmów, xbox.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przede wszystkim jeśli rozważasz stereo, to amplituner kina domowego nie ma najmniejszego sensu. Znacznie lepiej spojrzeć na Yamaha A-S501, bo ogółem KEF lubi się z Yamahą. Warto też spojrzeć na Cambridge Audio AXR100, też jasno i żywo grający wzmacniacz, który również jest często parowany z Q350. Wśród cieplejszych wzmacniaczy znajdziesz m.in. Tagę Harmony HTA-1000B, a czymś łagodniejszym jest Marantz PM6007

Rozważając inne kolumny, na pewno warto zajrzeć do naszego outletu, gdzie znajdziesz m.in Monitor Audio Bronze 100. Dobre podstawki, które spokojnie poradzą sobie w większym pomieszczeniu. Dali Oberon 3 to również solidna opcja :)

W wolnej chwili zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, pomogą znaleźć odpowiedni kierunek. Zachęcam też do obejrzenia naszego filmu z kolumnami podstawkowymi do 2,5 tys PLN. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde nie, Panowie, nie... jak będzie w przyszłości rozbudowywał to sprzeda wzmacniacz stereo albo zrobi z niego końcówkę mocy.

Błagam nie proponujcie  RX V4A jako alternatywę dla a-s501 czy innego stereo w tym budzecie... aż tak nisko cenicie A-S501,że porownujecie amplituner kina domowego, mający 5 końcówek mocy, rozbudowana elektronikę i który można kupić za 2100 zł z A-S501?? To ile realnie powinna być warta Yamaha a-s501 z dwoma koncowkami mocy i DACskoro dźwiękowo nie kasuje tego v4a? 1000? 1200?

Uprzedze pytanie, tak słuchałem jej i w stereo zagrała gorzej od 15 letniego wzmacniacza wartego może z 500 zł i nie jest to obraza V4A, po prostu jest budżetowym amplitunerem kina domowego a nie wzmacniaczem stereo więc ma inne plusy względem wzmacniacza stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

No kurde nie, Panowie, nie... jak będzie w przyszłości rozbudowywał to sprzeda wzmacniacz stereo albo zrobi z niego końcówkę mocy.

Błagam nie proponujcie  RX V4A jako alternatywę dla a-s501 czy innego stereo w tym budzecie... aż tak nisko cenicie A-S501,że porownujecie amplituner kina domowego, mający 5 końcówek mocy, rozbudowana elektronikę i który można kupić za 2100 zł z A-S501?? To ile realnie powinna być warta Yamaha a-s501 z dwoma koncowkami mocy i DACskoro dźwiękowo nie kasuje tego v4a? 1000? 1200?

Uprzedze pytanie, tak słuchałem jej i w stereo zagrała gorzej od 15 letniego wzmacniacza wartego może z 500 zł i nie jest to obraza V4A, po prostu jest budżetowym amplitunerem kina domowego a nie wzmacniaczem stereo więc ma inne plusy względem wzmacniacza stereo.

RXV4 brzmi trochę słabiej a niż model AS501, tutaj zgoda. Ale popatrzyłem na to z innej strony, a mianowicie możliwości w przyszłości rozbudowy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tego jeśli ktoś nie chce rozbudowywać. albo zrobi to za 5 lat kiedy amplituner już będzie nieaktualny.

Nie no chcemy stereo to wybieramy stereo. Nie wariujmy,

Gra lepiej i po to jest. Aktualnie nie macie nic do zaoferowania w tym budzecie w stereo to nie wciskamy na siłe. Lepiej zostawić po sobie lepsze wrażenie.

Przy 25 nie zmieścisz podlogowych?

W tym budzecie taki klasyk. AXR100+ Aurora 700

Ale KEF Q 350 też fajne paczki.

PS. No coś trzeba zrobić z tymi filmami tu na forum :/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ale co z tego jeśli ktoś nie chce rozbudowywać. albo zrobi to za 5 lat kiedy amplituner już będzie nieaktualny.

Nie no chcemy stereo to wybieramy stereo. Nie wariujmy,

Gra lepiej i po to jest. Aktualnie nie macie nic do zaoferowania w tym budzecie w stereo to nie wciskamy na siłe. Lepiej zostawić po sobie lepsze wrażenie.

Przy 25 nie zmieścisz podlogowych?

W tym budzecie taki klasyk. AXR100+ Aurora 700

Ale KEF Q 350 też fajne paczki.

PS. No coś trzeba zrobić z tymi filmami tu na forum :/

 

Chyba naszego portfolio nie znasz :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ale czy ogólnie V4A da radę z tymi KEF Q350?

Mam akurat parę, stoją i się kurzą i może do małego 13m2 pokoju bym wrzucił, choć głównie pewnie do oglądania filmów. Nie mam z nimi doświadczenia i nie wiem jak grają w tym pomieszczeniu, nie mam do czego ich podpiąć. Nie mam doświadczenia w sprzęcie hifi, ale z tego co się zorientowałem, to te kolumny są niełatwe w obsłudze i że najlepiej podpiąć Yamahę.

I tu mam dylemat pomiędzy dwoma tematami:
- może będą na tyle mocne, że z dobrej jakości źródła zagrają na tyle dobrze, ze stereo zupełnie wystarczy do zapełnienia przestrzeni dźwiękiem wysokiej jakości - wtedy S501
- może nie spasują i zmienię je na coś mniejszego czy tam mniej wymagającego, wtedy szukałbym zestawu 5.1 - wówczas V4A
- może spasują idealnie i będę mógł na nich zbudować zestaw i dokładać kolejne - wówczas V4A

Wiem, że odsłuchy odsłuchy, ale nie bardzo mam na to czas, za łatwo dałbym się bajerować a i tak finalnie u mnie zagra inaczej;) 
Stąd kluczowe pytanie - czy mimo wszystko te kolumny dadzą radę z V4A i pokażą na co je stać?

---

I pytanie dodatkowe - jak wspomniane sprzęty radzą sobie z podpięcie słuchawek hifi, np. Sundara? Dadzą im wystarczająco dużo prądu, czy raczej inne urządzenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...